Kultura

Nike Air Max – legenda, která patří do každého šatníku

Když v roce 1987 vyrukovala značka Nike na trh s modelem Air Max 1, který pro ni navrhl designér Tinker Hatfield, nejspíš ani náhodou netušila, že právě vytváří legendu. Legendu, která se udrží v šatníku více než 20 let.

Ale i když modelů od té doby značně přibylo, a zákazníci si mohou vybrat i z velmi pestrobarevných řad, jako je například Nike Air Max 90, základní poznávací znak zůstává stále stejný. Mimochodem – věděli jste, že tento model je na trhu už od roku 1990?

Čím je tato řada bot výjimečná

Jde o viditelné odpružení v oblasti paty založené na unikátním principu. O pohodlí při sportu i chůzi se tak stará vzduchový vak. V něm je pod vysokým tlakem napuštěn plyn, který dokáže odolávat nárazům i jiným nástrahám vašeho pohybu s výjimečnou odolností.

Není divu, že si tuto řadu bot oblíbili i vrcholoví sportovci. Navíc jde o prvek viditelný na první pohled – bez ohledu na to, jak se v průběhu desetiletí proměnil design svršku boty. Na první pohled je tedy vidět, že vaše nohy dávají jednoznačně přednost kvalitě.

V zajetí klasiky i barev

U bot Nike Air Max se určitě vyplatí orientovat na konkrétní designové provedení. To si lidé logicky volí podle toho, co by si chtěli obléct na sebe. Asi největší klasikou jsou čistě bílé boty Air Max, které jsou typické snad jen různými odstíny bílé. Ta klasická je kombinována s jemně krémovou a trochu tmavším odstínem bílé. Pochopitelně u těchto bot vynikne klasické logo společnosti Nike, jež nemůže na žádných botách této značky chybět.

V každém případě je dobré myslet i na živější variace bot Nike Air Max. Ty už jsou typické spíše relativně křiklavými barvami, jako jsou červená nebo modrá. Není vyloučena ani kombinace obou dvou barev. Máte-li rádi spíše divočinu, můžete také bez problémů sáhnout po botách s oranžovou barvou. Ta na dámské noze vypadá náramně. Muži naopak spíše ocení boty se svítivou zelenou a modrou. K bílé barvě bot Nike Air Max se tyto barevné kombinace hodí skvěle.      

Nike Air Max ve vašem šatníku

Byly doby, kdy si tento typ obutí přisvojovaly různé kulturní nebo subkulturní směry. Dnes je tak leckde obuv Nike Air Max nejenom symbolem zarytých milovníků sportu, ale také hip-hopu nebo konceptu oblékání, nazývaného streetstyle.

Návrháři si však uvědomují módní potenciál těchto bot a oblékají je i do barev, které by byly ještě nedávno pro sportovní obuv „nepřípustné.“ Na své si tak přijdou i ženy, které hledají pohodlné obutí k sukni nebo ty, které chtějí vyrazit do města na nákupy v něčem opravdu ležérním.

Není problém mít doma několik párů bot a střídat je podle aktuální požadované vzhledové preference. Tu správnou barvu i vzhled si můžete vybrat v široké nabídce ve Footshopu.

Zkuste také článek o zásadách udržitelného šatníku a text o fast fashion.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura