Tělo

Jak ovlivnit pohlaví dítěte? Je to vůbec možné?

Otázkou, jak ovlivnit pohlaví dítěte, se zabývá nejedna žena. Než otěhotní představuje si svou budoucnost, a jak si hraje se svou ratolestí. Některé ženy si spíše ve vizích představují chlapečky, a některé holčičky. V podvědomí mají zaznamenané, jaké pohlaví by chtěly více. Pojďme si tedy říct, jak ovlivnit pohlaví dítěte, a jak obelstít matku přírodu.

Samozřejmě, že nejdůležitější je zdraví dítěte a jeho štěstí. Nemáte se za co stydět pokud upřednostňujete jedno pohlaví před druhým. Někdo doufá, že bude zaplétat copánky a někdo, že bude ovládat auto na dálkový ovladač.

Jak ovlivnit pohlaví dítěte podle babských rad?

Naše babičky si tradovaly pověry, které by měly ovlivnit pohlaví dítěte. Otázka je, zda fungují ale dodnes se věří, že ano. Pojďme se na ně podívat!

Fáze měsíce a pořadí týdne v roce 

Může se vám zdát, že tato metoda je náročná vůči sledování dat. Pokud je ale maminka pověrčivá, nebude jí dělat problém toto sledovat. Ačkoli sledování menstruace a ovulace je více než dost.

  1. Pokud je vaším vysněným pohlavím chlapeček, pak je postup následovný. Od vypozorování dorůstání měsíce do úplňku, se milujte každý den po dobu sedmi dnů. K tomu si můžete udělat romantiku v podobě svíček a filmů, které by měl každý vidět.
  2. Pokud je vytouženým pohlavím holčička, počkejte si na úplněk v sudém týdnu. Od úplňku si odpočítejte sedm dní a právě sedmý den se plně věnujte partnerovi a početí.

Načasování podle ovulace

Říká se, že i ovulace má velký vliv na pohlaví dítěte. Podle této kalkulačky, si můžete vypočítat, kdy by se měla ovulace dostavit. Je známo, že mužská spermie s chromozomem Y je daleko rychlejší než ženská s chromozomem X a proto:

  1. Pokud se pokoušíte o chlapečka, ideální dny k oplodnění jsou dny v těsné blízkosti ovulace.
  2. Ale jestli toužíte po holčičce ideálními dny jsou dva až tři dny před samotnou ovulací.

Je to dané tím, že mužské spermie jsou sice rychlé, tudíž jsou u vajíčka brzy, ale pokud ovulace ještě nepřišla rychle umírají. Zatímco spermie holky, neboli chromozom X je pomalejší, a tak mezitím co už ostatní chlapi umřeli, ženy nyní přichází na řadu.

Jak ovlivnit pohlaví dítěte podle severní a jižní strany

Berme nejspíš trochu s nadsázkou, ale i tato praktika je velmi známá a praktikovaná. Jedná se o polohu při níž máte na určitý směr nastavenou hlavu.

  1. U chlapečka musí mít maminka hlavu směrem na sever.
  2. U holčičky musí maminka mít hlavu směrem na jih.

Měsíční znamení

Pro milovníky astrologie je tu varianta, kde se výpočet počítá z daného měsíčního znamení. To znamená tedy:

  1. Pokud chcete chlapečka nejvhodnější je měsíc ve znamení berana, lva, vodnáře, váhy, blížence a střelce.
  2. Pokud chcete holčičku pak je nejvhodnější je měsíc ve znamení ryb, býka, raka, panny, štíra a kozoroha.

Sudé a liché dny

Už jsem výše zmínila sudé a liché týdny podle úplňku ale nyní se podíváme na všeobecnou metodu, kdy se vypočítává pouze ze sudých a lichých dnů.

  1. Pro chlapečka jsou ideální liché dny.
  2. Pro holčičku naopak ty sudé.
Jak ovlivnit pohlaví miminka není důležité. Miminko je zdravé a šťastné.
Nejdůležitější je zdravé a spokojené dítě

Jak ovlivnit pohlaví dítěte – názor odborníka

MUDr. Helena Janíčková zmínila: „I když vám nic nebrání vyzkoušet některé více či méně babské rady, které vám mají zajistit kýžené pohlaví vašeho potomka, nezapomínejte, že při přirozeném početí je pravděpodobnost obou pohlaví stejně vždy téměř padesátiprocentní. A proto nejjistější je změnit včas svoje myšlení a připravit se na to, že vaše dítě bude úžasné bez ohledu na to, zda to bude holka, nebo kluk.“ pro portál uLékaře.cz

💡 TIP: Neupínejte se na představu jednoho pohlaví. Nezáleží na pohlaví ale na zdraví dětí. Samozřejmě každé pohlaví má své. Ale všechny děti stojí za to. Pokud upřednostníte jedno pohlaví před druhým, může se stát, že na miminko budete tak moc myslet, že dlouho žádné nepřijde.

Můžete si také přečíst, jak poznat příznaky mimoděložního těhotenství, nebo jak být optimista.

Tudíž je toto velmi těžké, i já si myslím, že se jedná pouze o zkoušku zda to vyjde. Vyzkoušejte některé tyto tipy a můžete nám do komentářů sdělit, zda to vyšlo nebo ne. Můžete si i zpětně vyzkoušet, zda to odpovídá vaší ratolesti, která už doma pobíhá. Už jste někdy slyšeli i jiné babské rady a triky?

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
HankaH
Jsem maminkou dvouleté dcery a když jsem byla na rodičovské dovolené, začínala jsem psát články. Nyní jsem se rozhodla se v této oblasti rozvíjet a vzdělávat. Mám ráda procházky, dobré jídlo, vaření a zvířata.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Tělo