Kultura

TOP 9 nejlepších českých komedií na Netflixu, které musíte vidět

V dnešní době zavřených kin a divadel je televize vrcholem kultury. Díky streamovacím službám, jako je třeba Netflix, už naštěstí nejsme odkázaní na televizní program o třech stanicích a filmy nabité reklamami. Máte ale i tak pocit, že jste viděli snad úplně všechno a je čím dál těžší vybrat dobrý film? V tomto článku najdete tipy na diváky nejlépe hodnocené české filmy právě na Netflixu.

Proč si na Netflixu vybrat český film?

A proč ne? Známí herci, slavní režiséři a u mnohých i kvalitní knižní předloha. České a československé komedie, o kterých bude řeč v tomto článku, jsou nadčasové klenoty plné tradičního českého humoru a geniálních hlášek.

Nejoblíbenější české filmy na Netflixu – nestárnoucí komedie, které vždycky pobaví

Ano, nejspíš jste už všechny tyhle filmy viděli. Ale právě proto určitě uznáte, že jsou to takové perly, které stojí za to si pustit znovu. Jsou totiž zárukou toho, že se zasmějete.

Komedie jsou seřazeny podle diváckého hodnocení v Česko-Slovenské filmové databázi. Takže stačí si jen vybrat tu, na kterou máte zrovna náladu, nachystat popcorn a dobře se bavit.

1. Pelíšky

(komedie/drama, 1999, 116 minut, hodnocení 91 %)

Pokud jste Pelíšky už dlouho neviděli a máte je rádi, tak podle hodnocení diváků není nic lepšího, co byste si mohli pustit. Tři generace řeší své vlastní problémy v už tak těžké době, v roce 1968. Tohle je opravdu kvalitní klasika, které nechybí humor a nadhled.

2. Obecná škola

(komedie/drama, 1991, 97 minut, hodnocení 89 %)

Legendární postava, přísný učitel Igor Hnízdo, zavádí pořádek v obecné škole a získává si respekt místních rošťáků. Ale je opravdu takový frajer, jak se prezentuje? S tímhle nadčasovým filmem se možná v myšlenkách vrátíte do vlastního dětství a školních lavic…

3. Vesničko má středisková

(komedie, 1985, 98 minut, hodnocení 88 %)

Svérázný řidič náklaďáku Pávek ztrácí trpělivost se svým závozníkem Otíkem a jeho neustálými přešlapy. Chce se ho zbavit a pracovat s někým jiným. Tahle komedie vás nezklame díky geniálním hláškám a vesnickému prostředí.

4. Na samotě u lesa

(komedie, 1976, 95 minut, hodnocení 87 %)

Když bylo za socialismu lidem zakázáno cestovat do zahraničí, spousta rodin toužila mít alespoň chalupu. V této legendární komedii rodina Lavičkova na jednu narazí, ale žije v ní svérázný děda Komárek, kterého si děti sice oblíbí, ale rodičům připraví nejednu horkou chvíli.

5. Vrchní, prchni!

(komedie, 1980, 85 minut, hodnocení 86 %)

Lehká komedie, která má rychlý spád a zajímavou zápletku. Knihkupec Dalibor začne předstírat, že je číšník a inkasuje peníze od hostů, aby si trochu finančně pomohl. Taková troufalost mu ale dlouho procházet nemůže.

6. Slavnosti sněženek

(komedie, 1983, 83 minut, hodnocení 86 %)

Nesmrtelný spor dvou mysliveckých spolků o tom, jestli je kanec lepší se šípkovou nebo se zelím a jedna nezapomenutelná replika za druhou. Zajímavostí je, že film byl natočen podle povídky Bohumila Hrabala a předlohou postav byli skuteční lidé.

7. Kolja

(komedie/drama, 1996, 105 minut, hodnocení 86 %)

Vynikající film se silným příběhem, kde se střetávají dva naprosto odlišné světy – svět starého mrzouta a malého chlapce. Kolja posbíral spoustu Českých lvů a taky jednoho Oscara, určitě ho oceníte i vy.

8. Postřižiny

(komedie, 1980, 93 minut, hodnocení 85 %)

Milý a laskavý film s hlavní hvězdou Magdou Vašáryovou se odehrává v poetickém prostředí pivovaru. Hlavním zdrojem zábavy je tady bratr Pepin, magnet na katastrofy.

9. Adéla ještě nevečeřela

(komedie, 1977, 105 minut, 85 %)

Soukromý detektiv Nick Carter přijíždí do Prahy řešit případ, na který místní policie nestačí. Adéla ještě nevečeřela je povedená nadčasová parodie na americké akční filmy a detektivky.

Další skvělé české filmy, které můžete na Netflixu najít

Netflix pravidelně přidává do své databáze další a další české filmy. Pokud vám v seznamu nějaká vaše oblíbená komedie chybí, je možné, že ji brzy na Netflixu objevíte. Výborné divácké hodnocení, které na Netflixu najdete, mají i tyto filmy:

 • Lásky jedné plavovlásky
 • Baron Prášil
 • S tebou mě baví svět
 • Hoří, má panenko
 • Všichni dobří rodáci

Máte spíš náladu na jiný žánr? Přečtěte si články, kde najdete tipy na nejlepší romantické filmy, kultovní sci-fi filmy nebo filmy podle skutečné události.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
1
Trapas
1
Marta
Zajímám se o online marketing a psaní. Ze všeho nejraději ale běhám, čtu nebo koukám na seriály.

  1 Komentáře

  1. […] by film Menu nebyl přesně podle vašeho gusta, můžete si zkusit vybrat z tohoto seznamu komedií a strávit příjemný večer plný […]

  Chci k tomu něco říci

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Více:Kultura