Jak na ...

Self date: Vezměte na rande sami sebe

Self date, neboli sólo rande. Čas, který věnujete sami sobě. Kdo říká, že na rande potřebuješ další osobu? Existuje spousta dobrých důvodů, proč byste měli chodit sami na rande. Za prvé, nemusíte koordinovat čas s další osobou. Za druhé, nejenže je rande se sebou samým skvělou formou péče o sebe, ale také vám to umožní ctít vztah, který máte se sebou samým. A to je nejdůležitější vztah, který kdy budete mít!

Důvody, proč jít na sólo rande

Hlavní důvody jsme si už uvedli, ale pojďme si představit další.

  1. Jsou chvíle, kdy jsou vaši nejbližší zaneprázdnění, ale vy byste chtěli něco podniknout. Během těchto okamžiků byste si stále měli dovolit bavit se, jít ven a zkoušet nové věci.  Koneckonců, vaše štěstí by nemělo záviset na ostatních.
  1. I když jste ve vztahu mohou existovat věci, které chcete vyzkoušet a o které nemá vaše drahá polovička zájem. Když je to tak, vždy existuje možnost, že to uděláte sami.
  2. Někdy prostě chce být člověk chvíli o samotě. Čas o samotě vám dá příležitost přemýšlet, znovu se soustředit, dobít energii a dopřát si sobě trochu lásky. Můžete se znovu spojit sami se sebou a připomenout si, jak jste skvělí.
Deník se vzkazem - Milujte sami sebe
Milujte sami sebe. Zdroj: Pixabay.com

Rady, jak si self date užít

 Dobré sólo rande musí splňovat alespoň jeden z následujících požadavků:

  •  Musí to být zábava
  •  Musí to být relax
  •  Musí to být zajímavé
  •  Musíte vyjít ze své komfortní zóny

A v neposlední řadě buďte plně přítomni. Věnujte plnou pozornost tomu, co děláte a nerozptylujte se okolím. Jako například tím, co si lidé asi myslí, když sedíte sami u stolu v restauraci.

Tipy, kam na sólo rande vyrazit

Máme pro vás inspiraci na pár aktivit, jak strávit „svůj den“.

Káva a psaní deníku

Rande u kávy je úžasným nápadem na rande pro ty, kteří nevědí, jak randit sami se sebou. Jít sám do kavárny už vám připadá normální, takže se nemusíte obávat, jak vás budou vnímat ostatní.

Vyzkoušejte novou kavárnu a zapisujte si všechny své pocity do deníku. Pokud máte s psaním deníku problém, zkuste deník s průvodcem, díky kterému lépe poznáte sami sebe.

Piknik v parku

S příchodem jara jsou pikniky ideálním nápadem na vlastní rande, protože nám umožňují nasávat sluneční paprsky.

Když se vezmete na rande, které naruší monotónnost jídla na stejných místech, dopřejete si vitamín D a skutečně si uděláte chvilku pro sebe.

Můžete si také připravit nejrůznější pochoutky a vzít si s sebou dobrou knihu.

Jděte do muzea nebo galerie

Výstavy jsou skvělým způsobem, jak se dozvědět něco nového, podpořit místní uměleckou scénu a ponořit se do krásného výtvarného umění z celého světa.

Jednodenní výlet

Jít na jednodenní výlet je dvojnásobný nápad na rande, protože můžete poslouchat zajímavé podcasty nebo hudbu a pak můžete dělat to, co jste si na jednodenní výlet naplánovali!

Změníte prostředí a můžete podniknout spoustu věcí. Jako například podívat se na památky, vydat se do přírody nebo za kulturou.

Den „oblíbených aktivit“

Napište si seznam věcí, které vám dělají radost a splňte si je. Co rádi jíte? Co rádi děláte? Udělejte si sólo rande, které zahrnuje celý den, kdy budete jíst svá oblíbená jídla a dělat některé z vašich oblíbených činností. Nebo si dopřejete relax v lázních.

Žena v sauně
Žena v sauně. Zdroj: Pixabay.com

Na závěr svého sólo rande si kupte květiny, ty totiž při přivonění vyvolávají úsměv. A jak jinak zakončit svoje self date než s úsměvem na tváři! Zkuste také článek o tom, jak poznat, že se mu líbím nebo o technikách asertivního chování.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
1
Užitečné
1
Super
2
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *