Kultura

Kdy je den matek a jak originálně popřát?

Den matek, svátek na počest maminek, který se slaví v zemích po celém světě. Ve své moderní podobě svátek pochází ze Spojených států, kde se slaví druhou květnovou neděli. Stejné datum je stanoveno i u nás, v České republice. A jak mamince originálně popřát a čím ji obdarovat? To se dozvíte v následujícím článku!

Historie dnu matek

Oslavy na počest matek a bohyň matek se datují od starověku. Frygové pořádali svátek Cybele, Velké Matky bohů, stejně jako Řekové bohyni Rhea.

Anna Jarvisová z Philadelphie, jejíž matka organizovala ženské skupiny na podporu přátelství a zdraví, založila Den matek. 12. května 1907 uspořádala vzpomínkovou bohoslužbu v kostele své zesnulé matky v Graftonu v Západní Virginii.

Během pěti let tento den slavil prakticky každý americký stát a v roce 1914 americký tisk z tohoto dne udělal státní svátek. Postupem času se tento svátek rozšířil do celého světa a právě druhá květnová neděle patří všem maminkám.

Jak své mamince originálně popřát?

Inspirujte se následujícími kreativními způsoby, jak poděkovat mamince a ukázat jí trochu pohodlí, lásky a uznání navíc. Koneckonců, maminky jsou tu vždy pro nás!

Připravte snídani

Snídaně do postele je vždy osvědčená klasika. Připravte sladkou nebo slanou snídani, na které si pochutná a hezky odstartuje svůj den.

Pokud nemá ráda jídlo do postele, co takhle připravit brunch a posezení? Nebo můžete upéct dort. Děti v Anglii tradičně ke Dni matek vždy upekly dort.

Slaná snídaně
Snídaně. Zdroj: Pixabay.com

Buďte kreativní

Natočte video od vás a vašich sourozenců. Každý může říct „Všechno nejlepší ke dni matek!“ a proč si jí váží.

Vytvořte playlist s jejími nejoblíbenějšími skladbami nebo relaxační hudbou.

Můžete také vytvořit fotokoláž. Vyberte, vyvolejte vaše fotky a naaranžujte je do rámečku.

Jděte ven

Čerstvý vzduch vždy zvedne náladu a jarní období je to nejlepší na návštěvu přírody. Všechno se probouzí a tak se můžete kochat kouzly přírody.

Pokud je hezké počasí, návštěvu přírody můžete spojit také s piknikem. Připravte deku a pár pokrmů s sebou.

Letní piknik
Letní piknik. Zdroj: Pixabay.com

Vyrobte dárek

Co udělá větší radost než dárek darovaný od srdce a ještě k tomu vlastnoručně vyrobený? Zde je několik tipů na dárky, které můžete vyrobit:

  • pleťový peeling
  • marmeládu
  • náramek
  • svíčku
  • koš s jejími oblíbenými dobrotami

Naše maminky se pro nás každý den obětují a pečují o nás, tak jim poděkujme právě prostřednictvím tohoto dne a vlastně každého dalšího.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura