Jak na ...Návod

Tipy na originální a ekologické balení dárků

Originální a ekologické balení dárků. Víte, jak na něj? Ať už balíte dárek pro někoho k narozeninám, svátku, výročí nebo k Vánocům neměli byste opomíjet ani na naši planetu. Lesklý a třpytivý balicí papír, stuhy a plastové mašle nelze recyklovat a končí na skládkách. Jaký ekologický způsob při balení dárků zvolit? Inspirujte se následujícími tipy!

Druhy balení

V každém případě při balení dárku nemusíte bezpodmínečně kupovat balicí papír, stuhy, kokardu nebo jiné obalové materiály. Pokud vybíráte například originální dárek pro muže, tak můžete vybrat již zabalenou bednu s páčidlem. Budete mít vše bez starostí. Jestli si balení užíváte, tak se podívejte na tyto skvělé, originální nápady na balení dárků:

Metoda Furoshiki

Furoshiki je japonská balicí látka, která se tradičně používá k přenášení věcí, ale nyní se stala populárním způsobem balení dárků šetrným k životnímu prostředí i v jiných kulturách. K zabalení dárku do furoshiki potřebujete pouze oboustrannou čtvercovou látku a základní dovednosti při skládání. Zde je jednoduchý způsob, jak zabalit dárek do furoshiki:

Furoshiki: The Art of Japanese Gift Wrapping. Zdroj: YouTube

Ručně vyráběný papír

Většinu druhů balicího papíru nelze recyklovat. Zde přichází na řadu ručně vyráběný papír. Je biologicky rozložitelný a recyklovatelný.

Ručně vyráběný papír
Ručně vyráběný papír. Zdroj: M.magazinplus.cz

Nechte svou kreativitu zazářit při zdobení dárku zabaleného v kraftovém papíru. Chcete-li doplnit rustikální vzhled papíru, ozdobte dárky některými přírodními materiály, jako jsou šišky, sušené rostliny nebo sušené plátky pomeranče.

Plátěné dárkové tašky

Najít ekologické dárkové tašky je jednodušší, než si myslíte. Za prvé, víceúčelovou tašku můžete použít jako dárkovou tašku a pak třeba i na nákup.

Je hezké dostat dárek zabalený v ekologické tašce. Nebo ještě lépe, vytvořit personalizovanou tašku se stahovací šňůrkou a přijímač ji bude používat roky.

TIP!

Zabalte ho do novin

Zatímco stále více lidí přechází z tištěných novin na digitální zprávy, stále se denně tiskne 28,6 milionů výtisků novin. Existuje několik způsobů, jak z tohoto jednoduchého a úsporného nápadu udělat něco smysluplného.

Projděte si například svůj stoh novin a vyhledejte zajímavý nebo vtipný článek, který doplňuje dar, který dáváte. Nebo najděte nevyřešenou křížovku a použijte ji jako místo k napsání přání.

DIY Newspaper Gift Wrapping Idea. Zdroj: YouTube.com

Skleněné nádoby

Skleněné nádoby jsou ideální, protože je můžete znovu použít. Dodejte jim osobitost tím, že nádobu ozdobíte tyčinkami skořice, cukrovými tyčinkami, eukalyptovými listy nebo vyřezávanými dřevěnými dekory. Pokud vám zbyly kousky látky z furoshiki balení, zakryjte jimi horní část sklenice a svažte ji provázkem.

DIY Mason Jar Packaging. Zdroj: YouTube.com

Tip: Pokud vám chybí nápady na dárky, které se vejdou do sklenice, vyzkoušejte nějaké domácí výrobky, jako je džem, domácí sirup nebo vaječný koňak.

Jsme na cestě k udržitelnosti proto nezapomínejte ani na takovéto malé krůčky. Jakmile použijete tyto ekologické a originální nápady na balení dárků budete šetrnější k životnímu prostředí a budete mít dobrý pocit.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *