Jak na ...TěloZdraví

Jak si zrychlit metabolismu? Dodržujte tyto 3 zásady

Metabolismus nejrychleji spaluje kolem dvacátého roku našeho života. Samozřejmě u každého jedince je to individuální, záleží na fyzické námaze, pohybové aktivitě a životním stylu. Bohužel s přibývajícími roky začne rychlost spalování klesat.

Zásadní problém dnešní doby, jíme nepravidelně, omezujeme pití čisté vody a čajů. Nesnídáme, nebo jíme u počítače a na pokrm si neuděláme čas. Ztrácíme tak odhad, kolik množství jídla a pití za celý den konzumujeme. Když jsme ve stresu, žízeň a hlad, se snažíme nahradit sladkými nápoji „light“, které opravdu nejsou tou správnou volbou pro hubnutí.

Nápoje s umělými sladidly totiž dokážou časem změnit způsob reakce těla na cukr a výsledkem bývá ještě větší chuť k jídlu. To pak vede k ukládání tuku v kritických partií, převážně na břiše a bocích.

Jak zrychlit metabolismus

Nedostatek kvalitního spánku

Únava a spavost výrazně zvyšuje hladinu stressového hormonu kortizolu, který samozřejmě způsobí to, že si naše tělo začne ukládat větší tukové zásoby.

Nedostatek pohybu a vitamínů, které naše tělo tolik potřebuje

Metabolismus je totiž závislý na objemu svalové hmoty, a proto platí, že čím máme více svalové hmoty, tím rychleji spalujeme. Tudíž, abychom zabránili úbytku svalové hmoty je třeba nejen aktivní silový trénink, ale také neodmyslitelně doplnit tělu vitamíny, které jsou pro růst a regeneraci svalů nezbytné.

Skvělým přírodním doplňkem stravy je organická Spirulina. Díky velkému obsahu vitamínů a minerálů patří mezi komplexní superpotraviny. Abychom lépe pochopili, jaké má účinky, měli bychom vědět jaké důležité vitamíny a látky obsahuje.

Organická Spirulina

Mezi ty podstatné patří vitamíny C, A, D, E, B1, B2, B3, B6 a B9. Velmi důležitý je i obsah bílkovin, který činí cca 80 % Spiruliny. Právě kvůli vysokému obsahu bílkovin je oblíbená u sportovců. 

Buďte aktivní a sportujte.

Jaké jsou tedy její účinky?

Podporuje vitalitu, dodá energii. Vysoký obsah vitamínu C pomáhá naší obranyschopnosti a obsažené antioxidanty podporují tělo v boji s volnými radikály.

Manuál dobrých zvyků. Dodržujte tyto zásady 

Cvičte ráno, zkuste třeba jógu a odpoledne zařaďte silový sport. Je vždy dobré řídit se radou profesionálního trenéra, který Vám nastaví pravidelný trénink.

 • Otužujte se. Stačí po ránu studenou sprchu. 
 • Omezte rafinované cukry, limonády a umělá sladidla.
 • Zapomeňte na drastické diety. Jezte menší porce a zařaďte do svého jídelníčku více bílkovin.
 • Dodržujte pitný režim pijte: čaje, doporučujeme ibiškový sypaný čaj a čistou vodu.
 • Saláty kombinujte s olivovým olejem a dopřejte si ryby.
 • V zimním období jezte zeleninový vývar.
 • Dostatečně spěte.
 • Doplňte si po ránu Spirulinu.
A rada nad zlato. Hoďte se do klidu. Utište neklidnou mysl. Meditujte nebo provádějte dechová cvičení každý den, alespoň 5 – 10 minut.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
9
Super
2
Nic moc
0
Trapas
0
IvetaF
Jsem studentkou, milovnice sportu 🧘‍♀, zdravého životního stylu a volnonožka - freelancer, co pomáhá malým firmám na internetu růst v podnikání. 💻 Mám ráda nové výzvy, protože obohacují můj život, který neni ani trochu nudný.

  1 Komentáře

  1. Pěkně upřesněno, kdy vše popsáno tvoří v podstatě celek který má významný výsledek od zdravotního efektu přes vitalitu až po redukci váhy 😉👌.

  Chci k tomu něco říci

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *