InternetKultura

Film Menu: Stojí za to?

Koncem minulého roku, konkrétně v listopadu 2022, byl do kin uveden film Menu. Žánrově se tento film radí do kategorie komédie, horory a thrillery. Velice zajímavá kombinace žánrů, která mi při prvním přečtení evokovala filmy ze série Scary Movie. V tomto článku se dozvíte, zda film Menu stojí za shlédnutí a za váš čas.

úvodní fotka k filmu Menu
Film Menu vyšel v roce 2022. Zdroj: https://hebdenbridgepicturehouse.co.uk/movies/the-menu

Děj

Margot a Tyler se vydají na rande na ostrov, kde mají povečeřet v luxusní a exkluzivní restauraci Hawthorne. Na místo se dostanou malou lodí spolu s dalšími 9 lidmi, kteří budou ten den v restauraci večeřet také. Po příchodu na ostrov je čeká jeho prohlídka včetně zařízení, které restaurace využívá např. jako udírnu masa.

Večeři pro hosty připravuje proslulý, i když trochu podivínský šéfkuchař Julian Slowik, ze kterého je Tyler nadšený. Hosty obsluhuje perfektné oblečená a vyškolená obsluha pod taktovkou vrchní číšnice Elsy, která má celou restauraci pod palcem.

Každým chodem, který obsluha hostem servíruje, se atmosféra v restauraci mění a na povrch vyplouvají tajemství jednotlivých hostů. Jednotlivé chody jsou zároveň čím dál podivnější a je zřejmé, že vyvrcholením večera bude něco unikátního.

Obsazení

Film Menu má poměrně hvězdné obsazení. Šéfkuchaře Slowika si zahral Ralph Fiennes (kterého můžete znát například jako Lorda Voldemorta z filmů o Harrym Potterovi), roli Margot obsadila Anna Taylor-Joy (kterou můžete znát ze seriálu Dámský gambit) a roli Taylora se zhostil Nicolas Hoult (známý například ze seriálu Veliká nebo z filmu Mad Max: Zbesilá cesta).

Mezi dalšími hvězdnými jmény jsou také herečka Hong Chau, čerstvá držitelka Oscaru, nebo držitelka několika filmových ocenění Janet McTeer.

Celkové obsazení mi připadá skvělé a rozhodně pozvedlo celkovou úroveň filmu.

Níže najdete recenzi k filmu.

Pokud by film Menu nebyl přesně podle vašeho gusta, můžete si zkusit vybrat z tohoto seznamu komedií a strávit příjemný večer plný smíchu.

product-image

Recenze

9

Na filmu mě zaujalo už jeho hvězdné obsazení a to, jak se o něm všude mluvilo. Jelikož byl film krátce po uvedení do kin uvedený také na HBO Max, které si předplácím, nečekala jsem dlouho a na film jsem se rozhodla podívat. Film začíná zajímavě, skupina cizích lidí se vybere na ostrov, aby povečeřeli ve velice exkluzivní restauraci. O exkluzivitě vypovídá i fakt, že v rámci jednoho dne v ní může povečeřet jenom pár lidí. Hned po příchodě na ostrov dostanou diváci spolu s hosty přehlídku ostrova. Postupně se hosté přesunou k večeři a k prvním chodům. Večeře začíná poklidně, ale servírování jednotlivých chodů rozhodně stupňuje napětí a očekávání, co se stane dál. Každý chod je o něco podivnější než ten předchozí. Některé části filmu jsou trochu bizarní, ale jeden ze žánrů filmu je přece jenom komedie. Pokud někdo očekává vysloveně horor, při kterém se bude bát od začátku do konce, toto není film pro vás. Hororový aspekt se tam vyskytuje, ale není to film náchylný k jump scarům nebo podobným hororovým prvkům. Jak se film blíží ke konci, je zřejmé, že ne všechno jde podle plánu a zároveň odhaluje víc a víc tajemství účastníků i personálu. Každý, kdo se večeře účastní je tam z jasného a předem daného důvodu.... Až na jednu osobu. Tento malý fakt činí věci o to zajímavějšími. Film skončí poměrně nečekaně a opět, trochu bizarně. Není to klišé a je tam spousta prvků, které překvapí, takže za mě byl konec filmu skvělý. Obecně bych řekla, že pokud nečekáte, že se budete celý film bát, nebo případně smát, tak vás tento film nesklame. Je to hezká oddechovka, která je zas něco trochu jiného než klasické komedie nebo horory. Rozhodně tedy můžu film Menu doporučit.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
VerTamas
Nevím, jestli jsem kreativní duše, ale psaní mě baví. Zároveň také ráda čtu, cestuju, vařím nebo chodím cvičit.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Více:Internet