Jak na ...NávodTělo

Tipy: Jak se starat o vousy a jak je upravit?

Chceš vědět, jak se starat o všechny typy vousů? Jak pečovat o plnovous, bradku nebo jak ostříhat knír? Přečti si o základech péče o vousy a o jejich úpravě. S těmito radami budeš znát všechny tipy jak na to!

Jak se starat o vousy

Jak se tedy starat o vousy? Začneme s kosmetikou. Ano, i chlapáci potřebují nějaký ten olej, balzám, nebo krém. Vyber si přípravek, který ti vyhovuje a nanes na tvář. Vous bude měkčí a pleť nebude případným holením tak zničená. Následně vousy učeš. Vhodné jsou hřebeny a kartáče přímo pro tento účel. Učesáním uvidíš, kde je potřeba vous upravit a zastřihnout. Pokud si plnovous, bradku nebo strniště teprve necháváš narůst a máš prázdná místa, nevěš hlavu. Na trhu je spoustu přípravků, co podporují růst vousů. Výběr už je na tobě.

Holení

Pokud tvoje vousy potřebují oholit, vyber si způsob. Chceš klasickou břitvu nebo žiletku? Gel na holení nebo mýdlo? Holit se můžeš podle oka nebo použít šablonu na holení. Většinou se vrchní část vousu zarovnává podle imaginární linie od vrchní části ucha ke koutku úst obloukem. Nanes zvolený přípravek a nad touto linií se ohol. Co se týká dolní hrany vousů, představ si linii od ucha k uchu tak, aby šla přes krk. Pod touto linií se ohol. Stylů a typů je spousta, můžeš si vybrat vlastní druh holení i střihu podle tvých preferencí.

Jak tvarovat vousy?

Co teď? Když máš vše rozčesané, ošetřené a možná někde i oholené, vezmi si nůžky, strojek, nebo zastřihovač vousů. Pokud máš vousy všude možně, můžeš použít strojek s nastavitelnou délkou a podle preferencí zkrať. Pak se pořádně prohlídni v zrcadle a začni zastřihovat. Začni s vousy, které trčí z požadovaného tvaru. Vousy znovu učeš, ať ostříháš všechny neposedy. Tvarování a péče o vousy dělá hodně a je to viditelné na první pohled.

Zastřihni kotlety

Pokud máš plnovous, měl bys zastřihnout i kotlety. Vezmi nůžky nebo zastřihovač a najdi místo, kde se potkávají vlasy s vousy. Poznat by to mělo být snadné. Oboje má jinou strukturu a většinou i barvu. Přechod by měl být plynulý, tak kotletu zastřihuj postupně, ať nemáš zub.

Zastřihni i knír

Na úpravu kníru je vhodný menší hřebínek, aby sis vousy pořádně rozčesal. Rozčeš ho směrem dolů. Poté vezmi nůžky a zastřihni všechny vousy, které přesahují přes rty. Stříhej směrem od středu po okraj. Konec kníru si můžeš nechat jak dlouhý chceš. Chceš být mušketýr nebo radši Hercule Poirot? Tak na tvarování použij vosk nebo balzám, kterým knír dotvaruješ.

Chceš další tipy? Zjisti rozdíl mezi toaletní vodou a parfémem, jak zhubnout břicho, jak mít rovnováhu mezi prací a osobním životem nebo jak okouzlit holku.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Karolína
Studentka managementu v kultuře, která nejraději tráví čas v přírodě se psem. Amatérský jogín, milovnice knih a dobré kávy.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *