Jak na ...

Jak si zpříjemnit probuzení do nového dne?

Já osobně neznám mnoho lidí, kteří ráno vyletí z postele s nadšením a plní energie. Ta se většinou dostaví až po kofeinové injekci nebo studené sprše. Já se rozhodně neřadím mezi ranní ptáčata a domnívám se, že v tom nejsem sama. A právě to mě inspirovalo k sepsání několika tipů, jak si zpříjemnit probuzení do nového dne a zařadit nové návyky. Protože tím to všechno začíná!

5 Tipů, jak si zpříjemnit ráno

VODA
Hydratujte se!
Mějte každé ráno po ruce sklenici vody (minimálně 0,3ml, ideální 0,5l) a hned po probuzení ji vypijte. Celou, ano! Je to skvělý, rychlý a zaručený start do nového dne, který vás postaví na nohy! Funguje stoprocentně. Po vypití půl litru vody se vám znovu nepodaří usnout – hlavně se vám ani nebude chtít!

BUDÍK
Na budíku záleží!
Zvolte si alarm, který vám bude příjemný. Dejte si na výběru opravdu záležet. Co takhle melodii, která vás rozveselí, roztancuje nebo rozezpívá? Písnička, která vás už nenechá spát a vyláká vás z postele s dobrou náladou! Už jste to vyzkoušeli?

SPÁNEK
V kolik hodin chodíte spát?
Jděte spát před půlnocí. Nebo ještě jinak. Jděte spát co nejdřív můžete. Klidně i v devět. Ze začátku budete pravděpodobně docela dlouho koukat do stropu. Ale postupem času si zvyknete a ráno se probudíte odpočinutí a pozor – dokonce bez budíku! Ten budete používat už jen jako nápovědu. Osobně mám vyzkoušené! Pokud si tento zvyk osvojíte, budete se ráno probouzet svěží a plní elánu!

PSANÍ
Rádi píšete? Tak tohle je skvělý tip pro vás!
Pokud si rádi zapisujete do deníku, zkuste si zavést cvičení ranního psaní. Zaznamenávat můžete vaše sny, různé nápady, plány a nebo cokoliv jiného, co vás zrovna v tu chvíli napadne. Co dělat, když vás nic nenapadá? Napište tam klidně i to! Místo po mobilu sáhněte po papíru a tužce. Zapojte váš mozek už z postele a připravte se na skvělý den s čistou hlavou!

MOTIVACE
Najděte si večer před spaním tu správnou motivaci proč vstávat.
Je na co se těšit? Jestli ne, naplánujte si na následující den něco, co vás při ranním přečtení už nenechá zamhouřit oči! Používáte post-it lepítka? Lípněte si váš růžový bod hned vedle postele, ať vám může udělat radost hned po probuzení!

Není potřeba aplikovat všechny tipy najednou. Vyzkoušejte je zvlášť a zjistěte, který vám nejvíce vyhovuje. Možná, že už vás teď napadá, jak si nové způsoby probuzení vylepšíte. V představivosti se meze nekladou! Důležité je se nepřehltit a docílit toho nejpříjemnějšího probuzení do nového dne! Tak ať se vám to podaří!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
KlaraUrban
Jak prožít život více v lehkosti a radosti? To je téma, které mě zajímá a kterému se aktuálně nejvíce věnuji. Otevírám se novým možnostem, pozoruji, objevuji a každý den se učím něčemu novému.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *