Jak na ...

Jak rozzářit byt?

Připadá vám vaše bydlení krapet nudné? Toužíte po změně, ale rekonstrukce celé domácnosti nepřichází z finančních ani časových důvodů v úvahu? Vyzkoušejte některý z našich tipů, jež vedou k dokonalému rozzáření a vyšperkování interiéru. Útulnost a příjemnost najednou nebudou vlastnosti, které by domácnosti chyběly. 

Vsaďte na sílu barev

Zejména menší bytové jednotky zdobí především odstíny bílé barvy. A do jisté míry je to v pořádku. Přece jenom tento odstín opticky zvětšuje interiér, což je přesně ten efekt, kterého v malých bytech chcete docílit. Jenže bílá se velice brzy okouká a z jistého pohledu se může jevit až smutná. Nebojte se ji zpestřit barvami. 

Obecně barvy do interiéru patří. A nezáleží na tom, jak velký či naopak malý příbytek je. Barevnost má velkou roli na tom, jak se cítíme a jakou máme náladu. Například zelená zvyšuje produktivitu, proto se hodí do pracovny. Žlutá sedací souprava zase vnáší trochu optimismu a podporuje konverzaci, a tak v obývacím pokoji má své místo. Červená s oranžovou zase zvyšují chuť k jídlu čili v kuchyni nebo jídelně, jako když je najdete. 

Knihovna plná knih

Ať už si zařizujete bydlení podle starého čínského učení Feng shui, nebo dáváte přednost své vlastní intuici, pokud chcete vnést do domácnosti trochu útulnosti a jistým způsobem ji rozzářit, měli byste vsadit na knihovnu. Právě knihovna má ve vašem interiéru své místo, a to ať už bude větší, nebo menší v podobě poliček rozestavěných na zdi. 

Řada lidí dělá tu chybu, že nechává staré knihy v krabicích v garáži nebo na půdě. Mnozí dokonce ponechávají knížky pod postelí v úložných boxech, proti čemuž zmiňované čínské učení doslova zbrojí (zabraňuje se totiž bezproblémovému proudění energie v místnosti). Udělejte si proto čas a vyzdobte knížkami jednotlivé místnosti vašeho domu. Vzniklý efekt budete milovat. 

Bez pokojových rostlin by to nešlo

Jak rozzářit byt? Otázka, na kterou jsou květiny odpovědí. Nemusíte být zdatnými pěstiteli orchidejí, dokonce nemusíte mít za sebou roky strávené přesazováním květin. V zahradnictvích se dnes najdou i takové druhy, které se dobře snáší i s naprostými začátečníky. Pořiďte si proto domů pokojové rostliny, jež interiéru vdechnou život. 

Pokud patříte mezi amatéry, preferujte stálezelené pokojovky. Například tchynin jazyk je trefou do černého, dokonce patří mezi čističky vzduchu. Podobný efekt čištění vzduchu od zdraví škodlivých látek slibuje také fíkus nebo lopatkovec (ovšem tato pokojovka se už řadí mezi kvetoucí).

Je libo mapa celého světa?

Patříte mezi vášnivé cestovatele, nebo se na vašem seznamu najde opravdu velká spousta míst, která byste chtěli během svého života navštívit? Pořiďte si mapu celého světa, kterou vyvěsíte na zeď. Nemusíte být vůbec skromní a pořizovat si zmenšeniny naší zeměkoule. Pokud vám v některé místnosti domu dřímá prázdná zeď, je to hotové plátno pro mapu světa. 

Dnes se dají sehnat jak barevné alternativy, tak pouze dekorační, černé verze, které si své místo najdou hlavně v moderně zařízených domácnostech. 

Fotografie jsou vždycky dobrou volbou

Pokud vám však mapa celého světa přijde až příliš, vsadit můžete na trochu osobnější rovinu, a sice na vlastní fotografie. Můžete si udělat hotovou koláž na zdi, případně si oblíbené snímky můžete vyvolat v menších rozměrech a pověsit si je na šňůry pomocí kolíčků. Možností, jak interiér vyzdobit touto verzí vzpomínek, je vícero. 

Při výběru snímků, které si vystavíte, však pamatujte na jedno – vždycky by se mělo jednat o takové vzpomínky, které ve vás zanechávají cosi příjemného. Smutek ani fotografie plné deprese nemají v žádné místnosti domu místo. 

Přečtěte si o zajímavých místech v Londýně a cirkulární ekonomice.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *