Jak na ...

Podle čeho se řídit při výběru pracovních ochranných brýlí?

Ochranné brýle jsou významným prvkem, který nesmí chybět při vykonávání mnoha různých profesí. Ochrana zraku při práci je velmi důležitá a rozhodně se nevyplácí ji podceňovat. Většině zranění očí lze totiž předcházet díky nošení tohoto ochranného prvku.

Brýle s obrubami

Tyto ochranné brýle poskytují základní ochranu očí a hodí se tak zejména do nenáročných podmínek. Při každodenním nošení je oceníte, například při práci v zemědělství, stavebnictví či ve výrobě. Jedná se o jednoduché modely, které jsou vyráběny zejména z plastů a lehkých kovů. Nabízí tak komfortní nošení a dostatečnou ochranu. Zvolit navíc můžete různou barvu skel – kromě těch čirých oceníte kouřová skla pro práci venku, či případně žlutá skla pro práci za slabého osvětlení.

Uzavřené brýle

Druhou velkou kategorií jsou uzavřené pracovní brýle. Ty poskytují výrazně vyšší ochranu, díky čemuž se hodí i pro extrémnější podmínky. Tedy například pro práci v laboratoři s chemikáliemi, anebo ve výrobě, kde kvůli broušení vzduchem víří malé částice. Nabízí také další skvělé vlastnosti, vysoká odolnost je zajištěna úpravou skel proti poškrábání, zamlžování, a navíc jsou brýle nerozbitné. Přitom zůstávají lehké a skvěle se přizpůsobí tvaru obličeje, jejich nošení je tak komfortní.

Svářečské brýle

Ochrana očí je důležitá v mnoha různých odvětvích, přičemž jedním z těch nejvýraznějších je právě svářečství. Při svařování jsou oči velmi ohrožený svařovacím obloukem, zejména tedy intenzivním světlem a případně odletujícími jiskrami. Proto byste vždy měli nosit speciální svářečské brýle, které vám poskytnou dostatečnou ochranu. Společnost Hoffmann Group nabízí rozmanité modely brýlí, ať už pro sváření, či jinou činnost.

Při výběru ochranných brýlí je důležité řídit se zejména dle toho, v jakých podmínkách je budete nosit. Každá kategorie totiž poskytuje jiný stupeň ochrany. Pokud si nejste jisti, můžete se samozřejmě obrátit na odborníky, kteří vám poradí.

Můžete zkusit také článek o rodinném rozpočtu a o tom, jak zjistit krevní skupinu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *