Tělo

Make-up, který přežije i letní vedra

Léto je tu a s ním i pořádné vedro. A to všechny vybízí k odlehčení. Šatů, jídla, ale i líčení. Právě u líčení je v létě zásadní najít make-up, který vydrží, nerozteče se a zbytečně pleť nezatíží. Existuje ale takový vůbec?

Pokud celý rok používáte jeden a ten stejný make-up, tak to letos zkuste jinak. Každé roční období má totiž svá specifika a těm bychom měli přizpůsobit i produkty, které používáme. V létě je nejlepší volit lehké textury, které pleť nezatíží. Zároveň by ale měly vydržet i vysoké teploty a nestéct z tváře při prvním doteku slunečních paprsků.

Nepodceňujte přípravu pleti

Než se pustíte do aplikace make-upu, připravte pleť na líčení. V létě nás bude trápit zejména pocení tváře. Základem je proto eliminovat jakýkoliv další lesk například pomocí matovacích čisticích gelů a lehkých krémů s gelovou texturou. Výživnější produkty a oleje používejte na noc.

Minimalismus v líčení

Rčení „méně je více“ jistě znáte. A v případě letního líčení to platí dvojnásob. Zapomeňte na těžké make-upy, korektory, bronzery a další vrstvy. V létě vsaďte na minimalismus a snažte se používat co nejméně produktů. Ideální jsou lehké make-upy, BB krém nebo CC krém. Ten je navíc ideální i při začervenání pleti, jelikož dokáže krásně sjednotit její tón. Hydratační BB krémy jsou lehké a zároveň i dobře kryjí. Co se týče klasického make-upu, porozhlédněte se po lehčích, vodovějších texturách.

Myslete na barvu pleti

Pokud vybíráte nový letní make-up, nesahejte automaticky po odstínu, který si běžně kupujete. Nezapomínejte, že v létě se můžete opálit. Proto produkt vždy vyzkoušejte, abyste doma nebyli překvapení, když vám nebude sedět odstín. Ideální je make-up testovat na čelisti, kde uvidíte, zda je jeho odstín vhodný. Hřbet ruky může klamat, zejména pak zkoušíte-li produkt v obchodě, kde je umělé osvětlení.

Zkuste pouze tónovat

Jestliže je vaše pleť bez nedokonalostí, klidně vyjděte do letního dne bez make-upu nebo ho vyměňte za lehčí BB nebo CC krém. Pokud potřebujete zakrýt drobné vady na kráse, vsaďte na tónování. To spočívá v tom, že zakryjete pouze nedokonalosti a nebudete make-up aplikovat na celou tvář. Stačit vám bude jen korektor. Nezapomeňte ho ale dobře rozetřít.

Zkuste také článek o zdravější pleti nebo o domácích pleťových maskách.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Tělo