CestováníJak na ...

Město, kde si každý najde své – aneb jak si užít Barcelonu

Barcelona – město, kde si každý najde své. I takový popis může mít jedno z největších turistických měst Katalánska. Jak tomu ale skutečně je?
Barcelona není známá jenom svou bohatou historií a kulturou, ale také rozmanitou kuchyní, fotbalem a krásnými plážemi.
Co ale ve městě navštívit?

Barcelona pro památkáře

Jedním z nejvýznamnějších architektů je A. Gaudí, jehož skvosty zdobí město a láká do něj ročně miliony turistů. Například taková bazilika Sagrada Familia, jejíž stavba započala v polovině 19. století a dodnes nebyla dokončena. Celá stavba by měla být dokončena v roce 2026 – tedy sto let po jeho smrti. Katedrála je uvnitř překrásná a rozhodně stojí za návštěvu. Jedna z dalších památek, která stojí za povšimnutí, je park Güell. Nádherný park plný Gaudího kreací, jako třeba ohromná terasa lemovaná mozaikovou výzdobou nebo promenády kryté sloupy ve tvaru stromů. I když je to dále z centra, stojí za návštěvu. Poslední památka, kterou bych chtěla určitě zmínit, je Casa Milà – nádherná secesní stavba s prvky španělské gotiky a baroka je jedna z posledních světských staveb Antonia Gaudí, dnes zapsaná na seznamu památek UNESCO a přístupná veřejnosti.

Barcelona pro sportovní nadšence

Jak jistě dobře víte, v Barceloně se nachází největší fotbalový stadion v Evropě a druhý největší na světě – Camp Nou. Uvnitř stadionu se nachází také jedno z nejpopulárnějších fotbalových muzeí, kde ročně přivítají až několik milionů návštěvníků.
Pokud budete mít štěstí a koupíte s předstihem vstupenky, můžete se podívat na klub FC Barcelona, jak hrají v jejich domácím prostředí.

Barcelona pro milovníky dobrého jídla

Mezi hlavní dominanty Barcelony patří především dobré jídlo!
Jejich pokrmy se skládají především z mořských plodů a ryb, různých druhů masa, vynikajícího ovoce a velkého množství zeleniny. Typické pro Španělsko jsou tapas představující jakési malé, avšak vynikající drobnůstky, které se podávají k jídlům i samostatně. Můžou to být například olivy, sýr, ančovičky, mořské plody a uzeniny. K jídlu ale patří i dobrý nápoj. Jeden ze dvou oblíbených je Sangria, osvěžující kombinace červeného vína a sezónního ovoce v Barceloně patří ke každému jídlu bez vyjímky. Druhý se nazývá Clara, kombinace piva se Spritem, která je obzvláště v létě příjemně osvěžující, si lidé na pláži nemohou vynachválit.

Barcelona pro povaleče

V Barceloně se nachází bezmála desítky pláží, avšak 7 z nich jsou pro turisty nejpřístupnější. Každá pláž nabízí něco jiného, jedna je blízko centra, druhá dělaná spíše pro sportovce, další pro rodiny s dětmi a najdeme tu i nuda pláže!

Zkrátka řečeno, každý si v Barceloně najde to své.  A já pevně věřím, že pokud se do Barcelony vydáte, najdete to také a budete více něž příjemně překvapeni. Máte náladu na větší dobrodružství? Přečtěte si o výstupu na Volcán Barú nebo o karibském ráji.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *