Bydlení

Jak zařídit kuchyni v moderním stylu

Kuchyně je tím nejoblíbenějším koutem v domě. I když si to člověk mnohdy neuvědomuje, právě touto místností se prochází nejčastěji a tráví se v ní nejvíce času. Ráno, v poledne i večer se zde setkávají všichni členové rodiny, kteří při přípravě jídla diskutují o tom, co je zrovna v daný den čeká nebo co je potkalo. Pakliže bude kuchyně zařízená v moderním duchu, bude tato místnost či kout navštěvován ještě více frekventovaně. 

I v kuchyni se trendy mění

Myslet si, že to, co bylo moderní před lety, je moderní i nyní nelze. Trendy se mění nejen v módním světě, ale také na poli bydlení (a pro kuchyňské kouty to platí obzvlášť). Ať už plánujete rekonstrukci, renovaci, nebo jste se rozhodli jen zvelebit svou stávající kuchyni o pár posledních výkřiků, pojďme se seznámit s tím, co se nyní nosí a co frčí. 

Černá je dobrá

Ještě donedávna se tvrdilo, že modrá je dobrá. Když se však nyní podíváte na aktuální módní trendy ve světě bydlení, najednou je tvrzení naprosto bezpředmětné. V kuchyních totiž nyní dominuje barva černá, která je synonymem nestárnoucí elegance a přepychu. Zejména, když se zkombinuje se zlatými nebo jinak kovovými prvky, jako jsou kuchyňské baterie GROHE nebo kuchyňské dřezy. 

Černá dominuje hlavně na samotných kuchyních. Z černého lamina jsou obvykle postaveny jak skříně, tak tento odstín nesou obklady. Pracovní deska bývá taktéž mnohdy černá, jindy je však z masivního, tmavého dřeva (černá a dřevo je neskutečná kombinace, do které se člověk zamiluje na první dobrou). 

Geometrické tvary a vzory, kupředu!

Stylová myčka nádobí či zabudované trouby s mikrovlnnými troubami jsou v posledních letech už něčím, co lze označit za „samozřejmosti”. Vyjmenované domácí spotřebiče mají v kuchyňských koutech své stálé místo. Co se však změnilo, je osvětlení, které dneska nemá být jen jedno, doplněno o LED diody nebo pásky nalepené po stranách kuchyňské linky. Dnes vedou geometrické tvary  vzory. 

Při výběru svítidel, které se budou rozpínat nad jídelním stolem nebo budou tvořit hlavní světlo v kuchyňském koutu, se nedívejte pouze na jedno, ale rovnou na dvě, které se budou hezky doplňovat. Pokud se bude jednat o žárovky v geometrickém, kovovém „rámu”, bude právě toto trefa do černého. 

U geometrických tvarů zůstáváme i v případě, že chceme obložit části kuchyně. Nevolíme tradiční čtverce, ale zvažujeme například osmiúhelníky nebo šestiúhelníky. 

Barové stoličky u každého ostrůvku

Ať už zařizujete kuchyni novou, nebo jste se pustili do dlouho plánované renovace, nezapomeňte, že středem kuchyně by měl být ostrůvek. Ať už na něm bude sídlit pákový kávovar, nebo to bude místo pro varnou desku, vždycky by měl být doplněn o barové stoličky. 

Lidé při vybírání adekvátních barových stoliček přemýšlí nad tím, jestli se budou vůbec používat či nikoliv. Přece jenom budou mít jídelní židle, a to stačí, nebo ne? Prakticky všichni majitelé tohoto kousku nábytku se však shodují na tom, že se jedná o jednu z nejvyužívanějších věcí, kterou si do domácnosti mohli pořídit. Proto nad barovými stoličkami neváhejte ani vy a zařaďte se do skupiny spokojených uživatelů. 

Skryté zásuvky do každého moderního kuchyňského koutu

Zásuvky jsou něčím, co by v kuchyni rozhodně nemělo chybět. Mnozí lidé je však do kuchyní instalují neradi, protože jim kazí celkový vzhled tohoto koutu v domě. Jenže doba i v tomto směru významně pokročila. Zásuvky se nyní instalují skryté čil ijsou na první pohled jen stěží postřehnutelné. 

Pakliže chcete mít svou kuchyni zařízenou podle posledních módních trendů, skryté zásuvky do vaší kuchyně bezesporu patří.

Přečtěte si také o domácích musli nebo o tom, jak zmírnit pálivost jídla.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Bydlení