Cestování

Kréta: 5 míst, které si zamilujete

Azurové moře, nádherné pláže všech barev, vysoké hory ale také historické památky a úžasná řecká kuchyně. To vše si můžete představit pod pojmem Kréta. Tento ostrov nalezneme v Řecku a podle legend odsud pocházejí někteří Řečtí bohové. Kréta je ideální pro aktivní i odpočinkovou dovolenou. Pokud vás zajímá, která místa určitě stojí za návštěvu, čtěte dál.

1. Chania – nejen historický přístav

Na severozápadě ostrova najdeme druhé nejlidnatější město ostrova – Chania. Dominantou města je starobylý přístav, který snadno nalezneme díky nádhernému majáku, tyčícímu se nad přístavem. Obzvláště při západu slunce, je toto místo neuvěřitelně fotogenické. Město toho ovšem nabízí mnohem více. Najdeme zde výborné restaurace, tradiční řecké obchůdky i vyhlídku na celý přístav.

Kréta - město a přístav Chania

2. Pláž Elafonisi – Exotika na Krétě

Na samém západě Kréty, daleko z dosahu velkých měst, leží jedna z dominant Kréty – pláž Elafonisi. Nádherné azurové moře, které omývá pláž tvořenou narůžovělým pískem, vás na chvíli donutí zamyslet se, zda jste ještě pořád v Evropě. Krása tohoto místa přitahuje velké množství návštěvníků, takže pokud máte možnost, vyrazte sem mimo hlavní sezónu a vychutnejte si toto místo na maximum.

Kréta - růžová pláž Elafonisi

3. Kréta: Až na její vrchol – Psiloritis

Nyní se od moře podíváme výš – a to pořádně. Zhruba uprostřed ostrova nalezneme horu Psiloritis. Ta je se svými 2456 metry nad mořem, je nejvyšší horou ostrova. Nejkratší výstupová trasa vám zabere 2 – 4 hodiny, podle vaší kondice a zvládnete to bez lezeckého vybavení, postačí vám kvalitní obuv, bunda pro konečnou fázi výstupu a dostatečná zásoba vody. Výstup je ideální začátkem nebo koncem léta. Po zdolání stezky vedoucí na vrchol, se vám naskytne nádherný výhled jak na jižní, tak na severní pobřeží ostrova i okolní pohoří.

Kréta - nejvyšší hora - Psiloritis

4. Jezero Kournas: Výlet za Želvami

V oblasti Kavros, zhruba 20 Km západně od městečka Rethymno, najdeme sladkovodní jezero Kournas. To je ideálním místem na výlet nejen s dětmi. Jezero je známé díky nádherně azurové vodě ale také výskytu želv. Ty můžete vyrazit pozorovat na šlapadle, které si zde za pár euro můžete zapůjčit. Pokud budete ubytovaní v oblasti Kavros, můžete na místo vyrazit vláčkem, který sem jezdí v pravidelných intervalech celý den. Na místě naleznete tradiční taverny s výhledem na jezero i obchody se suvenýry.

Jezero Kournas

5. Historická Kréta – Palác Knossos

Naše cestování zakončíme historií Kréty, konkrétně u paláce Knossos. Ačkoliv z paláce zbývají dnes už jen ruiny, je stále jednou z nejvyhledávanějších památek na ostrově. Jeho bohatá historie sahá až do 19. století př. n. l. a dle historiků byl s největší pravděpodobností centrem celé mínojské civilizace. I přes jeho současný stav, na vás na místě okamžitě dýchne řecká historie. Pokud jste jejími fanoušky, určitě tuto památku zařaďte do svého programu.

Kréta - palác Knossos

Teď už vám jen zbývá se připravit na cestování a nechat se okouzlit tímto řeckým ostrovem. Tak Kalimera a šťastnou cestu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *