Cestování

3 nejdůležitějších zásad při hledání cestovního kufru

Pokud potřebujete na vaše cesty nové zavazadlo, bude dobré, když se při jeho výběru budete řídit několika důležitými parametry. Jestli nevíte, která kritéria máme namysli, nevadí. My vám je totiž na následujících řádcích rádi představíme. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi. Jdeme na to!

Jak vybrat správnou velikost cestovního kufru?

Cestovní kufr bychom měli vybírat nejdříve podle velikosti. A i tady zpozorněte. Uvědomte si totiž, že nejde pouze o jednorázový nákup na jediný výlet. Tedy většinou tomu tak opravdu není. Dobré tedy bude si říci, na jaké příležitosti budu v budoucnu kufr potřebovat a podle toho také vybrat jeho velikost. Na trhu jsou ženám i mužům k dispozici cestovní kufry v malém, středním i ve velkém provedení. Velmi praktické a skladné jsou zejména malé příruční kufry. I u těch se nejlépe rozhlédněte po variantě na kolečkách s madlem. I malý kufr totiž můžete napěchovat mnoha věcmi. Stačí mít v balení věcí na dovolenou nebo na výlet praxi. Menší kufr si můžete vzít i na palubu letadla. Bude se vám hodit také na prodloužený víkend v lázních nebo na víkendovou návštěvu vaší oblíbené metropole. Střední kufr je takový kompromis mezi příručním a velkým zavazadlem. Střední velikost kufru je jako dělaná na týdenní pobyty. Samozřejmě každý z nás má jiné nároky a při výběru kufru tak musíme poslouchat hlavně naši intuici. Jen my samotní nejlépe víme, bez kolika věcí se na našich cestách neobejdeme. Určitě dbejte také na to, aby měl váš cestovní kufr sám o sobě lehkou váhu. Cestovní kufr na Eobuv.cz jistě splní všechna vaše očekávání, stačí si vybrat model podle svého gusta.

žena v šatně

Z jakého materiálu volit cestovní kufr a co další detaily?

Cestovní kufr můžeme vybírat i podle materiálu, z kterého je vyrobený. Dobrou volbou budou letos kufry z přírodní kůže. Tyto modely kufrů mají mnoho výhod. Jsou nejen vysoce módní a stylové, ale také jsou velmi odolné. Pro zvýšení jejich odolnosti na ně lze aplikovat i speciální impregnace, která podpoří jejich vodoodpudivost a udrží vaše věci v suchu a v teple za každého počasí. Dámské a pánské kufry z přírodních materiálů jsou i tzv. udržitelné. Také udržitelnost hraje tedy koženým kufrům do karet. Cestovní kufr by měl v ideálním případě disponovat i dalšími praktickými detaily. Dobrou volbou je kufr s madlem, s malým zámkem i s kolečky. Některé kufry mají také obal na vizitku, do které můžete vložit kartičku s vašim jménem a s adresou. Tento prvek oceníte tehdy, když vám aerolinie kufr ztratí. I to se vám může na cestách přihodit a jak už se tak říká, je lepší být vždy připraven a ne zaskočen.

Jaká barva, vzor či dekorativní prvek oživí náš cestovní kufr?

Cestovní kufr je pořád i módním doplňkem. Můžeme ho tedy vybírat i na základě designu. Chcete-li jít s dobou, můžete letos vsadit na cestovní kufr v přírodních nebo v pastelových barvách. Hnědý, modrý i krémový kufr na cestování tak bude v letošní sezóně skvělou volbou. Při výběru kufru však můžete zvolit i černou klasiku. To je totiž barva elegantní a univerzální, která z módy nevychází. Takový cestovní kufr pak můžete vzít nejen na rodinný výlet či dovolenou, ale také na pracovní schůzku či na konferenci.

Koukněte také na článek o prvním letu a o nejhorších příjmeních.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *