Jak na ...

Komu a proč se vyplatí životní pojištění?

Životní pojištění je oblíbený a praktický způsob, jak zabezpečit rodinu v případě dlouhodobé hospitalizace, ztráty zaměstnání, omezení pracovní činnosti, případně při nečekané tragické události. Je ale vhodné pro všechny? Komu se vyplatí a komu naopak ne? Jak nastavit životní pojištění?

Mezi základní druhy životního pojištění patří následující tři

1. Rizikové životní pojištění
2. Investiční životní pojištění
3. Kapitálové životní pojištění

Každé z těchto tří druhů se hodí pro jinou skupinu. Například rizikové životní pojištění se zaměřuje jen na krytí pojistných rizik. Je vypláceno vždy jen tehdy, když k pojistné události dojde. Pokud se například zraníte v práci nebo jste z jiného zdravotního důvodu neschopen vykonávat vaši práci, pojišťovna vám začíná okamžitě vyplácet peníze. Stejně tak je tomu v případech následků vzniklých úrazem nebo vážné nemoci.

Jinak je tomu u dalších dvou druhů. Investiční a kapitálové životní pojištění umožňuje klientovi kromě samotného krytí pojistné události také dlouhodobé spoření financí. Hlavním prodejním argumentem těchto druhů pojištění je zajímavý výnos z výše vložených prostředků.

Pro koho je životní pojištění nejlepší

Jednoznačně se hodí pro toho člena rodiny, který největší měrou zajišťuje příjem rodinných financí a jehož vyřazení z pracovního procesu by rodinu ohrozilo na příjmech.
Životní pojištění se ale také hodí pro všechny, kdo mají sjednanou hypotéku nebo čerpají úvěr. Pokud bys totiž dostali do neplánované ztráty příjmu, životní pojištění může takovou ztrátu dočasně vykrýt.

Pro koho je životní pojištění zbytečné

Například pro osoby disponující výborným trvalým dlouhodobým příjmem, případně jinými finančními prostředky. Takové osoby by přerušení příjmu neohrozilo. Nutností není rovněž pro ty, kdo disponují majetky s dobrou likviditou.

Pokud jste po důkladné úvaze dospěli k rozhodnutí, že byste chtěli zrušení životního pojištění, a to jak z důvodu nepotřebnosti nebo naopak neschopnosti pravidelných plateb, nerušte sjednané pojištění hned. Raději zkuste snížit platby na minimum a vyčkejte, až smlouva doběhne.

Flexi životní pojištění

Máte-li konkrétní nebo specifické požadavky na to, jak by vaše životní pojistka měla vypadat, můžete využít takzvaného Flexi životního pojištění. Flexibilně do něj poskládáte vše, co potřebujete. Od pojištění v případě úrazu, přes vyplacení pojistného v následku úmrtí až po pojištění z důvodu onemocnění, případně zdravotních následků z něj vyplývajících.

Úrazové pojištění srovnání

Součástí flexi pojistky může být pojištění v důsledku úrazu. Je v něm zahrnuta hospitalizace zapříčiněná úrazem, doba nezbytná k léčení následků po úrazu nebo trvalé následky v důsledku úrazu s progresivním plněním.

Úrazové pojištění můžete uzavřít pro celou svou rodinu. Nastavit ho můžete s působností po celém světě a s možností výplaty ihned po stanovení diagnózy. Peníze vám budou vypláceny za každý den léčení, a to dokonce i bez neschopenky. Úrazové pojištění mohou uzavřít i sportovci nebo osoby provozující extrémní sporty.

Na internetu existuje celá řada portálů dopodrobna srovnávající produkty úrazového pojištění od různých pojišťoven. Sami si nastavíte parametry, které vyžadujete a pak už jen porovnáváte jednotlivé produkty.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *