Nezařazené

Kdy je den matek a jaká jsou nejlepší přáníčka?

Den našich milovaný matek se v České republice slaví druhou květnovou neděli. Udělejte svým maminkám radost a dejte jim dáreček.

Historie

Historicky se s oslavami matek, mateřství a plodnosti dostáváme až do dob starověkého Řecka, kdy se svátek slavil ve spojení s uctíváním bohyně Rhey (matka bohů).

Přesuneme-li se do Anglie zpátky do dob 16. století, slavili bychom svátek matek pod názvem Mateřská neděle. Jedná se o čtvrtou postní neděli před Velikonocemi.

V USA začali svátek matek slavit na počest ženy bojující za práva maminek, Anny Reeves Jarvis. Tehdejší prezident USA, Woodrow Wilson, vyhlásil v roce 1914 první oslavu Dne matek jako celonárodní svátek. Tento svátek se koná každou druhou květnovou neděli.

V České republice slavíme Den matek podle amerického vzoru. Poprvé jsme s oslavami začali v roce 1924 za pomoci Alice Masarykové.

Tipy na dárky pro maminku

Mamince, něžné ženě na povrchu, ale silné bojovnici uvnitř, udělá radost květina. Darování květiny symbolizuje nevyslovený vzkaz, kterým můžeme říci laskavá slova. Navíc čerstvě řezaná květinu vykouzlí v bytě příjemnou a veselou atmosféru. Pokud ovšem není Vaše maminka alergik, tak jí kvítka vykouzlí široký úsměv na tváři.

Květiny ke Dni matek
Kvítka ke Dni matek

Originální malované oblečení

Originálně vytvořené oblečení neboli custommade produkty jsou skvělým tipem na dárek pro Vašeho nejbližšího. Nechte si za pár Kč vytvořit na míru originální kousek, kterým zvěčníte jakoukoliv Vaší fotografii.

Kamila Vargová tvoří podle jakékoliv Vaší fotografie digitální malby, které následně natiskne na oblečení. Nechte si zvěčnit třeba fotografii Vás a Vaší maminky. Darujte mamince originální umělecké dílo na oblečení. Můžete si nechat malbu natisknout na jakékoliv bavlněné oblečení, dokonce i na potah na polštář. Bílé tričko, stylová oversized košile či pohodlná mikina vytvoří darovanému radost. Darujte umění a podpořte tak začínající umělkyni. Celé produkty (oblečení, malba, potisk) se cenově pohybují od 699 Kč. Objednávky si vytvořte na instagramovém profilu kamcavargova.custommade nebo na e-mailu: vargova.kamilka@seznam.cz

Tipy na dárek ke dni matek custommade oblečení
Autorka tvorby- Kamila Vargová
Custommade oblečení tipy na dárek
Autorka tvorby- Kamila Vargová
Dárek ke Dni matek Custommade oblečení
Autorka tvorby- Kamila Vargová
Tipy na dárek ke dni matek custommade oblečení
Autorka tvorby- Kamila Vargová

Přáníčka ke Dni matek

Našim maminkám bychom měli na jejich svátek dát dárek, který jsme vlastnoručně vyrobili. Další možností je již zmíněná květina, která v květnovém jarním období zútulní maminčin byteček. K dárku se hodí práníčko. Dnes můžete koupit přání skoro kdekoliv, třeba v papírnictví nebo v supermarketech. Do přání se nezapomeňte podepsat. Největší radost Vaší mamce ovšem uděláte i originálním textem, poděkováním nebo básní. Přání nemusí být koupené. Můžete ho vyrobit nebo jen napsat poděkování na lísteček, který přiložíte k dárku. V následujících řádcích Vám vypíšu básně pro naše maminky.

Přání- Den matek
Přání ke Dni matek

Básně pro maminku

Dnes je tvůj svátek, maminko moje,
zasloužíš si květiny alespoň troje.
Jsi můj největší vzor a opora,
chtěla bych být jednou jako ty.
Mým cílem je se ti jednou vyrovnat,
alespoň z jedné třetiny.
Kamila Vargová

Karafiáty jsou pasé, růže svědčí tvojí kráse!

Mami, byť jsem někdy k vzteku,
někdy doháním tě k breku,
prosím odpusť,
mám tě ráda,
v mém srdci jsi nejlepší máma.

Mami,
kvůli mně by ses rozkrájela,
kvůli mně bys celý svět objela.
Kvůli mně bys celou noc nespala,
a na nejvyšší horu vystoupala.
Za tvou ochotu a pokorou ti děkuji,
z celého srdce tě nadevše miluji.
Kamila Vargová

Pokud jste i vy maminkou a přemýšlíte, jak zabavit své děti, zkuste jim dát logické hádanky nebo se zasmát nad vtipnými hádankami.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
2
Super
2
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *