Jak na ...

Jak psát smajlíky na klávesnici?

Psaní smajlíků je jednoduchým, ale účinným způsobem, jak vyjádřit své emoce a náladu v textové zprávě. Na klávesnici můžete napsat několik druhů smajlíků, které jsou vhodné pro různé situace. V tomto článku vám ukážeme, jak psát smajlíky na klávesnici a jak je používat.

Základní emotikony

Napsání smajlíků, často nazývaných emotikony, na klávesnici je docela jednoduché. Tady je několik základních příkladů:

 1. Šťastný smajlík: 🙂
 2. Smutný smajlík: 🙁
 3. Mrkající smajlík: 😉
 4. Překvapený smajlík: :O
 5. Zmatený smajlík: :/
 6. Smějící se smajlík: 😀
 7. Pláčící smajlík: :'(
 8. Zubatý smajlík: :B
 9. Rozesmátý smajlík: XD
 10. Zmatený smajlík: :S
 11. Výraz láska v očích: <3_<3
 12. Andílek smajlík: O:)
 13. Ďábelský smajlík: >:)
 14. Smajlík s brýlemi: B-)

Vložení emoji

Některé klávesnice také obsahují speciální funkci pro vkládání emoji, což jsou barevné a detailnější verze smajlíků. Jak vložit emoji, záleží na vašem zařízení a operačním systému.

 • Windows 10: Pro vložení emoji v systému Windows 10 stiskněte klávesy Windows + . (tečka) nebo Windows + ; (středník) a objeví se menu emoji.
 • macOS: Na Macu můžete vložit emoji stisknutím kláves Command + Control + mezerník a objeví se menu emoji.
 • Android a iOS (iPhone/iPad): Na těchto zařízeních je emoji klávesnice integrována přímo do standardní klávesnice a je dostupná stisknutím ikony emoji.

Většina lidí v dnešní době používá smajlíky v textových zprávách, e-mailech a na sociálních sítích. Pokud tedy chcete být součástí této moderní komunikační kultury, není nic jednoduššího, než se naučit psát smajlíky. Jaký je význam jednotlivých smajlíků?

ASCII art

Další pokročilé textové emotikony, také známé jako „ASCII art“, mohou zahrnovat více znaků a vytvářet složitější obrazy. Tady je několik příkladů:

 1. Srdce: <3
 2. Velké srdce: <3<3<3 nebo <3333
 3. Rozrušený/šťastný smajlík: ^_^
 4. Mrkající smajlík s jazykem: ;P
 5. Zakrytý obličej smajlík: >_<
 6. Rozrušený smajlík: o_O

A některé další pokročilé ASCII umělecké práce:

 1. Želva: @(^_^)@
 2. Kočka: =^.^=
 3. Ryba: ><((((‚>

Tato umělecká díla ASCII mohou být mnohem složitější a detailnější, v závislosti na dovednostech a trpělivosti uživatele. Vytváření vlastních ASCII uměleckých děl může být zábavným způsobem, jak se vyjádřit pomocí klávesnice.

Je důležité poznamenat, že některé programy nebo platformy mohou formátovat tyto symboly a znaky jinak, takže výsledky se mohou lišit.

Jak psát smajlíky foto

Zajímavosti

 1. První emotikony: První známé použití emotikon se datuje do 19. století, kdy byly používány v telegrafických zprávách. Moderní verze emotikon, jak je známe dnes, byly poprvé použity na počátku 80. let 20. století na univerzitě Carnegie Mellon.
 2. Emotikony versus emoji: Zatímco emotikony jsou vytvořeny z běžných textových symbolů, jako jsou 🙂 nebo :(, emoji jsou malé barevné ikony reprezentující širokou škálu objektů, nálad a konceptů.
 3. Univerzální jazyk: Emotikony a emoji se staly univerzálním jazykem na internetu, umožňující lidem z celého světa vyjádřit své emoce a reakce bez potřeby slov.
 4. Rozmanitost a začlenění: V posledních letech se emoji staly stále diverzifikovanější, s ikonami reprezentujícími různé etnické skupiny, rodiny s homosexuálními rodiči a dokonce i lidi s různými druhy zdravotního postižení.
 5. Vliv na komunikaci: Některé studie naznačují, že používání emotikonů a emoji může ovlivnit naši komunikaci, například tím, že pomáhají lidem lépe vyjádřit tón nebo emoci svých zpráv, což může být v textové komunikaci obtížné.
 6. Světový den emoji: Každý rok se 17. července slaví Světový den emoji.
 7. Emotikony v literatuře: Některé knihy a příběhy byly napsány zcela pomocí emoji, což ukazuje, jak tyto malé symboly převzaly naši kulturu.
 8. Regulace a standardizace: Společnost Unicode Consortium je nezisková organizace, která se stará o standardizaci a regulaci emoji. Každý rok vydávají aktualizace s novými emoji.

Závěr

Většina moderních textových editorů a aplikací pro chat obsahuje kolekci různých smajlíků, které můžete snadno vložit do své zprávy pomocí ikony smajlíka. Kromě toho existují také webové stránky, které nabízejí sbírky smajlíků, které můžete snadno kopírovat a vložit do svých zpráv.

Většina smajlíků je intuitivní a snadno použitelná, ale pamatujte, že některé emoji mohou být vnímány různě v různých kulturách. Je důležité mít na paměti kontext a citlivost, když používáte smajlíky v komunikaci s ostatními lidmi. Zajímá Vás, jak si najít kamarády přes internet? Nebo jak si vydělat peníze online?

Přečtěte si, jaké jsou nejlepší sporty pro děti.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
4
Užitečné
3
Super
4
Nic moc
8
Trapas
1
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *