NávodTělo

4 tipy: Jak dosáhnout zdravější pleti, kterou vám budou závidět

Ať už vám je 20 nebo 30, existuje pár rad, které vás přivedou k lepší a zdravější pleti. Je to pravidelnost, čištění, výživa a opalovací krém. A čím dříve začnete, tím lépe. Také si můžete přečíst náš článek o chybách při péči o pleť nebo o akné.

Není nutné mít doma kvanta kosmetiky, stačí několik šikovných pomocníků. Díky velké konkurenci v kosmetickém průmyslu není nutné vyhazovat tisíce… Níže najdete základní informace pro inspiraci.

Tip 1 a 2 – pravidelnost a čištění

Bez pravidelnosti (1x denně) to nepůjde. Více není třeba to rozebírat. Stejně důležité je i čištění. Vždy vybírejte šetrné čistící přípravky – těmi jsou buď nepěnivé gely nebo emulze, odličovací oleje nebo šetrná odličovací mléka. Čím kratší složení, tím lepší a nulová pěnivost je stejně důležitá, protože pěnivé přípravky zbavují kůži vzácných lipidů. Na konec je nutné dočistit tonikem – a tady už můžete vybírat tonikum zaměřené přímo na váš problém – chcete-li zmenšit póry nebo zmírnit činnost mazových žláz, sáhněte po toniku s BHA kyselinami, niacinamidu.

Chcete-li vyhladit, očistit pleť od odumřelých buněk, zkuste tonikum s AHA kyselinami. Pokud pleť potřebuje hydrataci, zvolte přípravek s kyselinou hyaluronovu nebo ureou. Jestliže pleť bojuje s nesjednoceným tónem nebo pigmentací, vyzkoušejte tonikum s vitaminem C nebo již zmíněné kyseliny.

Tip 3 – nutná výživa – vyberte si séra, oleje, másla, masky, peelingy…

Po očištění následuje výživa – sérum a krém či olej. Proti vráskám je účinný bojovník retinol (pozor ten jen večer) nebo vitamin E. Nic nezkazíte známou kyselinou hyaluronovou nebo královnou hydratace – ureou. Pleť ocení, pokud ji doplníte ceramidy nebo ji povzbudíte k tvorbě kolagenu pomocí peptidů, kyseliny glykolové (AHA). Pro regeneraci zvolte přípravek s panthenolem, allantoinem nebo aloe vera.

Za vyzkoušení stojí i mnoho přírodních olejů a másel. Másla jako bambucké nebo mangové neucpávají póry a mají v sobě mnoho prospěšných látek. Oleje i másla jsou pleti nejpřirozenější a dokážou poskytnou i mnohem více než krém. Hlavní výhoda za studena lisovaných olejů je vysoká míra výživných látek a minimum nebo žádné konzervanty. Výborný je například moringový, arganový, hroznový, jojobový. Hitem je korejská kosmetika, která je známá složkami jako šnečí filtrát, hadí jed, fermentace nebo zelený čaj. Má dlouhou tradici, bývá velmi kvalitní a určitě stojí za vyzkoušení.

Masky a peelingy nejsou úplnou nutností, pokud máte dost výživné krémy/oleje a používáte tonikum, které umí očistit odumřelé buňky. Dobrými pomocníky jsou hydratační masky například se šnečím filtrátem nebo výtažky z mořských řas, aloe, med atd. Póry výborně vyčistí bahenní masky. Nejvhodnější peelingy jsou jemné enzymatické nebo ty s kyselinami, které očistí rychle pleť od nánosů odumřelých buněk a kůže zůstane hladká a zářivá.

Tip 4 – podceňovaný pomocník

A nakonec opalovací krém, který je podceňovaný… bojíme se, že bude moc hutný a makeup na něm nebude dobře vypadat. A tady opět zabrousím do korejské péče, protože právě tam nejdete množství lehkých a kvalitních krémů s SPF 50. Podle studií je slunce bohužel zodpovědné za stárnutí pleti nejvíc.

Přeji šťastnou ruku při výběru kosmetiky a buďte dlouho krásná!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Návod