Kultura

Top 10: Nejlepší apokalyptické a katastrofické filmy

Apokalyptické a katastrofické filmy jsou jedním z nejoblíbenějších žánrů mezi diváky po celém světě. Tyto filmy nám ukazují, jak by se lidstvo mohlo vyrovnat s nejhoršími katastrofami a jaké jsou naše šance na přežití. Pusťte si následující nejlepší apokalyptické filmy, které vám zaručeně způsobí husí kůži.

Den nezávislosti (1996)

Film Den nezávislosti je klasický katastrofický film, který vám zaručeně způsobí nával adrenalinu. Hvězdy jako Will Smith a Jeff Goldblum se snaží zachránit lidstvo před mimozemským útokem. Tento film nabízí skvělé efekty, úžasné výkony a nezapomenutelné scény.

Apokalyptické filmy

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Terminátor 2 je vynikajícím příkladem apokalyptického filmu, který se soustředí na budoucnost lidstva, kterou ovládají stroje. Arnold Schwarzenegger se vrací jako Terminátor, aby ochránil Johna Connora před novým nebezpečím.

Nejlepší akční komedie

Vzpoura strojů (2004)

Vzpoura strojů je dalším příkladem apokalyptického filmu, který se soustředí na budoucnost, ve které stroje ovládají svět. Hvězdy jako Christian Bale a Sam Worthington se snaží zachránit lidstvo před úplnou zkázou.

Apokalyptické filmy

Armageddon (1998)

Armageddon je katastrofický film, který nás zavede do vesmíru. Hvězdy jako Bruce Willis a Ben Affleck se snaží zachránit lidstvo před obrovským asteroidem, který se blíží k Zemi.

Apokalyptické filmy

2012 (2009)

2012 je katastrofický film, který nás zavede do budoucnosti. Hvězdy jako John Cusack a Amanda Peet se snaží přežít, když se Země začíná rozpadat a lidstvo čelí zkáze. Tento film nabízí v tradici katastrofických filmů a nabízí vynikající efekty, napínavou atmosféru a vynikající výkony herců.

Apokalyptické filmy

Šílený Max: Zběsilá cesta (1979)

Šílený Max je skvělým příkladem apokalyptického filmu, který se odehrává v budoucnosti, kde se lidstvo potýká s nedostatkem zdrojů a chaosem na silnicích. Hvězda Mel Gibson se objevuje jako Max, který se snaží zachránit svého přítele a jeho rodinu.

Apokalyptické filmy

Osmý den (1999)

Osmý den je apokalyptický film, který se soustředí na to, co by se stalo, kdyby se věda pokusila překročit hranice lidských schopností. Hvězdy jako Arnold Schwarzenegger a Michael Rapaport se snaží přežít, když se na světě objeví neznámá nemoc.

Apokalyptické filmy .

Akta X (1998)

Tento katastrofický film se soustředí na budoucnost lidstva, která je ohrožena mimozemské rasou. Hvězdy jako David Duchovny a Gillian Anderson se snaží zachránit lidstvo před nebezpečím.

Apokalyptické filmy

Den poté (2004)

Tento katastrofický film se soustředí na následky globálního oteplování. Hvězdy jako Jake Gyllenhaal a Dennis Quaid se snaží přežít, když se na světě objeví obrovská klimatická katastrofa..

Apokalyptické filmy -

Den, kdy se zastavila země (1951)

V tomto filmu se můžete těšit na mimozemský útok. Hvězdy jako Michael Rennie a Patricia Neal se snaží zachránit lidstvo před zničením.

 Apokalyptické filmy

Každý z těchto filmů nabízí svůj vlastní pohled na apokalyptické nebo katastrofické téma. Můžete se těšit na vynikající výkony herců. Ponořte se do děje a užijte si nebezpečný svět plný neuvěřitelných událostí a dobrodružství.

Pokud jste fanoušky filmu a hledáte inspiraci, podívejte se na následující články:

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
2
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura