Nezařazené

7 hlavních důvodů, proč muži ztrácejí zájem o ženy

Už se vám stalo, že jste našla svého vysněného partnera, když se to najednou zvrtlo a vy nevíte proč? Možná si říkáte: „Proč najednou ztratil zájem? Co jsem udělala špatně? Přece to takhle neskončí!“ Vztahy jsou komplikovaná záležitost. Ne vždy správně komunikujeme své pocity a potřeby, stejně tak ne vždy si správně vykládáme signály toho druhého. V následujícím článků vám popíšeme, co se děje, když muž ztrácí zájem o ženu a dělá ze sebe mrtvého brouka.

hádka
Proč najednou ztratil zájem?

1) Laciná kořist

Ne nadarmo se říká, že člověk chce to, co nemůže mít. A u mužů dobyvatelů to platí dvojnásob. Pokud má váš protějšek pocit, že si vás hned od začátku omotal kolem prstu, nemusí vyvíjet žádné další úsilí. Připadáte mu jako snadná kořist, která se mu brzy oddala. Pak vás může vnímat jenom jako tělo sloužící k ukojení potřeb, ne jako rovnocennou partnerku se kterou by šel do vztahu. Je tedy lepší na začátku udržovat trochu odstup a dát si čas vzájemně se poznat.

2) Nepříjemný tlak

Je sice důležité plánovat společnou budoucnost, ale řečmi o svatbě či dětech hned na první schůzce muže spíše vyděsíte. Všechno má svůj čas. Pokud začnete partnera brzy tlačit do věcí, na které není připravený jen ho zbytečně vystresujete. To platí i v případě, že budete stále dokola omílat jedno a to stejné téma, které vám připadá důležité. Muži nesnáší tlak na to, aby se zavázali a také nemají rádi pocit, že je někdo brzdí. To pak má za následek, že se muž stáhne. Možná se necítí na vážný vztah připravený, jde to na něj moc rychle nebo má pocit, že je zahnaný do kouta.

3) Žena „stíhačka“

Často se stává, že žena nerespektuje partnerovo soukromí a jeho čas pro sebe. Chce, aby s ní trávil veškeré volné chvíle, opečovával ji, pomáhal řešit její problémy a byl jí neustálou oporou. Což je samozřejmě nereálné. Žena „stíhačka“ muže neustále kontroluje skrze telefon. Kde je, s kým a co dělá. A když muž začne ztrácet zájem, žena ho paradoxně začne stíhat a dusit ještě víc. To samozřejmě nemůže dlouhodobě fungovat a vede to k nevyhnutelnému konci.

4) Muž „kariérista“

Zatímco ženy mají tendenci oddělit svůj osobní život od pracovního, muži bývají častěji workoholici. To znamená, že práci staví ve svém životě často nadevše, i nad partnerský vztah. V tomto modelu muž pracuje dlouho do večera nebo i o víkendech a na partnerku mu nezbývá dostatek času ani energie. To pak vede ke konfliktům, kdy se žena cítí osamocena a ignorována, což dává za vinu svému protějšku. Má-li však muž kariéru opravdu na prvním místě, jen stěží své chování změní a nejspíše se kvůli neustálým výčitkám stáhne, až nakonec ztratí zájem.

5) Druhá máma

Matku má muž jen jednu, to si zapamatujte. Takže si dejte pozor na přehnanou pečlivost s jakou budete svého miláčka obskakovat. Nejspíš bude rád, že mu někdo navaří a vypere, ale vztah přece není o tom, že mu budete dělat služku, ne? Aby vás nezačal vnímat spíše jakou svou druhou mámu. Třeba byste si mohla přestat lámat hlavu tím, co bude k večeři a raději vymyslet program na následující víkend. Život není jen o každodenních povinnostech.

6) Nekompatibilita

Přestože vás na první pohled okouzlil, postupem času zjišťujete, že to není ono. Že se k sobě nehodíte. Možná si to nechcete přiznat. A možná to třeba nevidíte, ale vidí to on a rozhodne se jednat. Najde něco, co mu na vás vadí a kvůli čemu s vámi nechce navázat dlouhodobý vztah. Může jít o věc, nad kterou vy byste jen mávla rukou, ale i o vážné téma jako jsou například potomci z předchozího vztahu či rozdílné plány do budoucna. Problémem zůstává, že se žena často pravý důvod mužova náhlého nezájmu ani nedozví.

7) Nový objev

Možná ho vztah s vámi přestal bavit. Prostě se začal nudit a porozhlížet se kolem. A třeba si našel nějakou jinou. Aby mohl znovu dobývat, objevovat něco neznámého. Každodenní život bohužel svádí ke stereotypu a vztahy v tomto nejsou výjimkou. Lidé si brzy zevšední. Začne se vytrácet počáteční touha a kouzlo a pár se od sebe začne vzdalovat. Muž může mít pocit, že už svou energii vyčerpal a vztah nikam nevede. Jak už bylo řečeno výše, chlapi jsou hráči a rádi dobývají. Jejich nezájem tedy může pramenit z toho, že svou energii investují do nějaké jiné slečny, která se jim dostala do hledáčku.

lego vztek
Kde se stala chyba?

Pokud o vás muž ztrácí zájem, zkuste se zamyslet, jestli za to nemůže některý z výše uvedených bodů. V případě, že na nic nepřijdete si o tom s ním zkuste promluvit. Třeba vám upřímně odpoví. I nepříjemná pravda vám totiž pomůže v sebereflexi a budete vědět, čeho se v novém vztahu vyvarovat. Na druhou stranu nezapomínejte na to, že nikdo není dokonalý. Ani vy, ani on. Jestli jste narazila na muže s narcistní povahou nebo například na manipulátora, který hází veškerou vinu na vás, pusťte takového člověka raději rychle z hlavy.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
1
Nic moc
1
Trapas
0
Ivana
Vášnivá cestovatelka, milovnice cizích jazyků a kultur a v neposlední řadě i začínající pisálek.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *