Jak na ...TěloZdraví

Jak se zbavit cucfleku?

Stalo se vám někdy, že jste se po vášnivě prožité noci probudili a při prvním ranním pohledu do zrcadla jste zjistili, že na krku máte nechtěné překvapení ve formě cucfleku? V dnešním článku se podíváme na to, jak se cucfleku efektivně zbavit.

Co je cucflek?

„Cucflek“ je lidové označení pro dočasnou modřinu či skvrnu, která vzniká při intenzivním líbání či sání kůže; vzniknout ale může již při jejím jemném skousnutí.

Vlivem intenzivního líbání obvykle dochází k mechanickému poškození kůže – krev z popraskaných jemných žilek se vlije do podkoží a vytvoří zde podlitinu. Jelikož cucflek prochází při hojení všemi fázemi modřiny, od červené skvrny, přes modrou, modrozelenou až žlutou, pohybuje se doba jeho hojení v rozmezí od několika dnů až po několik týdnů. Pokud tedy nechcete chodit s touto nevzhlednou „ozdůbkou“ na krku několik dní, doporučujeme dbát při milostných hrátkách zvýšené opatrnosti. 😁

🎓 Zajímavost: Věděli jste, že odborné označení pro cucflek je ekchymóza?

Čím podpořit hojení cucfleku?

Pokud už ke vzniku cucfleku dojde, existuje několik způsobů, jak urychlit jeho hojení a zároveň podpořit zmizení cucfleku.

 1. Co nejdříve cucflek zchlaďte – Zchlazením cucfleku zpomalíte otok, výsledná modřina tudíž nebude tak velká.
 2. Použijte krém na modřiny či pohmožděniny – Krémy určené k léčbě pohmožděnin a modřin obvykle obsahují látky urychlující vstřebávání otoků, protizánětlivé látky či kaštanový extrakt, který pozitivně ovlivňuje stav cévního a žilního systému. Doporučují se rovněž i krémy s vitaminem K, který reguluje a omezuje nadměrné krvácení.
 3. Jemně cucflek masírujte – Jemnou masáží stimulujete průtok krve v místě cucfleku, čímž podpoříte jeho hojení.
Krém na pohmožděniny Lioton 100 000.
K léčbě cucfleku můžete vyzkoušet krém Lioton 100 000. Zdroj: lekarna.cz.

Čím cucflek zamaskovat?

Snad nejznámějším a nejjednodušším způsobem kamufláže cucfleku je vzít si takové oblečení, které ho spolehlivě skryje před zraky všech zvídavých očí, zpravidla rolák či košile s límečkem. Ženy to mají ještě jednoduší a mohou využít šátek nebo šálu.

Pokud však počasí rolákům ani košilím s límečkem nepřeje, doporučujeme k zamaskování cucfleku použít make-up. Pozor! Nestačí však jakýkoliv make-up. Důležité je vybírat takový make-up, který má kvalitní krytí a dlouhou výdrž.

Pro dosažení lepších výsledků doporučujeme kombinovat make-up s podkladovou bází či CC krémem.

CC krém značky Payot s SPF 50+.
Kvalitní CC krém je základ. Tento navíc obsahuje i SPF 50+. K dostání je například na Notino.cz. Zdroj: Notino.cz.

Čemu se vyvarovat?

V zásadě se stačí vyvarovat jediné věci, a to všem babským či DIY radám na odstranění cucfleku, kterých je na internetu přehršel. Tyto rady totiž často doporučují k odstranění cucfleku suroviny či prostředky, které mohou kůži podráždit a cucflek naopak ještě více zvýraznit.

Rozhodně se tedy nesnažte cucflek odstranit pomocí zubního kartáčku a pasty, mince, mátového esenciálního oleje, tepla, drhnutí, silného tlaku v místě cucfleku apod.

Shrnutí

Přestože na internetu koluje nespočet nejrůznějších tipů a triků, jak se zbavit cucfleku, doporučujeme držet se těch osvědčených, např. kostky ledu. Cucflek je zranění jako každé jiné, proto je nutné k jeho léčbě přistupovat s opatrností a rozvahou.

Co funguje?
 • kostka ledu
 • krém na modřiny a pohmožděniny
 • jemná masáž
 • opatrnost v posteli
Čemu se vyhnout?
 • kartáček a pasta
 • mince
 • mátový esenciální olej
 • teplo
 • drhnutí cucfleku
 • silná masáž cucfleku

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Jiří Dytrich
Ahoj! Jmenuju se Jirka, je mi 24 let, pocházím z jižních Čech, ale poměrně často pendluju i po jiných místech naší krásné země. Co na sebe ještě prozradit? Jsem hrdej plant dad a donedávna zapřisáhlý dog lover (čím jsem starší, tím víc začínám postupně tolerovat taky kočičky). Jako každej druhej miluju cestování, rád chodím do galerií a taky mě baví thrift-shopping v sekáčích.

  Chci k tomu něco říci

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *