Jak na ...NávodTěloZdraví

9 Tipů: Jak se správně starat o tetování?

Tetování je jednou z nejstarších uměleckých forem, které přetrvávají dodnes. Jeho popularita se neustále zvyšuje a lidé ho stále více využívají jako způsob vyjádření svého já. Chcete se dozvědět, jak o něj správně pečovat ?

Tattoo

Zajímavosti

Tetování historicky zasahuje tisíce let zpátky, kdy se používalo jako forma označení a ozdobení těla v mnoha kulturách po celém světě. Například v Jižní Americe symbolizuje bojové schopnosti a sílu. V jiných kulturách může být symbolem například náboženské víry. V některých kulturách dokonce věří, že proces potetování má léčebné účinky a pomáhá bojovat proti bolesti a stresu. Ovšem popularitu získalo až v 19. Století, kdy se začaly objevovat modernější techniky a pomůcky.

Tetovat se můžete různými technikami. Klasická technika je technika handpoke, dále technika strojového tetování a dokonce i potetování hennou. Stále se ovšem technika vyvíjí, novým trendem je například watercolor tattoo.

Tattoo

Jak se správně starat o tetování?

Tetování se stává stále populárnějším způsobem, jak si ozdobit tělo. Aby však tetování vypadalo co nejlépe a vydrželo co nejdéle, je nutné o něj správně pečovat. V následujících řádcích si přečtete 8 tipů, jak se o tetování správně starat především při fázi hojení.

Tattoo

Tipy

  1. Pokud jste čerstvě potetovaní, tak je zásadním krokem nechat místo zcela zahojit. Doba hojení může trvat až jeden týden.
  2. Při hojení použijte vhodný hojivý krém, který udržuje pokožku hydratovanou a urychluje proces hojení. Mezi oblíbené hojivé krémy patří například bambucké máslo nebo Bepanthen, který se nově vyrábí i přímo na tetování.
  3. Zásadní je také ochrana před Sluncem. Slunce může způsobit ztrátu barev či jejich vyblednutí. Pokaždé, kdy se budete vystavovat slunci, tak použijte na potetované místo opalovací krém s vysokým UV faktorem.
  4. Několik týdnů po vytetování ozdoby těla se raději vyhněte sauně a bazénu. Teplo a voda mohou zpomalit proces hojení.
  5. Na místě potetované oblasti používejte jemné hypoalergenní produkty. Produkty jako jsou parfémy a jiná kosmetika mohou obsahovat chemické látky, které tetování akorát poškodí.
  6. Mýdlo s tetováním také dobře nevychází. Může místo vysušovat a snižovat jeho kvalitu co se týče barvy a výraznosti. Proto doporučuji používat hydratační sprchové gely.
  7. Pi procesu hojení omezte kontakt s prachem a špínou, která může do místa zanášet škodlivé látky pro Vaše tělo. Přece jen se při tvorbě používá jehla, která v kůži zanechává po dobu hojení ranku. Zanícení rány je akorát nepříjemné a bolestivé.
  8. Údržba u svého tatéra může dodat Vašemu tetování barevnost a výraznost. Vyplní Vám třeba vybledlé neboli vypadané barvy a celkově se tím zlepší kvalita a vzhled.
  9. Hydratace, hydratace, hydratace! Pijte dostatek vody, protože právě hydratace je klíčová pro udržení kvality pokožky a tetování. Hydratací se zabrání suchosti a šupinatění pokožky.
Tattoo

Proces hojení neuspěchejte a buďte trpěliví. Na místě tetování může dojít k zarudnutí pokožky či místo opuchne. Proto dodržujte výše sepsané tipy, jak se správně starat o tetování.

V mých předešlých článcích si můžete přečíst, jak získat objem vlasů nebo si přečtěte, jak si konečně přestat kousat nehty.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
2
Nic moc
1
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *