KulturaNezařazené

Kendrick Lamar- To pimp a Butterfly

Album To Pimp a Butterfly je druhé studiové album Kendricka Lamara, které bylo vydáno v roce 2015. Album získalo mnoho uznání a ocenění především za své silné sociální poselství. Texty písní se zaměřují na různá témata, jako jsou sociální a rasové nerovnosti, politika a osobní zkušenosti Kendricka Lamara.

Kendrick Lamar- To pimp a butterfly

Pochopte hloubku textů písní z alba To Pimp a Butterfly, Kendrick Lamar:

1. Wesley’s Theory

Tato píseň se zaměřuje na téma finančního úspěchu, jeho dosažení, ale také na správnost využívání bohatosti. Text odráží Lamarovy zkušenosti s chudobou a snahu z ní uniknout.

2. For Free? (Interlude)

Krátká píseň trvá pouze několik sekund, ale její text je velmi silný a obsahuje feministická poselství. Lamar v ní cituje básně od Jessicy Care Moore a vystupuje jako její hlas, který zpochybňuje, proč musí být ženy vztahovány k penězům a finanční nezávislosti.

Kendrick Lamar- To pimp a butterfly

3. King Kunta

Píseň King Kunta se zaměřuje na rasovou identitu, která hraje v Lamarově životě a hudební kariéře velkou roli. Texty písně ukazují, jak se Lamar snaží přijmout svou afroamerickou identitu a stát se králem hip-hopu.

4. Institutionalized

Institutionalized se zaměřuje na rasové nerovnosti a diskriminaci, se kterou se Lamar setkal v průběhu svého života. Texty písně odrážejí jeho zkušenosti s policejní brutalitou a s následky, které tento problém má na afroamerickou komunitu.

5. These Walls

Píseň These Walls se zaměřuje na téma sexuality a vztahů. Texty písně ukazují, jak se Lamar snaží přijmout svou sexuální identitu a současně se vypořádat s vztahovými problémy a emočními nástrahami.

Kendrick Lamar- To pimp a butterfly

6. “u”

Velmi emotivní píseň “u” odráží Lamarovy osobní boje a bolest. Texty písně ukazují, jak se Lamar snaží překonat své vlastní démony a získat zpět své sebevědomí a sebedůvěru.

7. Alright

Píseň Alright se stala hymnou hnutí Black Lives Matter a zaměřuje se na téma rasové spravedlnosti a naděje v lepší zítřky.

8. For Sale? (Interlude)

Tématem spirituality a víry se zabývá text písně For Sale?. Texty písně ukazují, jak se Lamar snaží překonat své vlastní pochybnosti a najít své místo ve světě.

9. Momma

Píseň Momma se zaměřuje na téma seberealizace a sebepoznání. Texty písně ukazují, jak se Lamar snaží najít své vlastní místo ve světě a překonat překážky, které mu brání v jeho vlastním růstu.

Kendrick Lamar- To pimp a butterfly

10. Hood Politics

Tato píseň se soustředí na vztahy mezi politikou a komunitami. Texty písně ukazují, jak se Lamar snaží překonat klišé a předsudky, které často ovlivňují vztahy mezi politiky a afroamerickou komunitou.

11. How Much a Dollar Cost

Text písně je o lítosti a morální odpovědnosti. Píseň ukazuje, jak se Lamar snaží porozumět konceptu lítosti a žití správního etického života.

12. Complexion (A Zulu Love)

Texty písně ukazují, jak se Lamar snaží přijmout svou afroamerickou identitu a bojovat proti všudypřítomnému rasismu a bělošskému standardu krásy.

Kendrick Lamar- To pimp a butterfly

13. The Blacker the Berry

Kendrick Lamar se v písni The Blacker the Berry zaměřuje na téma rasové identity a odpovědnosti. Posluchačům ukazuje, jak se snaží přijmout svou afroamerickou identitu a zároveň bojovat proti rasismu a předsudkům v americké společnosti.

14. You Ain’t Gotta Lie (Momma Said)

Píseň o upřímnosti a autenticitě. Kendrick ukazuje, jak se snaží být sám sebou a odmítá klišé a předsudky, které často ovlivňují život lidí.

15. “i”

Tato píseň se stala hymnou sebevědomí a sebeuzdravení. Text ukazuje, jak se Lamar snaží překonat své vlastní problémy a najít sílu v sobě samém. Píseň také odkazuje na jeho vlastní dřívější sebevražedné myšlenky a jeho snahu překonat depresi.

16. Mortal Man

Poslední píseň z alba je dlouhá 12 minut a zahrnuje rozhovor Kendricka Lamara s legendárním hudebníkem Tupacem Shakurem, který zemřel v roce 1996. Lamar se ptá Tupaca na jeho názory na společnost a na jeho vizi budoucnosti. Texty písně ukazují, jak se Lamar snaží najít odpovědi na své vlastní otázky a zároveň se inspirovat od svého hudebního vzoru, Tupaca Shakura.

Kendrick Lamar to pimp a butterfly

Přečtěte si mé další články:

Tipy, jak se správně starat o tetování

Přírodní materiály a udržitelná móda (zajímavosti)

Zplihlé a mastné vlasy, jak získat objem?

Vivienne Westwood, jak ovlivnila módu?

30. a 40. léta a jejich stopa v oblékání a módě

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura