Bydlení

Která kamenná drť je nejoblíbenější?

Máte připravený zahradní projekt, kde hodláte použít kamennou drť, ale ztrácíte se v široké nabídce? Co kdybyste vsadili na absolutní jednoduchost? Zkuste vybrat takovou kamennou drť, která si sedne ke všem dalším odstínům na vašem pozemku.

Barevná pestrost kamenných drtí

Kamennou drť do zahrady si můžete pořídit prakticky v jakékoliv barvě a velikosti. Materiál, ze kterého pochází, může být hornina nebo minerál se svým typickým zbarvením. Například o žule se říká, že vypadá jako spojení soli a pepře. Nebo Bianco Carrara má v názvu svou barvu a zároveň i místo původu. Rozsáhlou škálu barev má mramor, který zároveň patří mezi odolné suroviny. To je obrovskou výhodou pro ladění ve správných odstínech s jinými prvky na pozemku.

Sněhobílá kamenná drť

Mezi nejvíce oblíbené a univerzální patří kamenná drť bílá. Sladíte ji naprosto ke všem barvám. A navíc rozsvítí každý zapadlý kout. Nejžádanější je Bianco Carrara z Itálie. Tato surovina se proslavila v renesančním sochařství a stavitelství. Socha Davida ve Florencii je vysochána z materiálu, který pochází z téhož údolí v Alpách. Pokud chcete použít kamennou drť bílou ke svým uměleckým záměrům v zahradě, máte příležitost zakoupit ji v pytlích.

Temná kamenná drť

Také černá varianta kamenné drtě Nero Ebano se snadno sladí a je oblíbená hlavně pro dekorování hrobů. Při intenzivním slunečním svitu se rychle zahřívá, a proto ztěžuje vyklíčení nežádoucích náletových dřevin a plevelů. Tím vám usnadňuje údržbu na hřbitově. Když se rozhodnete využít ji doma, raději tuto drť dejte do zastíněných prostor a ke světle kvetoucím rostlinám. Intenzivní kontrast k černé kamenné drti jim dá vyniknout. V interiéru ji dosypte k fontánám nebo do zimní zahrady jako drenážní podklad na stolech s květinami.

Časové a finanční výhody nákupu kamenné drtě v pytlích

Obě výše zmiňované varianty můžete sehnat pytlované. Jednou z hlavních výhod je, jak snadno a jednoduše se kamenná drť v pytlích přenáší. Cena je vždy příznivější, pokud si pořídíte větší množství balení uložených na paletě. Nevypotřebovanou surovinu si můžete díky praktickému pytli s ventilem bezpečně uskladnit pro další použití.

Prodej kamenné drtě po paletách

Chcete ušetřit a zakoupit kamennou drť ve větším množství? Prodej pytlovaného materiálu je pro vás nejvýhodnější a nabízí jej e-shop Stonex.cz. Doprava je po celé České republice zdarma už od jedné palety. Potřebujete se ještě před nákupem poradit? Na infolince jsou vám k dispozici ochotní odborníci.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Bydlení