NávodTělo

4 Tipy: Jak na laminaci obočí doma? +Video

Laminace obočí je semi-permanentní úprava obočí, která narovná, nastaví a obarví vaše chloupky a zanechá vám plné a husté obočí až na osm týdnů. Patří mezi nejnovější trendy ve světě krásy. Je také rozhodně finančně výhodnější než jiné způsoby úpravy obočí, jako například microblading. Dokonce si laminaci obočí můžete udělat i v pohodlí domova. Následující článek vám nabídne detailní postup.

Co je laminace obočí?

Laminace obočí je proces, který v podstatě upraví vaše obočí na správné místo. Podobně jako microblading nebo tónování vám dodá vzhled plnějšího a nadýchanějšího obočí.

Vydrží však mnohem méně než microblading, ale je to bezbolestná záležitost. Tato technika vznikla v Moskvě a poté, co se v roce 2019 dostala do Spojených států, její popularita prudce vzrostla.

Díky laminaci obočí získáte opravdu probuzený „zvednutý“ vzhled, a to díky tomu, že trvale upravuje chloupky obočí směrem nahoru.

Je také univerzální, protože funguje stejně dobře na silnější, nepoddajné obočí, tak na řídké, přehnaně vytrhané.

TIP! Vyzkoušejte masážní válečky na obličej!

Postup laminace obočí


Krok 1: Ujistěte se, že je obočí čisté a že jste z něj odstranili veškeré produkty pomocí čisticího roztoku.

Krok 2: Pomocí kartáčku vyčešte obočí směrem nahoru a naneste na něj lepidlo na řasy. Jakmile je každý chloupek natřený, pročešte obočí ještě jednou pomocí kartáčku, aby chloupky stály nahoře.

Krok 3: Poté aplikujte trvalou ondulaci směrem nahoru.

Krok 4: Vezměte potravinářskou fólii a přiložte ji na obočí. Fólii nechte na obočí osm až deset minut a poté roztok setřete micelární vodou na vatovém tamponu.

Krok 5: Naneste na obočí ustalovací roztok a poté na obočí přiložte čistou fólii na 10 minut, poté opět roztok setřete micelární vodou na vatovém tamponu.

Krok 6: Upravte obočí podle svých preferencí. Pokud máte světlé obočí, můžete si ho obarvit. Možná ho budete muset také zastřihnout nebo vytrhnout chloupky, abyste dosáhli lesklejšího vzhledu.

Následná péče: Pro dlouhotrvající výsledek obočí 24 hodin nenamáčejte ani nemalujte. Abyste udrželi chloupky obočí zdravé, pročesávejte si obočí každý večer před spaním a používejte vyživující olej.

Domácí laminace obočí. Zdroj: YouTube.com

TIP! Dopřejte svému obličeji dostatečnou péči díky pleťové masce.

Tipy, na které nezapomínejte!

1) Nebojte se stříhat

Stačí jen vyčesat chloupky nahoru a pak nůžky na obočí jemně opřít o obrys obočí a pomalu stříhat.

2)Nebojte se vytrhávat nad obočím

To je kontroverzní téma, protože mnoho lidí se domnívá, že nad obočím byste se vytrhávat neměli. Pokud se tam ale objeví zatoulané jemné chloupky, klidně je upravte.

3) Před nanesením trvalé ondulace vytvořte bariéru

Doporučuje se použít hustý balzám, jako je vazelína, abyste vytvořili bariéru kolem obočí a ochránili tak pokožku.

4) Nezapomeňte neutralizovat

Poté, co setřete trvalou ondulaci, je potřeba se ujistit, že místa, kterých se dotýkala, jsou neutralizována. Jak dlouho jste nechali působit trvalou ondulaci, stejnou dobu nechte působit i neutralizátor.

Po uplynutí času jej setřete suchým vatovým tamponem a ujistěte se, že jste odstranili všechny zbytky.

Na závěr ještě nezapomeňte obočí vyživit sérem nebo ricinovým olejem. Jiná následná péče není potřeba. Ať se vám tato úprava obočí podaří!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
1

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Návod