Cestování

TOP 10 míst, kam na výlet v okolí Prahy v zimě

Praha je nádherné město s bohatou historií a kulturou. V zimě se ale mnoho turistů rozhodne vydat do okolí a užít si tam krásnou přírodu. V následujícím článku Vám přinášíme TOP 10 míst, kam na výlet v okolí Prahy v zimě.

Karlštejn

Karlštejn je malebné městečko s krásným hradem, který se nachází asi 30 kilometrů jihozápadně od Prahy. V zimě můžete procházet úchvatným okolím hradu a vychutnat si pohled na zasněžené kopce.

kam na výlet v okolí Prahy v zimě- Karlštejn

Kutná Hora

Kutná Hora je historické město, které se nachází asi 70 kilometrů východně od Prahy. V zimě se můžete projít po malebných uličkách, navštívit kostel sv. Barbory a užít si romantickou atmosféru města.

kam na výlet v okolí Prahy v zimě
Kutná Hora, Czech Republic

Kokořínsko

Kokořínsko se nachází asi 50 kilometrů severně od Prahy a je to oblíbené výletní místo v létě i v zimě. Můžete si prohlédnout romantické zříceniny hradů, jako je například hrad Kokořín nebo si vychutnat procházku po zasněžených lesích.

kam na výlet v okolí Prahy v zimě Kokořínsko

Český Kras

Český Kras je krásná oblast asi 30 kilometrů jihozápadně od Prahy. V zimě můžete navštívit Koněpruské jeskyně a užít si krásné výhledy na okolní krajiny.

kam na výlet v okolí Prahy v zimě Český kras

Svatý Jan pod Skalou

Svatý Jan pod Skalou se nachází asi 25 kilometrů západně od Prahy a je to krásné místo s nádherným výhledem na okolní krajinu. Můžete si prohlédnout skalní útvary a užít si procházku po zasněžených lesích.

Svatý Jan

Mělník

Mělník je malebné město asi 30 kilometrů severně od Prahy. V zimě můžete navštívit krásný zámek, projít se po náměstí a užít si výhledy na řeku Labe.

Mělník

Terezín

Terezín je město s bohatou historií asi 60 kilometrů severozápadně od Prahy. V zimě se můžete projít po historických památkách, jako je například Terezínská pevnost, a poznat tak děsivou historii tohoto místa.

kam na výlet v okolí Prahy v zimě

Karlštejnsko

Karlštejnsko je krásná oblast asi 30 kilometrů jihozápadně od Prahy, která nabízí mnoho krásných výletních míst. Můžete se vydat na procházku po okolních lesích a údolích, navštívit hrad Karlštejn a prohlédnout si okolní zříceniny hradů, jako je například hrad Točník.

Karlštejnsko

Sázavský klášter

Sázavský klášter se nachází asi 50 kilometrů jihovýchodně od Prahy a je to krásné místo s historickými památkami. V zimě můžete navštívit klášterní kostel, procházet se po nádvoří a užít si klid a pohodu tohoto místa.

kam na výlet v okolí Prahy v zimě Sazavsky klaster

Skiareál Monínec

Jste vášnivým lyžařem a nechce se Vám z Prahy až do Krkonoš nebo stát v kolonách při přejezdu na Šumavu? Areál Monínec je srdcem České Sibiře na Javorové skále a nachází se pouze 80 km jižně od Prahy. Ať už se chcete vyřádit na sjezdovkách či se dobře najíst a zrelaxovat se, zde najdete vše, co si Vaše tělo žádá. Areál se pyšní nejmodernějším systémem zasněžování v Čechách, který garantuje sníh i při jarních teplotách. Pokud si chcete výlet prodloužit, můžete se ubytovat v krásném hotelu s wellness centrem nebo využít ubytování v soukromí v apartmánech, chatě Čertovka nebo v depandance Nová Javorka.

V areálu si můžete v půjčovně vypůjčit lyžařské potřeby či navštívit skiservis. Pro začátečníky je nedílnou součástí resortu lyžařská škola ve dvou skiparcích. Pro běžkaře se v okolí pravidelně udržují běžkařské trasy dlouhé 54 km.

Brdy

Brdské lesy a kopce se nacházejí asi 20 kilometrů jihozápadně od Prahy. V zimě můžete vyrazit na procházku po zasněžených lesích, navštívit některou z mnoha rozhleden, nebo si užít klid a ticho tohoto místa.

Brdy

V okolí Prahy je mnoho krásných míst, která stojí za to navštívit i v zimě. Nabízí se tu spousta příležitostí k procházkám, historickým prohlídkám a k relaxaci v krásné přírodě. Pokud tedy hledáte výletní tipy na zimní dovolenou, můžete se nechat inspirovat těmito deseti místy, kam na výlet v okolí Prahy v zimě.

Přečtěte si tipy na nejhezčí kempy ve Švýcarsku.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *