Jak na ...NávodTěloZdraví

Jak zhubnout v obličeji a zbavit se druhé brady?

Zajímá Vás, jak zhubnout v obličeji a zbavit se druhé brady? Trápí Vás oteklý obličej a dvojitá brada? Toužíte po viditelných čelistech, jako má Angeliny Jolie? V následujícím článku Vás seznámím s příčinami oteklého obličeje, poradím Vám cviky a tipy, které Vám efektivně změní tvář.

Příčiny oteklého obličeje

Oteklý obličej může mít řadu příčin. Pokud jste spokojeni se svou postavou, ale tváře Vám přijdou oteklé, můžou to zapříčinit právě zdravotní problémy. Obličej Vám může otéct z důvodu nevhodné stravy. Tuto nevhodnou stravu nemusí Vaše tělo dobře strávit a zadržuje se ve Vás voda. V mnoha případech se jedná právě o nadbytek soli nebo třeba netoleranci lepku či laktózy.

Velkou roli hraje pitný režim. Pokud denně vypijete málo tekutin, tak se Vaše tělo brání a zadržuje v těle vodu, což zapříčiňuje otoky. Ukažte Vašemu tělu, že své otoky může zmírnit. Začněte pít více tekutin. Nejlepší vliv na tělo má právě čistá voda, kterou si můžete ochutit citrónem a mátou. Pro mě je především v létě nedílnou součástí džbán vody, do které přidávám i nakrájené jahody, nakrájený pomeranč, nakrájené hrozny a vlastně jakékoliv ovoce, které mám zrovna po ruce. Obyčejná voda je pak chutnější. K pitnému režimu mám ještě jedno varování a to je alkohol. Alkohol zapříčiňuje oteklý obličej. Vyvarujte se mu, Vaše tělo Vám poděkuje.

Masáž

Krásnou, vypnutou a rozzářenou pleť zapříčiňuje správně fungující lymfa, která se vyskytuje pod kůží. Aby lymfa správně fungovala, je potřeba jí občas pomoci masážemi. Ráno, až si umyjete obličej a nanesené denní krém, dopřejte si masáž obličeje. Lymfa se nastartuje právě jemnou masáží. K této jednoduché masáži Vám bohatě postačí Vaše bříška prstů. Lehce si jimi klepejte po obličeji a podbradku. Tím se lymfa rozproudí. Jednoduchý postup, jak zhubnout v obličeji.

Gua Sha

Tradiční čínská medicína přináší masážní metodu s destičkou Gua Sha, která je vytvořená z pravých kamenů, jako je například růženín a jadeit. K této masáži můžete přistupovat jako k takovému dennímu rituálu. Naneste si na obličej denní krém nebo olejíček. Gua Shou začněte másáž. Pozor, masírujte se opravdu jemně. Kámen Váš obličej prokrví a rozproudí lymfu. Vyzkoušejte s kamenem Gua Sha cviky, které Vám obličej vyrýsují. Masáže s Gua Sha Vám dodají mladistvý vzhled a vypnutou pokožku. Cenově Vás Gua Sha vyjde do 500 Kč.

Jak zhubnout v obličeji- Gua Sha
Gua Sha
Jak masírovat obličej Gua Shou- jak zhubnout v obličeji
Jak masírovat obličej Gua Shou

Cviky- Jak zhubnout v obličeji?

 1. Posaďte se a narovnejte se.
 2. Vaší čelist a rty tlačte jedním pohybem dopředu a nahoru.
 3. V této pozici vydržte alespoň 10 vteřin a poté obličej uvolněte.
 4. Tento cvik opakujete desetkrát denně.
Cvik pro vytvarovaný obličej- jak zhubnout v obličeji
Cvik pro vytvarovaný obličej

Cvik- ÚSMĚV!

Tímto cvikem oddálíte vznik vrásek a vytvarujete svůj obličej.

 1. Úsmějte se, co nejvíce to půjde.
 2. Dlaně si dejte na tváře a přizvedněte je směrem vzhůru, dokud neucítíte mírný tah.
 3. V této pozici vydržte 10-15 vteřin a poté uvolněte.
 4. Pro nejlepší výsledky si opakujte tento cvik 15x denně.
Jak zhubnout v obličeji- cvik úsměv
Cvik úsměv

Cvik- RYBA

Zredukujte tuk v oblasti líček.

 1. Své tváře nasajte do úst a vyšpulte rty.
 2. Držte v pozici 5 sekund a následně uvolněte.
 3. Pokračujte s tímto cvikem 10x denně.
Cvik ryba- Jak zhubnout v obličeji
Cvik ryba

Cviky proti dvojité bradě

 1. Naplňuje své tváře vzduchem.
 2. Vzduch v ústech přesouvejte ze strany na stranu, jako byste si vyplachovali ústa vodou.
 3. Cvik provádějte zhruba minutu.
 4. Opakujte toto cvičení 5x denně.
Cvik vzduch- jak zhubnout v obličeji
Cvik vzduch

Pokud se chcete ve svém těle cítit skvěle a sebevědomě, ale trápí Vás mastné a zplihlé vlasy, přečtěte si můj minulý článek o tom, jak získat objem vlasů.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
2
Užitečné
4
Super
2
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *