TěloZdraví

Co způsobuje bolest kyčle při spaní na boku?

Spaní na boku je jednou z nejběžnějších poloh při spánku. Mnoho lidí však při této poloze zažívá bolest kyčle. Bolest je nepříjemná a narušuje spánek. Co způsobuje bolest kyčle a jak se takové bolesti zbavit? To vše se dočtete v následujícím článku.

Kvalitní spánek je pro tělo velice důležitý, díky tomu máme více energie, silnější imunitu, psychickou rovnováhu a celkově se cítíme více fit. Zjistěte, jak se dá zlepšit hluboký spánek.

Příčiny bolesti kyčle při spaní na boku

Existuje několik faktorů, které mohou přispět k bolesti kyčle při spaní na boku:

Bolest kyčle

1. Nevhodná matrace a polštář

Nekvalitní matrace a polštář mohou vyvolávat nepohodlí a bolest v oblasti kyčle. Matrace by měla být dostatečně tuhá, aby poskytovala podporu páteři, zatímco polštář by měl udržovat hlavu a krk v přirozené linii s páteří. Pokud vám špatná poloha zad způsobuje migrény, přečtěte si o migrénovníku.

2. Nesprávná poloha

Pokud nedržíte správnou polohu kyčle při spaní na boku, může to způsobit nadměrné namáhání kloubů a bolest. Je důležité udržovat kyčle ve vyvážené poloze, aby bylo tělo správně zarovnané. K tomu můžete využít polštář, který si na noc vložíte mezi kolena.

3. Přetížení kyčle

Pokud spíte stále v jedné poloze, a to na boku, přetěžujete tím kyčle. Při usínání zkuste spát v jiné poloze. Neovlivníte, zda se opět v noci převalíte do polohy na boku, ale alespoň pár hodin spánku vydržíte v jiné poloze. Dopřejte svému tělu dostatek času na regeneraci. Choďte plavat či se alespoň každý den protáhněte. Tím zlepšíte flexibilitu kloubů a ztuhlost svalů kolem kyčlí.

Bolest kyčlí

Jak zvládat bolest kyčle při spaní na boku

Existuje několik opatření, která můžete zkusit, abyste zvládli bolest kyčle při spaní na boku:

1. Vyberte si vhodnou matraci a polštář

Pokud je vaše matrace měkká a polštář naopak tvrdý, je čas na jejich výměnu. Konzultujte své problémy s odborníkem na spánkovou ergonomii, který vám pomůže při výběru správného spánkového vybavení.

2. Přizpůsobte polohu těla

Ujistěte se, že držíte správnou polohu kyčle při spaní na boku. Zkuste umístit polštář mezi kolena, abyste udrželi správné zarovnání těla.

3. Omezte přetížení kyčle

Pokud zažíváte bolest kyčle na jedné straně, zkuste se naučit spát na opačné straně, abyste omezili přetížení jedné kyčle. Případně můžete vyzkoušet změnu polohy spánku na záda nebo břicho.

Spánek při bolesti kyčlí

Pokud trpíte častou bolestí kyčle při spaní na boku a nedokážete ji zvládnout pomocí změn postelového vybavení a polohování těla, je vhodné vyhledat radu od odborníka, jako je fyzioterapeut nebo lékař. Je důležité dbát na své pohodlí a správnou polohu těla při spaní na boku, abyste minimalizovali bolest kyčle a měli kvalitní spánek. Sledování postelových návyků a případné konzultace s odborníky vám mohou pomoci najít nejvhodnější řešení pro vaše potřeby.

Příčinou bolesti kyčle při spaní na boku mohou být i jiné zdravotní problémy, jako například artritida nebo zánět. Pokud se bolest opakovaně objevuje a nereaguje na změny polohy nebo vybavení postele, je nejlepší konzultovat tuto záležitost s lékařem. Následná léčebná procedura v podobě rehabilitací uleví od vaší bolesti. Starejte se o své kyčle, poděkuje vám za to celé tělo i mysl. Zkuste se také inspirovat holistickým přístupem ke zdraví.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
5
Super
0
Nic moc
2
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Tělo