Jak na ...TěloZdraví

Cesta do podvědomí | Na co nás upozorňují naše sny?

Země snů – oblast mystická, zároveň realistická, oblast děsivá , zároveň velmi příjemná, oblast nepochopitelná, zároveň smysluplná. Sen jako takový je výplodem naší fantazie, odkazem na naše podvědomí, vodítkem k našim neobjeveným touhám. Funguje jako projekce neobjeveného v bdělém stavu.

Na co nás upozorňují naše sny?

Vybavíte si nějaký, stále opakující se úkaz, který pronásleduje Vaše sny? Přemítáte nad tím, co Vaše sny znamenají? Máte zájem otevřít dveře hluboké doposud skryté vrstvě Vašeho myšlení? Představme si tedy 5 zvláštností, často provázející naše sny, které mají ve skutečnosti upozorňující charakter.

Bezmoc a paralýza

Stojíte na místě a všimnete si, že se blíží něco, co Vám chce ublížit. Snažíte se rozeběhnout, ale vaše nohy jsou těžké, neschopné vykročit z místa. Pokoušíte se vykřiknout, ale Vaše hlasivky nespolupracují. Jste paralyzováni, nemáte naději na únik.

To, že jste bezmocní ve Vašich snech, znamená, že se cítíte bezmocní i ve světě skutečném. Zřejmě jste z něčeho nervózní, máte z něčeho strach, neustále hledáte východiska, ale nemůžete na nic přijít. Máte velké obavy z budoucnosti. Přestože byl pro Vás sen o bezmoci noční můrou, možná by Vám mohl napomoci si svou bezmoc uvědomit, uvědomit si, že si jí často tvoříte sami a že se jí nesmíte poddávat.

Nahota

Objevíte se na veřejném místě úplně nazí. Lidé na Vás zírají. Cítíte stud, nepatřičnost, strach. Snažíte se přijít na to, proč nejste řádně oděni, jak na vaši nahotu došlo a proč zrovna na tomto místě a v přítomnosti těchto lidí.

Nahota ve snu signalizuje strach ze skutečnosti, že vyjde na povrch něco, co se již nějakou dobu snažíte skrývat. Máte strach z reakce veřejnosti. Bojíte se přiznat ostatním, ale možná i sám sobě, že je ve vás něco jinak, než jste si představovali. Stále opakující se sen, ve kterém odhalujete část těla, která má být za normálních okolností zakryta, je zřejmě upozorněním na fakt, že před onou skutečností, jíž skrýváte, není úniku.

Vaše podvědomí Vám bude neustále připomínat její přítomnost a navádět Vás k jejímu poznání, přijetí a třeba i využití. Naše, na první pohled, slabé stránky se mohou rázem přeměnit v naší velkou výhodu a být naší součástí v náš prospěch.

Volný pád

Vidíte svět z ptačí perspektivy. Ovšem nejde o pohled vyhlídkový, jde o pohled rychle se měnící a přibližující se k zemi. Máte nepříjemný pocit. Zvedá se Vám žaludek, padáte k zemi, neexistuje žádný záchranný prostředek, žádné východisko ze situace, ve které se nacházíte. Bojíte se blížícího dopadu, nevíte, jaký bude, jestli bolestný, hladký, nebo třeba nijaký.

To, že cítíte samotný pocit pádu naznačuje životní nejistotu. Nacházíte se v situaci, které Vás vede k rozpačitosti. Přesně nevíte, kam míříte, Váš cíl je nejasný. Nejste si jisti Vašimi rozhodnutími, Vaším chováním, Vašimi činy. Jste zřejmě pod tlakem, věci se nedějí tak, jak jste si původně představovali. Úzkost v podobě pádu varuje před vyvíjející se úzkostí v bdělém stavu. Evokuje v nás neklid, způsobený neplánovanými a nečekanými okolnostmi. Upozorňuje na hraniční stav a na nutnost změny životního přístupu.

Létání

Děje se nemožné. Jste natolik lehouncí, že můžete vzlétnout. Cítíte moc, jež byla doposud nepocítitelná. Hledíte na svět ze shora, máte tu možnost sledovat věci, lidi, činy, skutečnosti s odstupem. A čím výš jste, tím jsou věci, lidi, činy a skutečnosti menší. Váš pohyb je kontrolovatelný, míříte tam, kam mířit chcete.

Létání má uvolňovací charakter. Je jistou připomínkou, že se Vám v nějakém aspektu Vašeho života velmi ulevilo. Překonali jste nepřekonatelné, uskutečnili neuskutečnitelné. Nedovolíte ničemu a nikomu, aby Vás stáhl ke dnu. Cítíte vyrovnanost, svobodu. Nic Vás nemůže rozhodit.

Sen jako proroctví

Jste svědky situace, která byla před pár dny součástí Vašeho snu. Děje se to, co se Vám nedávno promítlo během spánku. Máte pocit, že Vaše sny předpovídají budoucnost. Přemýšlíte, jaké noční můry se Vás nedávno zmocnily a do jaké míry by se mohly stát skutečností.

Pravdu je, že sny mohou mít předpovídající funkci. Většinou se jedná o situaci, která se nás má v následujících dnech týkat a my nad ní často přemýšlíme. Přemýšlíme nad možnými variantami této situace. Některá z těchto variant se nám může jednoduše promítnout do snu. Je pak otázkou, zdali se tato varianta uskuteční i v reálném světě, či nikoliv. Tento druh snu může být i varovným signálem, jenž nás upozorňuje na variantu přicházející situace, jež by nemusela mít dobrý konec.

Nebraňme se snění

Snění je obrovskou součástí nás samotných. Spánek zabírá přibližně jednu třetinu našeho života. Vyjma jeho fyzické regenerační funkce, má i funkci zotavovací z hlediska psychického. Třídí naše myšlenky, fixuje naše vzpomínky. Otevírá nám brány do světa našeho nejhlubšího myšlení, umožňuje nám tento svět prozkoumat, na moment se mu oddat a vyzkoušet něco, čeho v bdělém stavu nejsme schopni. Poddejme se snům, analyzujme je, sdílejme je. Využijme naší schopnosti snít k poznání sebe sama.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *