InternetJak na ...

Jak zjistit IP adresu vašeho PC i všech PC v síti?

Znát IP adresu může být leckdy užitečné. Kdy to upotřebíte a kde takovou informaci rychle a zdarma zjistit? Povím vám, jak každý uživatel internetu zvládne pohodlně zjistit IP adresu svého zařízení.

Co je IP adresa?

V plném znění to znamená doslova Internet Protocol Number a slouží k identifikaci konkrétního počítače připojeného k internetu.

Kdy můžete potřebovat své Internet Protocol Number?

Někdy se stane, že se vám nenačte konkrétní web. Může to být proto, že tam máte administrátorem zakázaný přístup. Nebo jste zabanovaní omylem. I to se může stát. V tom případě je dobré provozovatele internetové stránky kontaktovat a nalít si tak čistého vína.

Každé zařízení, ať už je to tablet, smartphone nebo chytrá televize, má svou jedinečnou IP adresu. Tu nezaměníte. Na mobilu ji zjistíte tak, že si stáhnete některou z těchto aplikací. Pokud si kvůli tomu nechcete pořizovat nové programy, stačí kliknout na stránku zde.

IP adresu lze i změnit, ale už nikdy tu původní nezískáte. Také ji můžete skrýt pro zachování větší anonymity a bezpečnosti. Ne vždy to však může být ve váš prospěch.

Jak skrýt svou IP adresu?

IP adresa
Pinterest

Otevřením 1 odkazu budete znát IP adresu vámi používaného zařízení

Stačí rozkliknout jeden bezpečný link a odhalíte svou IP adresu. Jednoduché, že?

Dne 25. 5. 2018 začal platit GDPR neboli zákon o ochraně osobních údajů.

Znáte tyto klávesové zkratky?

Další způsoby, jak zjistit IP adresu

K identifikaci jedinečného internetového čísla vašeho zařízení existují také jiné metody. Jak na to?

Zobrazení Internet Protocol Number přes ikonku Wi–Fi

Na dolní liště svého počítače nebo notebooku klikněte na ikonku Wi–Fi. Sjeďte myší dolů a podívejte se, co se píše v kolonce IPv4. I tento postup hravě zvládnete, viďte?

Tip: Nenechte se zmást další zkratkou IPv6, je to synonymum a oboje značí IP adresu.

Tip: Nenechte se zmást další zkratkou IPv6, je to synonymum a oboje značí IP adresu.

Jak zjistit IP adresu pomocí příkazového řádku

U této metody je nutné přepisovat, což nemusí být pro každého komfortní. Pokud se na to necítíte, nejlepším způsobem, jak zjistit IP adresu, je rozkliknout odkaz, jak jsem psala shora, nebo najet myší na dolní panel displeje.

Pokud byste si to přece jen chtěli zkusit prostřednictvím příkazového řádku, mrkněte na krátké video, kde je vše ve 48 sekundách vysvětleno a názorně ukázáno. A pokud vám to nestačí, přečtěte si, jak zjistit adresu vzdáleného počítače.

Inspirujete se také naším článkem o nejlepších sci–fi filmech nebo poznejte zajímavá zákoutí eidetické paměti.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Petra Sýkorová
Jsem redaktorkou skautského časopisu Roverský kmen. Ve volném čase píši básně, povídky a knihu. Také ráda čtu a chodím do přírody. Vystudovala jsem maturitní obor podnikání.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Více:Internet