Jak na ...

Dámské přechodné bundy – jaký střih zvolit?

Přechodové bundy jsou velmi důležitým prvkem dámského šatníku. Na jaře vytažené z nejhlubších zákoutí šatníku se stávají předzvěstí teplejších dnů a zůstávají s námi až do pozdního podzimu. Výběr správného modelu, který bude sedět vaší postavě, je klíčovým prvkem hledání. Jak vybrat dobře padnoucí střih dámské přechodné bundy? Podívejte se na náš článek.

Dámské přechodové bundy a jejich barvy v závislosti na typu postavy

Na jaře může déšť nadělat spoustu starostí a na podzim znamená dřívější večer chladnější teploty. Hledejte nepromokavé nebo nepromokavé vnější látky v kombinaci s teplým, měkkým vnitřkem. Některé modely mají vložky na zip nebo druky, které lze vyndat, když teplota stoupne. Podzim je obdobím, kdy extrémně toužíme po změně šatníku, nadšeni z venku viditelných barev. Dámské podzimní bundy (které můžete nosit i jako jarní dámské bundy) jsou k dostání v různých střizích.

Při výběru přechodové bundy vybírejte vhodnou barvu. Ženy ladných tvarů mohou volit bundy v tmavých barvách, které opticky zeštíhlí postavu. Tmavé barvy dámských přechodných bund jsou také praktičtější, což usnadňuje zbavování se nečistot. Na Bolf najdete mnoho modelů za super ceny. Nebojte se rozhodně pastelových barev. Pastelové, jasné barvy budou vhodné pro štíhlé ženy. Světlé barvy prošívaných bund opticky dodávají křivky a dámské jarní bundy v módních barvách růžové, modré, fialové nebo béžové jsou v této sezóně mimořádně oblíbené. Vyplatí se využít tohoto trendu a zakoupit si prošívanou dámskou přechodnou bundu.

Dámská prošívaná bunda se bude skvěle hodit i do práce, prošívání jí dodává nejen dekorativní a elegantní charakter, ale především pak vytváří výbornou izolační vrstvu uvnitř vzniklých kapes. Proto jsou to jednou z nejčastěji volených dámských přechodných bund pro mnoho příležitostí, včetně těch oficiálnějších.

Věděli jste, že existuje model dámské jarně-podzimní bundy, která dokonale padne každé postavě? Touto bundou je oblíbená parka, tedy bunda rovného střihu jemně zvýrazňujícího pas, s velkou kapucí a delšími zády ve tvaru rybího ocasu. Parky jsou skvělé pro ležérní styling.

Přechodová bunda podle typu postavy

Nejčastějším typem postavy je tvar hrušky – poměrně široké boky, malé poprsí a úzká ramena. Tento typ vám dává spoustu možností, jak vybrat tu správnou dámskou jarní bundu nebo podzimní bundu. Ploché břicho a vyrýsovaný pas jsou velkou výhodou takové postavy, proto se vyplatí volit krátké kabátky sahající přes hýždě.

Pro postavu typu jablko se širokými rameny, výrazným břichem, bez pasu, urostlými nohami a dobře zvýrazněnou linií poprsí bude krátký model bundy sahající až k linii boků tím pravým kouskem oblečení.

Pro siluety zvané trubky s proporcionálními rozměry ramen a boků budou bundy se zavazováním v pase perfektní. Milovnice módy s tímto typem postavy mohou sáhnout i po krátkých modelech bund do pasu.

Ženy s košíčkovou siluetou, tedy se širokými rameny a úzkými boky, mohou sáhnout po bundách s trapézovou linií, směrem dolů se rozšiřující. Ženy se siluetou přesýpacích hodin, tedy s proporcionálními rameny a boky a velkým pasem, budou vypadat skvěle v modelech krátkých bund do pasu i o něco delších bund do pasu. Můžete zvolit i vhodný kabátek.

Zkuste také článek o dětských knihách nebo o tom, co nakreslit.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *