Internet

Jak si najít nové přátele na internetu?

Dnešní doba je skvělá. Bez internetu by bylo vše složitější. V současnosti stačí pár kliků a máte nové přátele. Vše začíná na internetu, třeba na Facebooku, Instagramu nebo Tinderu. Kde na síti najít nové přátele a co se s nimi dá zažít? Jak získat přátele na internetu?

Tematické servery

Rozlišujeme virtuální a skutečné přátelství. Zatímco v prvním případě si s dotyčnou osobou jen píšeme/povídáme/hrajeme na dálku, ve druhém ji reálně vídáme alespoň jednou za čas, ačkoli nás mnohdy dělí velká vzdálenost.

Podle toho, jaký typ lidí hledáte, nabízejí vlny internetu servery různých tematických okruhů. Milovníci knih ocení literární servery. Rádi cestujete? Poslouží vám turistické weby. Zjistíte, že například pro to, abyste se s někým sešli, stačí udělat jen pár kliků a domluvit si místo srazu. Velmi oblíbenou stránkou pro univerzální škálu činností jsou Společné aktivity.

Sociální sítě

Další skvělou možností, jak získat přátele na internetu, je přidat se do skupin na sociálních sítích. Ty propojují širokou síť zájemců o stejné téma, slouží pro rady, motivaci, podporu sounáležitosti a seznamování se. Shlukují se zde virtuálně desítky tisíc lidí a často se poté sejdou i ve skutečnosti naživo.

Ačkoli by se to totiž nezdálo, je až s podivem, že ve svém okolí většinou těžce sháníte někoho i jen na procházku – známí, rodina a přátelé buď nemají čas, nebo nejsou fanoušky vaší oblíbené aktivity.

Chcete napsat a vydat knihu a hledáte stejně „postižené“ jedince pro vzájemnou podporu a inspiraci? Nadšeným začínajícím spisovatelům slouží facebookové skupiny jako Odstartujte svoji knihu, Tvůrčí psaní pro všechny, Jak si vydat knihu, a pak ji i prodat?.

Na Facebooku zkrátka existují groups takřka na všechno, oblíbeným spisovatelem počínaje a láskou k cestování či pěstování konče.

V neposlední řadě nelze zapomenout ani na online seznamky, které mohou sloužit také k hledání přátel nebo parťáků k všelijakým volnočasovým aktivitám. Takže na Tindru můžete v pohodě najít někoho na kolo, volejbal nebo lezení.

Chcete vědět, kdo si prohlíží váš instagram?

Workshopy, události

Díky tomu, že se na internetu lze přihlásit na různé online i offline události, jako třeba na workshopy, máte velikou šanci navázat super přátelství se zajímavými lidmi, s nimiž byste jinak do kontaktu nepřišli.

Workshopy pro spisovatele aneb jak získat přátele na internetu?

Pro milovníky tvůrčího psaní existuje skvělý workshop s příznačným názvem Seď doma a piš, pořádaný Městskou knihovnou v Praze, kde se zdarma jednou za 14 dní scházíte přímo na své obrazovce, diskutujete o vašich vypracovaných textech z minula a učíte se teorii spisovatelského řemesla.

Na internetu si také můžete koupit placené kurzy třeba od spisovatelky Veroniky Matysové, která pomáhá lidem svými radami, jak odstartovat svoji knihu.

Jak získat přátele na internetu – krok za krokem

Najděte si stránku nebo facebookovou či jinou skupinu. Vyzkoušet můžete i různé aplikace, třeba Skype.

Napište, o co vám jde, rovnou tam, a až se vám někdo ozve, v soukromých zprávách se domluvte na podrobnostech.

Hledání přátel odkudkoli je díky dnešní době snadné. Stačí k tomu mobil.

Pozor na bezpečnost

Na internetu jsou kromě slušných lidí i různá individua, před nimiž se vyplatí obezřetnost. Neposílejte nikomu své fotky, adresu ani další citlivé údaje, když jste ho nikdy neviděli a nevíte, co je zač. Sejděte se na nějakém frekventovanějším místě za bílého dne. Nic nezkazíte ani psem a dalším člověkem, abyste nešli sami.

Chystáte-li se s někým neznámým setkat, dejte to vědět svým blízkým. Řekněte jim, kde, kdy a s kým se chcete sejít a proč.

Na sociálních sítích nesdílejte veřejně informace o svém životě. Nastavte si co největší ochranu soukromí.

Všechny tyto rady platí pro případ, že se s dotyčnou osobou chcete setkat, ale i pokud by vám stačilo s ní být v kontaktu pouze online. Nikdy nevíte, kdy plánovaný virtuální sraz může k vaší smůle vyústit ve vykradení bytu, ublížení na zdraví nebo… ano i smrt.

Na internetu se může kdokoli vydávat za kohokoli. Je nutné, aby toto věděli lidé už od dětství a puberty.

Neklikejte také na žádné pochybné weby ani na odkazy v e–mailech od lidí, jež neznáte.

Proč hledat přátele na internetu?

Využijte síly 21. století. Spřátelte se s lidmi z druhého konce republiky či světa. Poznejte kamarády nejrůznějších kultur už po pár klicích myší nebo dotycích telefonu.

Zahrejte si s novým parťákem nějakou online hru nebo si s ním promluvte cizím jazykem a tím si jej procvičte. Spolu s kombinací s ostatními tipy v článku Jak odmaturovat z AJ a Jak se naučit rychle anglicky si tím můžete zlepšit své schopnosti. Nemusíte se ovšem nutně učit interakci s Američany, ta samá pravidla platí pro procvičení jakýchkoli cizích jazyků.

Jak propadnout němčině?

Čtěte také o nejlepších seznamovacích hrách.

Vygooglujte si nějaký volnočasový spolek, jehož členem se chcete stát.

Ano, pokud si chcete najít dobré kamarády na internetu, abyste se s nimi posléze vídali i osobně, je dobré sáhnout po ověřených kvalitách. Tento způsob získávání přátel ocení zejména introverti, jimž odpadá povinnost přijít někam osobně a navázat přátelské vztahy „face to face“.

Přes jaké aplikace se s novými přáteli „sejít“?

Dobrou volbou, jak se s dotyčnou osobou spojit, je domluvit si s ní schůzku na nějaké platformě. Lidé často používají Google Meet. Naráz se tak může poznat více lidí. Zavolat si ovšem lze i klasicky přes messenger či skype a podle stupně své stydlivosti zvolit call buď s kamerou, nebo „bez“.

Shrnutí na závěr: Jak tedy získat přátele na internetu?

Hledáte-li kamarády na internetu, využijte weby, sociální sítě i hry. Střežte si však své soukromí dbáním na zvýšenou opatrnost.

Přeji hodně štěstí při navazování nových přátelství.

Přečtěte si také, jak malovat putovní kamínky nebo jak vyčistit pračku.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
2
Nic moc
1
Trapas
1
Petra Sýkorová
Jsem redaktorkou skautského časopisu Roverský kmen. Ve volném čase píši básně, povídky a knihu. Také ráda čtu a chodím do přírody. Vystudovala jsem maturitní obor podnikání.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Více:Internet