Jak na ...Tělo

Jak na štíhlé nohy bez běhání?

Štíhlejší nohy bez běhání? Jde to vůbec? Ne každá z nás jde ráda vypotit endorfiny běháním a nebo těžkým posilováním ve fitness centru. Jak si ale jinak proklestit cestu k štíhlejším nohám?

Jak mě napadlo, že chci štíhlejší nohy?

Nedávno jsem se dívala do zrcadla a napadla mě otázka: ,,Proč se mi tak dotýkají stehna?“ Blesklo mi hlavou: ,,To bych asi měla začít chodit běhat.“ Bohužel se neřadím mezi fandy běhání, ale to by nemělo znamenat, že nemohu mít vytvarovanější a štíhlejší nohy. Někdy se říká, že za zkoušku nic nedáme, tak proč před létem nezkusit udělat nohy krásnější, navíc času to moc nezabere a dřina to taky není.

Počítejte kcal

Asi Vás hned napadne, to zas bude nějaká přísná dieta?  Nejedná se o dietu jako takovou. Je to vlastně jednoduché, když se naučíte hlídat si svůj příjem a výdej kcal, budete z výsledku mile překvapena. Skvělý pomocník je aplikace Kalorické tabulky, která se o to za Vás postará. Když vyřadíte tučné potraviny, nezdravé cukry, přílohy typu knedlíky či těstoviny a oblíbené pečivo, máte celkem vyhráno. Nezní to jednoduše? Já myslím, že jednodušší už to být nemůže.

Choďte více…

Jste-li nadšenci procházek jako já, tak se vám tato rada bude zamlouvat. Neznamená to, že se máte vyloženě vydat někam na túru do lesa či hor. Ale pokud máte možnost chodit pěšky do svého zaměstnaní, tak toho využijte, choďte více pěšky kamkoliv jen můžete. Proč? Chození je přirozené cardio a pro štíhlejší nohy podstatná část, když se nechcete potit v běžeckém trikotu. Bez zdravého pohybu hezké nohy nevykouzlíte.

Vytvarujte své nohy

Pokud chceme nohy štíhlejší a krásně tvarované, musíme jim trochu pomoct a to bez pár zaměřených cviků nelze, nicméně, nemějte obavu, jedná se o opravdu snadné cviky, které jsou časově nenáročné. Tyto cviky můžete cvičit kdekoliv a kdykoliv – nic na ně nepotřebujete, jen pár minut Vašeho času a motivaci pro štíhlejší nohy.  Zkuste tuhle rychlou sestavičku pro tvarování a zeštíhlení nohou, jestli jste dostatečně motivována, zvládnete ji cvičit denně. A cítit se v létě spokojená se svými nohami? Skvělý pocit.

  1. Skákací panák, 30–60s
  2. Široký dřep, kolena vytočená ven, push 30x
  3. Široky dřep na špičkách, 30s
  4. Výpady na místě dozadu, 20x
  5. Zdvihání pánve, 10–15x
  6. Zakopávání, 40x

Zopakujte sestavu 3x, pauza 1-2minuty dle Vašich možností.

Namažte

Na trhu již najdeme dost přípravků, co slibují zeštíhlující efekt. Přiznám se, že jsem nikdy nevěřila takovým krémům. Ale před časem jsem se mi do rukou dostal, za mě super krém, od polské značky Eveline Cosmetics. Celkem mě oslovilo, že mají hned několik druhů a já měla možnost vyzkoušet dva. První krém jsem používala na noc a má pálivější efekt. Více mi byl sympatický krásně voňavý a velmi příjemný krém s trefným názvem Fitness, který se používá dvakrát denně na problematické partie. Cena krémů této značky se pohybuje 200-300kč.

Něco navíc?

Není nic neobvyklého, když napíšu, využijte všechny rady, to znamená, naučte se počítat svůj příjem a výdej kcal, choďte pěšky do práce nebo kamkoliv můžete a v neposlední řadě si najděte  pár minut času na lehké cvičení, protože která žena nechce mít sebevědomí a říct si: ,, Mám to ale krásně štíhlé nohy.“  Zkuste už zapomenout na odřeniny v létě a preventivní používání antiperspirantu a dětského pudru, půjde to i bez běhání.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
PM
Narodila jsem se ve znamení vodnář. Zajímám se o zdravý životní styl, fashion, cvičení a jógu🧘. Ráda peču sladké dobroty🍩, zasměju se u sitcomů a nejen v létě si užívám hudební festivaly. Myslím, že: ,,Everything happens for a reason".

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *