Zajímává Vás, jak si přestat kousat nehty? Toužíte po krásně upravených nehtech? Závidíte lidem, kteří se pyšní svou manikúrou, zatímco Vaše nehty s ostychem schováváte do kapes? V tomto článku se dozvíte co pomáhá proti kousání nehtů.

Kousání nehtů- Jak si přestat kousat nehty
Kousání nehtů

Lak na nehty s pepřem

Prvním tipem je právě lak na nehty s pepřem. Do bezbarvého laku nasypte pepř a směsí si nalakujte nehty. Chuť pepře Vás okamžitě odradí od kousání nehtů. Existují i speciální laky proti kousání nehtů.

Manikúra- gel lak

Pokud je Vaším hlavním důvodem kousání nehtů jejich lámavost, doporučuji chodit pravidelně na manikúru. Právě gel lak je k Vaším nehtům šetrný. Při péči o Vaše nehty gel lakem se nepoužívají žádná lepidla, která Váš nehet akorát poškodí. Při použití gel laku se Váš nehet zpevní a neláme se. Tím pádem odezní Vaše potřeba si lámavé nehty stále okusovat. Přečtěte si, jak bezbolestně sundat gelové nehty doma.

Jiná závislost

Důvodem kousání nehtů jsou často potlačené negativní emoce. Nervozita a napětí Vás nutí dělat stále nějakou činnost, proto někteří lidé často klepou nohou nebo si právě koušou nehty. Pokud jste dřív byli závislí třeba na nikotinu a nyní už nekouříte, Vaše tělo a mysl si za závislost na nikotinu nahradilo závislostí na kousání nehtů. Můžete tuto závislost vyměnit za jinou, zdravější a neškodnou závislost. Mně pomáhá žvýkání žvýkaček. Pokud kousání nehtů pramení z negativních emocí, zkuste si najít nějaký koníček, který Vás naplní radostí.

Kousání nehtů při studiu- jak si přestat kousat nehty
Kousání nehtů

Náplasti

Pokud jste ve fázi, kdy Vás už nehty a nehtová lůžka bolí z důvodu okusování nehtů, zalepte si je! Zalepte si své nehty náplastmi. Tím pádem Vám budou nehty růst a začnou vypadat zdravě. Kůžička okolo nehtů se zahojí a bolavé záděry se stanou pouhou minulostí. Náplastí si samozřejmě můžete na noc sundavat.

Hydratace a doplňky stravy

Trpíte lámavostí nehtů? Koušete si nehty a následně se Vám tvoří bolavé a ošklivě vypadající záděry? Zkuste hydrataci dlaní. Dnes existují hydratační krémy na ruce a nehty, které dodávají Vašim nehtům zdravý vzhled. Lámavost nehtů může být zapříčiněna nedostatkem vitamínů v těle. Pokud nedokážete do svého těla dostat potřebné vitamíny, jako je železo, zinek, vápník a bílkoviny, tak doporučuji denně užívat kvalitní doplňky stravy, které podporují růst pevných nehtů.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
1
Užitečné
0
Super
3
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Mohlo by se vám také líbit

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *