Nezařazené

TOP 7: Nejlepší zrnková káva do kávovaru

Čím to je, že milovníci dobré kávy věnují tolik pozornosti místním/lokálním pražírnám? Je to ta nejjednodušší cesta k tomu, abyste se k vám dostala nejlepší zrnková káva. Zatímco do pražírny dorazí v jutových pytlích, v surové, zelené podobě, mistr pražič se postará o to, aby se fádní, nevýrazné zrnka změnily na vonný, kávový klenot.

Nejlepší zrnková káva – která to je?

Zde určitě nenajdeme jednoznačnou odpověď. Každý milovník kávy má svoje osobní preference a oblíbené značky nebo druhy. Někdo má rád zrnkovou a u někoho vyhrává instantní káva. My jsme pro vás vybrali 7 druhů zrnkové kávy, které jsou u nás patří mezi ty nejpopulárnější. Největší znalci už je možná znají. Pokud ne, zde najdou inspiraci na vyzkoušení nové značky. Nejdříve si ale řekneme něco málo o základním dělení zrnkové kávy.

Arabica – Je nejoblíbenějším druhem kávy pocházející z kávovníku arabského a tvořící 70 % světové produkce kávy. Pěstuje se především v Jižní a Střední Americe a v oblastech severovýchodní Afriky ve vyšších nadmořských výškách. Její pěstování je náročné, rostlina totiž není odolná proti škůdcům.

Robusta – Její pěstování je méně náročné, proto je levnější než Arabica. Kávovník statný (robustní) je odolnější vůči škůdcům a plísním a není náročný ani na nadmořskou výšku. Více mu však vyhovuje vlhké a teplé podnebí v nížinách. Kávová zrna z něj samovolně neopadávají, proto je pro sběr možné použití strojů. Robusta je vhodná do směsí, nejčastěji pro přípravu silného espressa.

Směsi – Smícháním Arabiky a Robusty vzniká vyvážená chuť obou odrůd. Nejčastěji má větší podíl ve směsi Arabika, Robustu je obsažena z 10 až 40 %. Robusta kávě dodává pevnou cremu a intenzitu, což je důležité především u káv připravovaných s mlékem (cappuccino, caffe latté). Setkáte se také se směsmi několika odrůd Arabik, jejichž pražiči si hrají s jednotlivými aromaty a chutěmi, čímž často docílí dokonalé vyváženosti.

Nejlepší zrnková káva

Nejlepší zrnková káva – náš výběr

Lavazza qualita oro

Kvalitní zrnková káva s oceněním Produkt roku kombinuje šest odrůd kávy arabika ze Střední a Jižní Ameriky. Je středně pražená a má intenzivní chuť i aroma. Vhodná je pro přípravu všech druhů káv, kterým dodá ovocné tóny květin.

Nejlepší zrnková káva Lavazza Oro

Kimbo for DeLonghi Espresso 100% Arabica

Arabika, Arabika a zase Arabika. To je směs zrn, která v sobě snoubí vyváženou kombinaci sladkosti a příjemné kyselosti. Aroma kávy je velmi příjemné, s náznaky karamelu a čerstvě upečeného chleba. Tato jedinečná směs zrn ze Střední a Jižní Ameriky vám dopřeje kávu výjimečně lahodné chuti s bohatou pěnou a intenzivním aroma.

Pellini Espresso Bar N. 82 Vivace

Pro všechny druhy káv Pellini je příznačné pomalé pražení, při kterém jsou zrna stejnoměrně pražena do tmavého stupně díky čemuž káva získá výraznou a silnou chuť. Poměr zrn je 80% Arabika a 20% Robusta. Tato káva je vhodná do všech kávovarů a kávových specialit. Výsledné espresso má specifickou a vyváženou chuť bez známek kyselosti, s bohatou a hustou cremou a jemně kořeněným aroma.

Pellini Espresso Bar

Rioba Espresso 80% Arabica

RIOBA Gold Espresso 80% Arabica – Kávová zrna této směsi se míchají v nejlepších poměrech. Pochází z Brazílie, Střední Ameriky a Indie. Toto složení zaručuje výrazné aroma pravé Arabiky s velmi jemnou kyselostí a bohatostí indické i brazilské kávy. zrnková káva středně pražená káva 80% Arabika originální italské pražení.

Brazílie Santos Gourmet

Z Brazílie pochází mnoho druhů kávy, ale nejznámější a nejoblíbenější je káva Santos. Tato káva je pěstována v oblasti São Paulo v jihovýchodní Brazílii. Kávovník arabský je zde pěstován v nižší nadmořské výšce (800-1000 m.n.m.), což jí dodává charakteristické vlastnosti, jako je nízká kyselost a plné tělo. Káva Santos má vyváženou chuť s tóny čokolády, oříšků a jemných ovocných tónů. Chuť je jemná a příjemná, bez stopy hořkosti. Aroma je bohaté a svěží.

Dallmayr Crema D’oro

Káva DALLMAYR svou lákavou chutí a přitažlivou vůní dokáže zpříjemnit každé ráno. Jde o 100% Arabiku populární díky své výrazné chuti a vůni. Rozhodující přednosti kávy DALLMAYR CREMA D’ORO 1000 G Zrnková káva pro pro mletí před přípravou Čistá Arabika s intenzivním aroma a chutí.

Dallmayr Crema D'oro - nejlepší zrnková káva

Cibetková Gayo Highlands Kopi Luwak

Tato cibetková káva je prostě stoprocentní – arabika i Kopi Luwak. Nenajdete v ní robustu ani „klasickou“ kávu. Navíc pochází z kontrolovaného chovu, což zaručuje původ od volně žijících cibetek a respekt k jejich potřebám. Na to všechno dohlíží organizace World Animal Protection. Ta se už od roku 2013 snaží spolu s naším dodavatelem zajistit zlepšení podmínek na Sumatře.

Cibetková káva vyniká svojí jemností. V chuti rozpoznáte příjemnou lískooříškovou hořkost, která je vyvážená sladkým třtinovým cukrem. Postupně se navíc rozvíjí lehké citrusové tóny. Na samotném konci na vás pak čeká svěží fialové hrozno.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *