TěloZdraví

8 Tipů: Jak posílit zubní sklovinu?

Zubní sklovina je nejvýznamnější ochrannou vrstvou zubů, proto je důležité, abyste si ji udržovali silnou a zdravou. Slabá sklovina může vést k zánětu a nepříjemné tupé bolesti. Proto tou správnou volbou pro Vás je zdravá zubní sklovina.

Zajímavosti o zubech a zubní sklovině

Zuby dokážou odhalit stav našeho zdraví. Vzhled Vašich zubů Vám napoví, jak se vyživujete, jaké jste rasy či dokonce jaká je Vaše geografická historie. Zubní sklovina je nejtvrdším materiálem v lidském těle, je totiž tvrdší než kost. Problémem zubů a zubní skloviny jsou především zubní kazy, které postihují 90% populace, tudíž se jedná o nejčastější onemocnění na světě. Zdravá zubní sklovina napoví Vašemu okolí, jaký máte životní styl.

Zuby
Zdravá sklovina

Tipy, jak dosáhnout zdravé zubní skloviny

  1. Fluoridové přípravky, mezi které patří pasty na zuby, ústní vody a gelové aplikace, pomáhají posílit zubní sklovinu a chránit zub před kazem.
  2. Vápník je důležitý pro zdraví zubů a je k dispozici v mnoha potravinách, jako jsou mléčné výrobky, sardinky, mandle a brokolice.
  3. Xylitol je přírodní sladidlo, které má schopnost zabránit tvorbě kyseliny, která ničí zubní sklovinu. Xylitol se nachází v některých druzích zubních past a ústních vod.
  4. Vitamin D pomáhá tělu vstřebávat vápník a je k dispozici v potravinách, jako jsou ryby, vaječný žloutek a slunečnicová semínka.Vitamín D se také dá získat přirozeným vystavením slunečnímu svitu.
  5. Probiotika mohou pomoci udržovat zdravou rovnováhu bakterií v ústní dutině, což pomáhá chránit zuby a dásně před zánětem a kazem.
  6. Chlorhexidin je antibakteriální látka, která se nachází v některých druzích ústních vod a pomáhá chránit zuby a dásně před zánětem a kazem.
  7. Aloe vera má protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Může být účinná při ochraně zubů a dásní před zánětem a kazem. Aloe vera se nachází v některých druzích zubních past a ústních vod.
  8. Vyhněte se sladkostem, protože právě cukry jsou největším nepřítelem zubní skloviny. Pravidelné pití vody může pomoci neutralizovat účinky kyselin na sklovinu a podpořit produkci slin, které ji chrání. Omezte konzumaci kávy a černého čaje, protože tyto nápoje mohou barvit sklovinu a způsobit její poškození. Vyhněte se i kouření, protože má škodlivý vliv na sklovinu a může vést k jejímu poškození a dokonce i k zánětu dásní.
Zuby
Zdravá sklovina

Je důležité si uvědomit, že i když mohou tyto produkty a potraviny pomoci posílit zubní sklovinu, nenahrazují základní preventivní opatření. Pravidelně si čistěte zuby, používejte mezizubní nit a vyhýbejte se cukru a kávě. Je také důležité navštívit zubního lékaře alespoň jednou ročně pro preventivní prohlídku a ošetření.

V mých minulých článcích se můžete přečíst, jak zhubnout v obličeji a zbavit se druhé brady či třeba pár tipů, jak si přestat kousat nehty.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
1
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Tělo