Cestování

Letní tipy na knihy – co si přečíst letos na dovolené?

Znáte to, po náročném období v práci se konečně chystáte na dovolenou. Rádi byste si také určitě při relaxování na pláži přečetli nějakou knihu. Možná máte nachystané knihy, na které jednoduše nemáte čas. Ale možná tápete a nevíte jakou knihu nebo knihy si s sebou na dovolenou vzít. Naštěstí jsme pro vás připravili tento článek se skvělými knižními tipy, které vám pomohou rozhodnout se.

Tipy na oddechovky

Pokud máte rádi knihy, které jsou příjemné, oddechové a nemusíte nad nimi moc přemýšlet, tyto tipy jsou právě pro vás. U těchto knih si odpočinete, pobavíte se a možná vám nabídnou i podněty k přemýšlení. Určitě si je ale vychutnáte.

 • Žena v bílém kimonu od autorky Any Johns. Tento příběh je inspirovaný skutečnými událostmi. Protínají se zde 2 dějové linky, první z nich se odehrává v roku 1957 v Japonsku a ta druhá v současnosti ve Spojených státech. Kniha vypráví příběhy dvou žen, které nemají na první pohled nic společné, ale při hlubším zkoumání zjistíme, že je poutá společné tajemství.
 • Půlnoční knihovna od Matta Haiga. Jedná se o fantasy román, který se zamýšlí nad tím, jak by to vypadalo, kdybychom mohli zpětně změnit svá životní rozhodnutí. Mezi životem a smrtí existuje knihovna, která dovolí návštěvnici Noře zažít, co by se stalo, kdyby se v určitých životních situacích rozhodla jinak. Než jí však v knihovně vyprší čas, musí najít odpověď na otázku – jaký je nejlepší způsob života?
 • Knihy od Patrika Hartla. Patrik Hartl je český spisovatel, který vydal 6 knih, z nichž nejznámější jsou Malý pražský erotikon nebo Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Všechny autorovy knihy jsou vtipné a sledují životy obyčejných lidí. Vtipné situace, které vykresluje, jste možná zažili také a můžete se na nich spolu s autorem zasmát.
 • Útěk na venkov od Julie Caplinové. Novinka od této autorky romantické literatury. Ilustrátorka Ella opouští Londýn a vyráží na venkov, aby se vzpamatovala z toho, že si její přítel chce dát ve vztahu pauzu. Chce přijít na to, kým je a co od života chce. V domě, který hlídá pro svou kmotru Magdu na ní ale čeká fenka Tess, o kterou se Ella musí postarat. Jedná se o romantickou klasiku, která rozhodně nezklame.

Pokud si chcete odpočinout, ale knihy nejsou vaším šálkem kávy, zkuste se podívat na tento článek, který vám dodá inspiraci na nejlepší romantické filmy.

Skvělé tipy na knihy pro milovníky oddechovek
Tipy na oddechovky, které vás budou bavit. Zdroj Unsplash.com

Detektivky a thrillery

Pokud jste spíš fanoušci detektivek a thrillerů, tato sekce je určená pro vás. Některé z těchto knih vám vyrazí dech a z některých vás bude mrazit i pod teplým sluncem na pláži vedle moře. Tyto knihy ale rozhodně stojí za to.

 • Seznam hostů od Lucy Foley. Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, kteří byli pozváni na svatební událost roku. Vše je dokonale naplánováno a už se jenom čeká, až to celé vypukne. Jenže večer před svatbou se začne slavit a na povrch vyplouvají tajemství a staré křivdy. A pak se najednou objeví tělo. Či je? A jak se tam ocitlo? Mrazivý román, u kterého do poslední chvíle nevíte, kdo je vrahem.
 • Smrtící volání od Angely Marsonsové. Angela Marsonsová přichází s novinkou v sérii případů Kim Stoneové. Svéhlavá vyšetřovatelka Kim má na krku další případ, který se teď týká vraha dětí. Kim se svým malým týmem dělá vše pro to, aby vraha dostihla včas. Podaří se ji to? Případy Kim Stoneové zná už dnes téměř každý milovník detektivek a krimi žánru. Autorka ani teď nezklamala a kniha vás udrží v napětí od začátku až do konce.
 • Genesis od Chrisa Cartera. Novinka z pera Chrisa Cartera, která opět sleduje detektiva Roberta Huntera u dalšího vyšetřování ultra násilných vražd. Stihne Robert Hunter se svým parťákem Carlosem Garciou zastavit vraha než bude pozdě? Pokud máte rádi Chrisa Cartera, tato kniha vás rozhodně nadchne. Mrazivé opisy a děsivý vrah se vám postarají o husí kůži.

Pokud by vám tyto tipy na knihy nestačili a chtěli byste se spíš na něco podívat, zkuste si přečíst tento článek, který obsahuje tipy na skvělé kriminální seriály.

Tipy na knihy, z kterých mrazí
Při těchto knihách budete mít husí kůži i v 30 °C. Zdroj: Unsplash.com

Ostatní knihy

Detektivky ani jednoduché oddechovky nejsou nic pro vás? Nic se neděje, zde jsme pro vás připravili seznam jiných knih, které by se vám mohli líbit.

 • Pohádka od Stephena Kinga. Milovníci Stephena Kinga si přijdou na své. Jeho nová kniha, Pohádka, je žhavou novinkou na trhu. Tato kniha je trochu víc fantasy než je u autora zvykem, ale myslím, že pokud to máte rádi, tak se vám kniha bude líbit. Kniha pojednává o paralelním světe, který je v nebezpečí spolu s tím naším. Zachránit jej může pouze Charlie Reade, který zdědil dům spolu s kůlnou, ve které se nachází vchod do paralelního vesmíru.
 • Les v domě od Aleny Mornštajnové. Další letošní novinkou je kniha od Aleny Mornštajnové, oblíbené české autorky. Tentokrát se autorka zabývá těžkými tématy jako jsou pedofilie, sexuální zneužívání a také složité vztahy v rodině. Kniha proto rozhodně není určená pro každého, ale pokud si ji přečtete, určitě vás donutí zamyslet se nad spoustou věcí.
 • Náhradník od prince Harryho. Pokud vás zajímá britská královská rodina a její tajemství, tato kniha se vám bude líbit. Princ Harry přichází se svou osobní zpovědí, ve které se dozvíte jak probíhal jeho život v dětství, co se změnilo po smrti jeho matky princezny Diany, jak nastoupil do armády a také jak se potkal se svou manželkou Meghan Markle, kdy jej touha po soukromí jeho a jeho rodiny vyhnala z rodné země. Kniha představuje dosud nepoznanou upřímnost ve vztahu ke královské rodině a k jejímu zákulisí.
Tipy na čtení
Naše tipy na knihy na letní čtení. Zdroj Unsplash.com

Pokud vás před tím, než si knihu přečtete, zajímá také hodnocení knih, a to jak slovní tak číselné, mrkněte na stránku Databáze knih, která vám může poskytnout více informací ohledně toho, zda se vám kniha bude líbit, nebo je to něco, co už od začátku není pro vás. Pozor ale na spoilery!

Věříme, že si mezi výše uvedenými tipy na knihy na letní čtení vyberete tu svou. Letošní rok je plný zajímavých a velice čtivých novinek, které přečtete jedním dechem. Stačí si vybrat tu svou a ponořit se do jiného světa, i kdyby to bylo pouze na okamžik. Věříme, že si s tipy od nás oddechnete a užijete svou letní dovolenou na maximum, ať už se chystáte na hory, k moři, nebo třeba stanovat.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
VerTamas
Nevím, jestli jsem kreativní duše, ale psaní mě baví. Zároveň také ráda čtu, cestuju, vařím nebo chodím cvičit.

  Chci k tomu něco říci

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *