Jak na ...

Jak na pozitivní psychologii?

Být pořád pozitivní. Stále se usmívat. mít dobrou náladu. Všechny situace řešit s lehkostí a úsměvem na rtech. Příběh jako z červené knihovny.

Pozitivní lidé jsou většinou zahaleni do pozitivních myšlenek. Neznamená to však, že by popíraly všechny těžkosti okolního světa.

přijímejte maličkosti

Pozitivní myšlení není jen ohrané klišé. Naučit se přijímat pozitivní emoce a myšlenky je totiž nejlepší cesta, jak se nebát. Myšlení je z podstaty neutrální. My však své myšlenky vnímáme a zkreslujeme právě podle svých emocí. Stejně tak impulzy z okolí. Ty přicházejí a odcházejí, ale záleží na nás které a jak přijmeme.

Přijměte se s pokorou

Každý má vlastnosti, které nemá rád. Jsou však naší součástí, tak proč se s nimi nenaučit žít. Jakýkoliv krok je posun dál a umožňuje Vám objevit jiné, nové cesty ke svým cílům.

Myslete pozitivně na to, co chcete

myslete pozitivně

Vaše životy nejsou pevně dané, tvoříte si je sami a to zejména tím, jak o svém životě uvažujete. U většiny cílů platí , že co si umíte představit a naplánovat, dokážete i zrealizovat.

Důležitým krokem k pozitivnímu myšlení je pomyslné přepnutí Vašeho vnímání negativního scénáře. VŽdyť přece jak říkaly už naše babičky, všechno zlé je pro něco dobré. Z každé negativní zkušenosti si něco odnesete. Zásadní je také vždy předpokládá vlastní úspěch, nikoliv naopak.

Meditujte a buďte kreativní

V dnešní uspěchané době se Vám často stane, že do věcí skočíte po hlavě. Váš mozek se potom ale velmi snadno dostane do fáze, kdy se rozhodne stávkovat. Vy jste pak roztěkaní a cítíte značnou míru napětí. Meditace je ideální forma psychoterapie. Věnujeme se jen sami době. Je to časově i finančně nenáročný způsob sebeočištění.

věnujte si čas od sebe pro sebe

Sedněte si sami, v lese, v pokoji, v tichu. Myslete a soustřeďte se na tady a teď. Zhluboka se nadechněte. Teď se zkuste rozhodnout o tom, co Vás trápí.

Mějte se rádi, zaměřte se především na své vlastní potřeby. A nezapomeňte, že ne každý den musí být pozitivní a ne vždy se musíte usmívat.

Zkuste také článek o skvělém avokádu nebo výběru prstenu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Barbora
Studentka nutriční terapie a kynologie s láskou k literatuře. Momentálně asistentka v Registru dárců kostní dřeně v IKEM podílející se na kampaních a reklamních spotech. Cílem v rámci kariérního růstu je tvořit texty a předávat zkušenosti ideálně v oblasti zdravého životního stylu, kynologie a literatury.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *