Jak na ...Vaření a recepty

Typická anglická snídaně do 10 minut!

Máte rádi dlouhé a klidné snídaně? Co takhle si připravit typickou anglickou snídani? Ještě lepší je, že s receptem, který vám prozradíme to zvládnete do 10 minut. Co obsahuje taková snídaně a které recepty jsou osvědčené se dočtete v dalších odstavcích! Už teď víme, že si tento styl snídaní oblíbíte.

Typická anglická snídaně a co obsahuje?

Určitě v ní nesmí chybět klobáska a slanina, to je základ. Dalšími surovinami jsou vejce, buď míchaná či upravená jako volské oko. Velmi známou přísadou jsou fazole a hash brown, což je bramborová placička. Tato bramborová placka si našla své fanoušky, ale mnoho lidí ji přímo nenávidí, pokud patříte na tuto stranu lodi, raději se ji u pravé anglické snídaně vyhněte. V neposlední řadě můžete do anglické snídaně zahrnout pečené rajče nebo smažené žampiony. Jako nápoj zvolte džus a kávu. Místo kávy případně kvalitní čaj.

Anglická snídaně je opravdu velká porce dobrého jídla, takže si na snídani vyhraďte alespoň půl hodiny, abyste si mohli všechny ingredience společně nerušeně vychutnat a rozjímat. Krásně se tak připravíte na celý den.

Recept anglická snídaně

Uvedeme si přesný postup a suroviny pro jednu porci typické anglické snídaně. Zde si můžete prohlédnout také o něco zdravější verzi anglické snídaně.

Suroviny:

  • 3 plátky anglické slaniny
  • 1 – 2 klobásky (zvolte takové jaké vám chutnají)
  • 1 vejce
  • 1 rajče
  • 10 dkg žampionů
  • fazole v rajčatové omáčce (1-2 lžíce)
  • toastový chléb – množství dle chuti

Tip: Přečtěte si to tom, jak udělat skvělé vajíčko na měkko.

Postup:

Na pánvi si rozehřejte olej a jako první dejte osmažit klobásu a žampiony. Smažte cca 5 minut a přidejte slaninu, poté rajče. Ohřejte si fazole, můžete vedle na jiné pánvi, anebo v mikrovlnce. Volské oko začněte připravovat za další 3 minuty od doby, kdy jste přidali rajče a slaninu. Vejce však dělejte zvlášť na menší pánvičce. Jako poslední si opečte toasty. Vše přehledně poskládejte na talíř. Dochuťte solí, případně pepřem a máte hotovo. Podávejte s kávou a džuzem.

Příprava anglické snídaně vyžaduje jistý cvik, ale až se to naučíte opravdu vám to nezabere více jak 10 minut a budete snídat jako opravdový král či královna.

V Anglii je zvykem, že se podává tato typická snídaně po celý den, můžete si jí klidně tedy připravit kdykoliv během dne a odpadne vám tak starost co uvařit k obědu. Podívejte se na další rychlé snídaně a ráno vám zůstane čas na přečtení zpráv.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
1
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *