Cestování

Top 10: Nejlepší zábavní parky pro děti v Evropě

Evropa je plná úžasných zábavních parků, ve kterých se zabaví děti i dospělí. Nabízí pro každého něco, ať už jste nadšenec do horských drah nebo do vodních atrakcí. Pokud hledáte zábavní parky pro malé děti nebo dospívající, v evropských zemích najdete všechno. Následující seznam nabízí nejlepší a nejvíce navštěvované zábavní parky s atrakcemi, o kterých se vám ani nezdá. Tak pojďme nahlédnout pod pokličku světa zábavy.

1) Disneyland Paříž (Francie)

Jedná se o nejznámější evropský zábavní park, který je také jedním z nejlepších na světě. Disneyland Park Europe nabízí zábavu jeho americké verze s jedinečným evropským nádechem. V pařížském Disneylandu můžete navštívit dva zábavní parky – Disneyland Park a Walt Disney Studios Park.

Pokud navštívíte Disneyland Park při vstupu vás ohromí zámek Šípkové Růženky, jehož atrakce, představení, přehlídky a restaurace vás pohltí kouzlem, které u Disneyho znáte.

V Walt Disney Studios Parku můžete navštívit Marvel Universe a příblížit se tak svým superhrdinům. Naleznete zde zábavné atrakce, restaurace, kina nebo centrum hrdinů.

Před návštěvou toho zábavního parku je dobré si předem udělat rezervaci. Jak na vstupenky, tak na atrakce ať se můžete vyhnout frontám nebo tomu, že už budou vyprodané. V Disneylandu je také možnost ubytování v místním hotelu.

Vstup do zábavního parku Disneyland Paříž
Disneyland Paříž. Zdroj: Pixabay.com

2)Port Aventura (Španělsko)

Zábavní park pro všechny věkové kategorie. Port Aventura má pět úžasných oblastí založených na civilizacích – Středomoří, Dálný západ, Mexiko, Čína a Polynésie – a jednu založenou na Sesame Street. Pro milovníky dobrodružství je tu osmiinverzní dráha Dragon Khan v čínské části, která byla kdysi nejvyšší v Evropě. Často bývá volena jako nejlepší horská dráha v Evropě.

Na Sesame Street je samozřejmě také klidnější zábava pro nejmenší. K dispozici jsou také dva hotely a vodní park.

Zábavní park Port Aventura ve Španělsku
Port Aventura. Zdroj: Pixabay.com

3) Familypark (Rakousko)

Familypark je rodinný park oblíbený u rodin a dětí všech věkových kategorií. V parku se nacházejí čtyři tematické světy:

 • Zážitkový zámek (Erlebnisburg)
 • Pohádkový les (Märchenwald)
 • Farma (Bauernhof)
 • Ostrov dobrodružství (Abenteuerinsel)

Tento zábavní park má více než 30 tradičních atrakcí, jako jsou horské dráhy, vzrušující jízdy a juniorské jízdy, stejně jako zážitkové zóny, vodní hry, hudební divadla, parky a hřiště.

Jako největší rakouský zábavní park vás také dobře nasytí. Je zde mnoho tematických restaurací, ze kterých si můžete vybrat téměř všechny druhy jídla, jaké si lze představit!

4) Funpark Biograd (Chorvatsko)

Tento zábavní park, který má Chorvatsko v zásobě, je něčím výjimečný. Od herny po dům hrůzy, tematických jízd na horské dráze, zažijete spoustu zábavy!

Témata zahrnují vesmír, western, dinosauři, piráti a Atlantidu. K dispozici jsou také příběhy, které vás udrží ponořené do celého parku!

Zábavní park v Biogradu
Funpark Biograd. Zdroj: eJADRAN.cz

TIP! V Chorvatsku stojí za návštěvu i spousta dalších míst!

5) Gardaland Resort (Itálie)

Gardaland nabízí 445 000 metrů čtverečních atrakcí, včetně centra mořského života, tří tematických hotelů i vodního parku Legoland. Italské zábavní parky jsou vždy vzrušující Gardaland není výjimkou. Nabízí kombinaci úžasných jízd a zábavných show.

Je hodnocen jako jeden z deseti nejlepších zábavních parků na světě a osmý nejnavštěvovanější horský park v Evropě. Obsahuje horské dráhy, vodní jízdy, temné jízdy, ploché vzrušující jízdy, rodinné jízdy a další atrakce, jako je 4D kino, lesní akce pod vedením herců a další, všechny rozdělené do mnoha tematických světů. Navíc se nachází přímo u krásného jezera Garda!

6) Legoland (Dánsko)

Legoland Billund, původní park Legoland, byl otevřen 7. června 1968 v Billundu v Dánsku. Park se nachází vedle původní továrny Lego. Díky tomu je Legoland největší turistickou atrakcí v Dánsku mimo Kodaň.

Obsahuje tematické země jako je:

 • Dobrodružná země
 • Duplo Land
 • Zóna představivosti
 • Rytířské království
 • Svět filmu LEGO
 • Město LEGOREDO
 • Mini Land
 • Svět Ninjago
 • Pirátská země
 • Polární země

Kromě horských drah nabízí tento park také dětské jízdy, vodní jízdy, show, akce a další atrakce a atrakce.

Rodina na horské dráze
Legoland Dánsko. Zdroj: Pixabay.com

7)Alton Towers (Velká Británie)

Tento park ležící půl hodiny od Birminghamu je devátým nejnavštěvovanějším parkem v Evropě. Jeho hlavní atrakce jsou Nemesis, Oblivion, Rita, Runaway Train a The Smiler. Mají horské dráhy, vodní atrakce, kolotoče, děsivé jízdy a 4D atrakce jako Galactic, které si to opravdu zaslouží.

V rámci hlavního zábavního parku existuje několik sekcí:

 • Towers Street
 • Kaňon Katanga
 • Ponuré dřevo
 • Zakázané údolí
 • Dobrodružná země
 • X-sektor
 • Zátoka vzpoury
 • Svět Davida Walliamse
 • Temný les
 • Země CBeebies
 • Věže

8) Liseberg (Švédsko)

Liseberg je zábavní park ve švédském Göteborgu, který byl otevřen v roce 1923. Je to jeden z nejnavštěvovanějších zábavních parků ve Skandinávii.

Mezi pozoruhodné atrakce patří dřevěná horská dráha Balder, která byla dvakrát zvolena nejlepší dřevěnou horskou dráhou na světě v hlavní mezinárodní anketě.

Park také dříve držel titul nejlepšího zábavního parku na světě. Mají letní sezónu a také akce přes Halloween a Vánoce, včetně vánočního trhu. Park nabízí horské dráhy, vodní atrakce, dětské atrakce a mnoho dalších, včetně 6 horských drah a 4 vodních drah mezi jeho 37 atrakcemi.

Horská dráha v Lisebergu
Liseberg. Zdroj: Blooloop.com

9) Phantasialand (Německo)

Přestože je Phantasialand rozlohou jeden z nejmenších, je jedním z největších zábavních parků, které Evropa může nabídnout, pokud jde o pozornost věnovanou detailům a neustálé vylepšování.

Stejně jako Portaventura je zábavní park rozdělen do různých světů založených na skutečných kulturách: Berlín, Mexiko, China Town a Afrika.

Kromě toho jsou zde oblasti Fantasy a Mystery. Ve druhé z nich se nachází středověká vesnice Klugheim.

Park nabízí vzrušující jízdy, divoké horské dráhy, úžasné vodní jízdy, temné atrakce a mnoho dalších atrakcí včetně tajemných místností a jízd pro mladší děti.

TIP! Pokud cestujete na vlastní pěst, zjistěte si, co cestování bez cestovky obnáší!

10) Efteling (Holandsko)

Pokud cestujete do Holandska s dětmi, užijte si kouzlo příběhů bratří Grimmů a jejich horských drah. V obrovském lese se dostanete do vesmíru příběhů a atrakcí, kde se starší promění na jeden den v děti.

Tento zábavní park má svůj vlastní jedinečný a fascinující zvrat, všechny atrakce jsou založeny na fantazii, mytologii a pohádkách.

Je to rozhodně jedinečný dobrodružný park, který Evropa může nabídnout.

Zábavní park Efteling v Holandsku
Efteling. Zdroj: TripAdvisor.com

Závěrem ještě poslední tip. Pokud hledáte nejlepší horskou dráhu, najdete ji v zábavním parku Alton Towers ve Spojeném království. Její název je Nemesis a je to vůbec první obrácená dráha v Evropě. Přejeme vám krásnou a zábavnou rodinnou dovolenou!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *