Jak na ...Zdraví

Co pomáhá a jak léčit zlomené srdce?

Zlomené srdce měl nejspíš někdy každý z nás. Jedná se o emocionální reakci na ztrátu někoho velmi blízkého. Nejčastěji se jedná o rozchod či nevěru. Rozhodně nejde o stav, který by měl být zlehčován. Zlomené srdce nás nejen velice ovlivní, ale může přivodit i smrt.

Syndrom zlomeného srdce

Jedná se o závažné onemocnění, které se objevuje při velké citové zátěži. Může se jednat například o ztrátu někoho blízkého, rozchod či rozvod. Projevuje se infarktem myokardu.

Citáty zlomené srdce:

„Láska Vám může srdce naplnit, pak zlomit, a to zlomené srdce znovu vyléčit.“ Robert Fulghum

Milovat znamená být zranitelný. Milujte cokoli a Vaše srdce bude určitě pomačkané a možná zlomené.“ C. S. Lewis

Zlomené srdce a jeho příznaky

Poslední dobou se necítíte ve své kůži, ale nevíte, co se to s Vámi děje. Mohlo by to být třeba právě zlomené srdce. Jaké jsou jeho příznaky?

1. Užívání návykových látek

Alkohol, marihuana, cigarety apod. Stávají se řešením každé nepříjemné situace. Návykové látky nám přinášejí úlevu od psychické i fyzické bolesti. Bohužel, mají pouze krátkodobý účinek – jakmile odezní, nastane kocovina a bolest ze zlomeného srdce se vrátí.

2. Přejídání/nechutenství

Ládujete se čokoládou nebo naopak nemáte chuť k jídlu? Užíváte si nezdravého jídla nebo se vám snad dělá špatně z pomyšlení na čokoládu? Ať už tak či onak, zřejmě jste se stali obětí zlomeného srdce.  Nejen, že tato bolest může vést k nadměrnému hubnutí nebo naopak obezitě, hrozí však i různá onemocnění.

3. Špatný psychický stav a deprese

Zlomené srdce zasáhne především duši. Můžeme pociťovat smutek, zlost a spoustu dalších pocitů. V případě, že smutek a úzkosti přerostou určitou míru, promění se v depresi. Deprese je již závažný stav, se kterým pomůže pouze odborník. Neváhejte se na něj obrátit!

4. Nespavost

Ráno vstáváte do práce a vážně si přejete usnout, jenže to nejde. Nespavost je dalším příznakem zlomeného srdce. Myšlenky jsou zlo a často se špatně krotí. Nespavost Vás může stát nejen spoustu času, ale také zdraví. Proto je proti ní třeba bojovat. Zkuste například vypustit myšlenky z uplynulého dne pomocí meditace.

Jak na zlomené srdce?

„Mám zlomené srdce a nevím, co dělat.“ Tuto větu si nejspíš někdy položil každý z nás. Ale co s tím, abychom se neocitli v depresi?

Co na zlomené srdce pomáhá?

1. Čas vše zahojí

Rada, kterou slýcháme celý život. Ale víte co? Ti, od kterých ji slýcháme, ví, o čem mluví. Přesto, že bychom raději dostali facku než slyšet tuto větu, měli bychom se jí řídit. Čas je ten největší lék. Bolest ze zlomeného srdce sice nikdy nepřebolí, ale čas ji udělá snesitelnou a přínosnou pro náš budoucí život.

2. Smiřte se s tím

Teď mě ukamenujete, protože toto opravdu nikdo z vás slyšet nechce. Smíření, má ale stejný léčivý účinek, jako čas. Vyrovnání se s nelehkou událostí, je však mnohem těžší. Pokud to ale dokážete, Váš život se rázem zlepší. Najednou si uvědomíte, že ten, kdo Vám láme srdce, zřejmě nebude tím pravým…

3. Mějte rádi sami sebe

Vážně! Milujte sami sebe stejně, jako milujete někoho jiného. Teprve, jakmile se začnete mít opravdu rádi, zvládnete se s těžkou ztrátou vyrovnat. Je to první krok k tomu přestat se ponižovat a znovu se zvednout ze samého dna. Mít rád sám sebe je cesta. Když se po ní vydáte, zlomené srdce Vás již nikdy na dlouho nezbrzdí.

4. Věnujte se přátelům a rodině

Vytáhněte rodinu do restaurace. Užijte si skvělého večera s přáteli v klubu nebo na koncertě! Prostě se pokuste přijít na jiné myšlenky a buďte šťastní. Je to poslední, nejjednodušší krok, jak se odreagovat a na chvíli zapomenout.

Myslete na to, že přesto, že se cítíte opuštění a zlomení, rodina a přátelé jsou tu vždy pro Vás!

Přečtěte si také článek o pin-up stylu a o tom, jak uvařit vejce na měkko.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
2
Super
2
Nic moc
0
Trapas
0
Barbora Chytková
Mé druhé jméno je Cecílie - podle svaté patronky všech umělců. Mezi mé záliby patří hra na kytaru. Vyžívám se v kreslení a malování, ráda píši umělecké texty, se kterými občas i vystupuji na veřejnosti. Ve volném čase navštěvuji festivaly, výstavy a divadla.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *