Cestování

Chystáte se na pozdní dovolenou? Podívejte se na tyto fantastické destinace!

Pokud rádi létáte na dovolenou koncem léta, máme pro vás tipy na zajímavé destinace. Také si povíme, jak můžete ušetřit na letenkách a proč nezapomínat na cestovní pojištění. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi!

Proč létat na dovolenou letadlem?

Cestování letadlem má mnoho výhod. Jedná se o bezpečnou a rychlou dopravu. Alespoň to tak tvrdí statistiky. Cesta letadlem může být i zábava. Zvláště v tom případě, zabookujete-li si místo u okénka. Díky tomu se vám při pěkném počasí naskytnou dokonalé výhledy. Díky cestovním vyhledávačům lze sehnat do oblíbených destinací i výhodné letenky. Jak na to si povíme níže. Budete-li na dovolenou cestovat letecky s přestupem, můžete poznat i další zajímavé město na vaší trase. Hlavní je se nebát a vzít cestování jako výzvu, která vám nabídne nevšední zážitky. Tak hurá na to!

Jaké destinace jsou mezi cestovateli oblíbené?

kufr
Zavazadla Cestovní pas Letenka Fligt Travel

A teď se podíváme na nejoblíbenější letecké destinace. V rámci Evropy k nim patří zejména Španělsko, Portugalsko a Francie. Na předních příčkách najdeme také prosluněnou Itálii.

Francie

Francie je nádherná země. Jestliže vás neláká moře, můžete si zajet do krásné Paříže. Ta nabízí k vidění mnoho zajímavých památek, jako je např. Vítězný oblouk nebo Eiffelova věž. Stačí do vyhledávače zadat letenky Paříž a vybrat si vhodný termín.

Portugalsko

Portugalsko vás nadchne svým divokým pobřežím, ale také rušným Lisabonem. Typické žluté tramvaje vybízí k projížďce po městě. Tam si pak můžete pochutnat na delikátně připravených mořských plodech.

Itálie

Jestliže máte rádi dobré jídlo, rozhodně nevynechejte Itálii. Ta je jako stvořená pro gurmány. Rozhodně si tu dejte delikátní kávu a k ní např. proslulé tiramisu s mascarpone. V Itálii je pak dobrou volbou také pizza nebo těstoviny s mořskými plody. Cestovatelé si oblíbili zejména slunnou Kalábrii, která nabízí pohledy na ostrá skaliska.

Holandsko

Centrem Holandska je jednoznačně Amsterdam. V něm to zkrátka žije. Do Amsterdamu jezdí často cestovatelé v rámci tzv. euro zájezdů. I ty si můžete snadno naplánovat na stránkách společnosti eSky.

Španělsko

Španělsko vás okouzlí bohatou kulturou a dobrou kuchyní. Mezi oblíbená města patří zejména Barcelona či Madrid. Levné letenky do Barcelony nebo do Madridu můžete najít i za pomoci vyhledávače eSky.

Podíváme-li se na mimoevropské oblíbené destinace, patří k nim např. Vietnam, Brazílie či Egypt. Ve Vietnamu si můžete pochutnat na tradiční polévce Pho Bo. Brazílie vás zaujme svými deštnými pralesy a divokou přírodou. Za zmínku stojí i vodopády. Egypt je tu zase pro všechny milovníky podmořského světa. Stačí si vzít s sebou brýle a šnorchl a naskytne se vám při pobřeží nádherná podívaná.

Jak ušetřit na nákupu online letenek?

pár cestování
Šťastná vzrušená žena drží a ukazuje svému příteli letenky s rezervovanou dovolenou a pasy, dárek pro muže

Chcete-li na vašich cestách letadlem ušetřit nějakou tu korunu, poohlédněte se po akčních letenkách na cestovních vyhledávačích. Ověřeným vyhledávačem letů a ubytování je např. i eSky. Na tomto serveru si můžete zakoupit výhodné letenky i ubytování. Dále si můžete k vašemu produktu stáhnout i užitečnou aplikaci. Díky ní budete mít v mobilu ohledně vaší cesty vše přehledně uspořádané. Na eSky si lze sjednat i cestovní pojištění. Na letenkách ušetříte i v tom případě, budete-li cestovat jen s příručním zavazadlem. Pokud nelpíte na konkrétní destinaci a chcete jen do teplých krajů, máte velkou šanci, že se vám podaří ulovit akční letenku. Při hledání levných letů se totiž vyplatí být flexibilní.

Proč si na dovolenou obstarat cestovní pojištění?

Chystáme-li se cestovat letadlem, měli bychom zvážit také nákup cestovního pojištění. V dnešní době se tak může stát i online. Cestovní pojištění lidé sjednávají jako preventivní opatření pro klid své duše. Na cestách se vám totiž mohou přihodit nečekané situace, které vás mohou přijít hodně draho. S kvalitním pojištěním na míru se však tyto problémy záhy vyřeší. Pojistit se dá na celou řadu situací. Může se jednat o vaše zdraví, ale také o pojištění věcí nebo o storno pobytu. Dobré je být na cesty připraven a nezaskočen!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *