Jak na ...Návod

Jak vybrat dokonalou stavebnici?

Stavebnice jsou jednou z nejúžasnějších hraček, které stavil jistě každý z nás. Poradíme vám jak vybrat stavebnice pro menší a větší děti, ale i pro dospělé.

Stavebnice pro nejmenší děti

Hra s kostkami a stavebnicemi přináší každému dítěti nejen spoustu radosti, ale také to, že dítě rozvíjí manuální zručnost, procvičuje koncentraci a schopnost logického myšlení.

Stavebnice jsou vyrobeny z různých materiálů. Mají geometrické tvary (kostky, kužely atd.) a dávají možnost uplatnit kreativní myšlení a prostorovou představivost díky možnosti stavět z nich různé stavby (hrady, mosty, domy, silnice atd.).

Některé dřevěné kostky lze používat od 1 roku věku. Barevné kostky mohou být vyrobené z plastu, často s dalšími pryžovými prvky (např. kostky Lego). Plastové bloky mohou být velké, a proto jsou určeny pro hru nejmenších dětí. Také bloky pro starší děti (sestavy do několika tisíc prvků) jsou obvykle plastové.

dcera s matkou stavebnice

Stavebnice Mega blocks

Pokud máte doma malé dítě, budou tyto kostky perfektní. Pěkné jako dárek k 1. narozeninám, klidně se mohou objevit doma dříve a vydrží určitě 2-3 roky. Jsou velké, barevné, snadno se kombinují a také bourají. Balení v tašce stačí na stavbu jednoduchých dětských struktur. Bloky jsou velké, padnou do malých rukou.

Lego Duplo

Klasikou, jedním z nejčastěji zmiňovaných bloků je Lego Duplo. Některé sady jsou vytvořeny tak, abyste vytvořili předepsaný model. Vybírat lze ze široké škály sad. Kostky jsou omyvatelné.

Pro nejmenší děti doporučujeme Clemmy, Lego Duplo, Smily Play (Zoo kostky) či stavebnice SmartMax. Kostky by měly být velké, dobře pasující a volné. Stojí za to věnovat pozornost tomu, jak snadno je lze složit a rozložit a zda je lze rozházet jedním pohybem ruky.

lego duplo

Stavebnice pro školáky

A další klasika pro trochu větší děti, většinou 5+, ale záleží na sestavě. Stavebnice Lego Classic patří mezi velmi oblíbené hračky. Dále jsou to Playmobil, jednoduché a kreativní stavebnice jako jsou Kapla, dále stavebnice Tom Tech.

Aby se nenudili i rodiče, můžete vybrat stavebnice jako jsou Lego Technic, Lego Creator, Merkur, Tom Tech T, Kaplu, atd. Pro celou rodinu se hodí stavebnice GraviTrax či stavebnice Hubelino, které představují známé a oblíbené hry.

Dřevěné stavebnice

Dřevěné kostky jsou velmi univerzální, dobře poslouží při hře s klukem a holčičkou. Mohou si vybrat různé barvy, které jsou pro děti atraktivní, nebo mohou zůstat v přírodním odstínu dřeva. Na trhu si můžete vybrat z magnetických dřevěných kostek, krychlových nebo různých geometrických tvarů.

Prvky takových sad jsou zpravidla dostatečně velké, aby je dítě nemohlo spolknout. Nabízejí prakticky neomezené možnosti designu, díky čemuž je hraní s nimi opravdovým potěšením! Dřevěné bloky jsou také velmi odolné.

dřevěná stavebnice

Na co se zaměřit při výběru stavebnice?

Jsou zde dvě hlavní věci, které jsou nejdůležitější:

  • bezpečnost
  • – před nákupem se ujistěte, že vybraná sada bloků má všechna potřebná schválení a splňuje evropské bezpečnostní normy. Použité materiály stavebnice by měly být netoxické.
  • označení věku
  • – nezapomeňte volit velikost bloků podle věku dítěte. Děti mohou malé dílky stavebnice cucat a spolknout může dojít k dušení. Je vhodné děti při hře sledovat.

Dále můžete číst článek o nedochvilnosti nebo o tom, jak na vydělávání peněz na internetu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *