Jak na ...

Tmavý režim Android: Jak ho zapnout a proč?

Android 9 Pie přišel se skvělou vychytávkou – tmavý režim. Ten pomáhá nám, uživatelům, užívat si komfortní prostředí telefonu o něco více než doposud. Poprvé jsme tuto možnost mohli spatřit u operačního systému IOS od Apple. Jednalo se však pouze o překonvertování barev a často tak vznikala spousta systémových problémů. Oproti tomu android přišel s pravým „dark mode“, který si v plné své kráse mohou uživatelé vychutnat.

Jak tmavý režim zapnout

  1. Otevřeme Nastavení telefonu
  2. Zvolíme sekci Zobrazení a jas
  3. Zapneme tmavý režim

Tip: Tmavý režim pro Facebook a Messenger.

Proč režim využívat?

Z hlediska estetičnosti můžeme novému režimu děkovat za vytvoření o něco luxusnějšího prostředí. Vzhledem k tomu, že se systémové funkce po zapnutí režimu zobrazují na tmavém pozadí, opticky se nám tak zvětšuje display. Tmavé ohraničení obrazovky mizí a všechno vidíme jednoduše, hezky a uceleně.

Estetika není ale jediným důvodem, proč dát této vychytávce šanci. Tmavé prostředí působí blahodárněji na naše oči. Bílé, jasné barvy pro ně kolikrát mohou být náročné a unavující. Z tohoto důvodu mohu doporučit dark mode užívat ve večerních či naopak brzkých ranních hodinách. A pokud ho zkombinujeme spolu s funkcí komfortní čtení, která nám přepne obrazovku do teplejších barev, máme skvělou obranu proti modrému světlu a zaručen tak kvalitní spánek a regeneraci.

Další výhodou této nové funkce je šetření baterie. Stejně tak, jako na naše oči působí jasné, světlé barvy vyčerpávajícím dojmem, ničí nejen náš zrak, ale i baterii našeho telefonu. Tmavý režim v podstatě zhasne zhruba polovinu obrazovky. Tím si šetříme baterii i zrak.

Vzhledem k tomu, že Android Pie tu s námi už pár let je, uživatelské prostředí se postupem času mění i v jednotlivých aplikacích. Černé rozhraní tak v poslední době představily například Google Mapy nebo aplikace Seznam.cz, kdy si barevný vzhled těchto aplikací můžeme zvolit sami, nezávisle na režimu telefonu.

Zajímají vás další tipy ohledně vychytávek z prostředí telefonu či sociálních sítí? Podívejte se, jak zjistit, kdo vám kouká na instagramový profil nebo na Top 10 aplikací pro snadnější život.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Lucie
Miluju léto, hudbu, čtení, psaní, dobré jídlo a kávu a samozřejmě své nejbližší.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *