Jak na ...NávodNezařazené

30 tipů na nejlepší dárek pro kamarádku do 1000 Kč

Má vaše kamarádka narozeniny? Nevíte, co jí dát k Vánocům? Ať jste muž nebo žena, můžete ji obdarovat jedinečně a brilantně. A to do maximální výše 1000 Kč. Máme pro vás nápady na originální i vtipný dárek pro kamarádku.

Zapomeňte na hlouposti

Je jistě nevhodné utrácet peníze za naprosté nesmysly. Zkuste proto vymyslet něco praktického, co bude kamarádce ku prospěchu. Něco, co reálně upotřebí a bude ji to těšit. Chcete jí přece udělat radost. Za hlavu hoďte také mylnou domněnku, že čím dražší dárek, tím větší spokojenost. Tak to v žádném případě není.

Pokud si nejste jistí, zda si to, co jí chcete opatřit, nesežene sama, řekněte své dobré přítelkyni narovinu, co pro ni chcete koupit. Ať si to klidně osobně vybere a opatří a vy jí pouze dáte zpětně peníze. Vyhnete se tím riziku, že už si tu věc koupila na vlastní pěst nebo že tak učinil někdo jiný před vámi.

Co kamarádka ráda dělá?

Čemu se dotyčná osoba, které chcete dárek dát, věnuje ve volném čase? To byste jako její kamarád/kamarádka měl/a vědět. Pokud se však znáte teprve krátce, zkuste to nenápadně vyzvědět. Kupte něco užitečného pro kamarádčin seberozvoj – opatřte přítelkyni něco k maturitě (placené video z cizího jazyka), učebnici… Nebo nějaké hlavolamy, ať trénuje mozek.

Kupte jí sportovní vybavení

Možná je vaše kamarádka nadšená sportovkyně, a tak ji zcela jistě potěší něco, co uplatní při své oblíbené pohybové aktivitě. Může se jednat o sportovní náramek či hodinky, jež upotřebí při kterékoli fyzické námaze, ať už jde o sport, nebo třeba práci. Či jen tak, aby věděla, jak jí bije srdce, ale také aby zjistila hloubku svého spánku, a to i kdy přesně (ve kterou hodinu) byl nejkvalitnější.

Sportovní hodinky.
Sportovní hodinky. Zdroj: Pixabay.com

Je to nadšená trampka či tábornice?

Možná jste zaslechli nebo se vám kamarádka svěřila, že se ráda toulá přírodou. Touží objevovat nové kraje, ráda vysedává u ohně a zpívá s přáteli. Netouží dlouho po kytaře či jiném hudebním nástroji? Nerozpadá se jí už karimatka, která by se měla přece jen vyměnit za novou? Nehodila by se jí power banka na dlouhé vandry necivilizovanou krajinou? Doteď možná ještě nenašla čas na to, aby svůj smartphone zakryla ochranným sklem a krytem, protože když přijde z práce, toulá se lesem, a tak nemá čas si tyto věci koupit. Třeba takový dotykový mobil ale nemá a nikdy nezažila pocit jít podle navigace. Koupit jí tedy můžete „džípíesku“ nebo dotykový mobil. A tu power banku třeba příště, k jiné příležitosti.

Pokud jste přesvědčeni, že nic z výše jmenovaného přítelkyně nepotřebuje, ptejte se dále. Nepomýšlela kamarádka na stan? Je vaše přítelkyně členkou Junáka? Kupte jí skautský kroj! Utrhla se jí krosna? Tak jí kupte novou – u Vietnamců kolem pětistovky. Jede na svůj první tábor? Ešus ji velmi potěší. Zabodujete i vyjížďkou na koních – zakoupením poukazu (většina lidí má ráda tato zvířata). Lehce přes tisícovku (nebo ještě levněji) či v řádu několika stovek se dá sehnat filtr na vodu, aby nadšená trampka mohla pít i vodu z potoka či jiných nejistých zdrojů, nebo kempingový vařič či gril.

Stan
Stan. Zdroj: Pixabay.com

Výlet, fitko, lázně, masáž, welness

Jestliže ta vaše kamarádka nevydrží chvíli doma, objednejte jí třeba zájezd. Naplánujte přítelkyni ubytování, stravu a program. Moravskoslezské Beskydy jsou jen zlomek všech možných výletů, jež lze kamarádce zajistit. Oslnit by nejlepší přítelkyni mohla i dovolená po Čechách s koupáním. A co taková cesta do Chorvatska? Nebo někam, kde si tato spřízněná kolegyně procvičí angličtinu. Nestálo by za zvážení tuto dovolenou kamarádce zajistit?

Připravte pro kamarádku putovní hru

Dárkem totiž může být zážitek. A to klidně na celý život, pokud je dostatečně silný. Může se jednat o nějakou trasu v noci, značenou svíčkami ve sklenicích. Přítelkyně po nich jde a čte si, co je u svíček napsané. Text samozřejmě pojednává o vaší kamarádce, přečte si o sobě samé pěkné věci. Také ale může obsahovat cokoli jiného.

Nebo kupte své nerozlučné „ségře“ takzvanou únikovou hru (únikovku).Tu jí ostatně můžete i připravit. Jde o to, že daná osoba je „uvězněna“ na jednom konkrétním místě, z něhož se musí vlastním důvtipem, schopnostmi a dovednosti do určité chvíle dostat na svobodu. Podobu tomu ale můžete dát jakoukoli, například jejím vězením je větší prostor (klidně venkovní – část města či vesnice –, který je dle určitého symbolického rámce, jímž může být třeba druhá světová válka, střežena vojáky. Celé je to jen na vás, jak své drahé přítelkyni tuto hru vymyslíte a připravíte.

Kupte jí oblečení

Zjistěte si velikost kamarádčina oblečení a račte vejít do obchodu či objednat jí něco na sebe přes internet (přijít to samozřejmě musí na vaši adresu, aby dárek nedostala předčasně). Pokuste se trefit do jejího vkusu, ať má z dárku radost a používá jej.

Vhodným dárkem k narozeninám či k Vánocům jsou také boty. Předem se však s kamarádkou domluvte, aby si je ještě před zaplacením vyzkoušela, abyste nekupovali zajíce v pytli.

Bez knih to nejde

Jaký žánr a autora má vaše kamarádka ráda? Nejprve vysondujte, co už doma má a co jí naopak chybí. Po čem nesmírně prahne? Můžete jí také vyrobit originální záložku do knihy, jak ukazuje následující video.

Zaplaťte jí kurz

Třeba takový kurz tvůrčího psaní jistě ocení každý nadšený tvůrce literárního obsahu. Má-li vaše kamarádka cit pro psaní, neváhejte a nějaké přednášky jí kupte. Pokud ji baví kreslit, zařiďte jí jiný umělecký kurz. Chcete, aby se vaše kamarádka zlepšovala a plnila si sny? Pak jí to umožněte. Uhradit můžete přítelkyni také přednášky, které ji posunou v profesním životě.

Napište pro ni knihu!

To je velmi originální. Posuďte sami. Jak často se stává, že někdo pro svého kamaráda napíše knihu a vydá ji? Poezie, román, sbírka povídek a fejetonů… tohle všechno může být literární forma. Dílo si po napsání nechejte odborně zhodnotit (musí jít na korekturu a redakci), aby vše dávalo logický smysl a čtenář nekroutil hlavou nad překlepy a pravopisnými a gramatickými chybami.

Až váš rukopis opraví korektor, můžete se vesele vydat 🙂 do tiskárny a vydat 🙂 ten jeden výtisk samonákladem. Podotýkám, že vás tento počin nezruinuje. A možná si splníte i svůj vlastní sen, pokud máte literární ambice. Není to boží dárek pro kamarádku?

Něco dobrého jí kupte nebo uvařte

Také se nabízí možnost upéct nějaký dort nebo zákusek, pokud tuto dovednost ovládáte. Jestliže ne, nevěšte hlavu a zajděte pro vytouženou sladkost do obchodu. Upečte kamarádce buchtu, jakou zvládnete. Bonboniéra je sice klišé, ale řekněte – kdo ji nemá rád? Totéž platí u zmrzliny a dalších pochutin.

Dárek pro kamarádku
Dárek pro kamarádku. Zdroj: Pixabay.com

Dejte jí živé květiny

Řezané květiny jsou sice také pěkné, ale nevydrží dlouho. Lepší je obdarovat kamarádku živými květinami, které bude moci zalévat a radostně jí porostou ještě spoustu dalších let.

Nezapomeňte na trénink mozku

Pexeso, kognitivní počítačová hra či nějaké jiné způsoby pro zachování paměti, koncentrace a tak podobně, to vše může přispět k správné funkčnosti mozku. Kupte kamarádce třeba nějakou deskovku či křížovky. Anebo sudoku.

Psací potřeby

Pokud víte, že se kamarádka vyžívá v nejrůznějším psaní, kupte jí dostatek propisek, sešitů a papírů. Jestliže ráda kreslí komiksy nebo obrázky, investujte do malířského vybavení. Věřte, že když jí dopíše poslední propiska nebo dojde barva, nemůže být více frustrovaná.

Adrenalinové zážitky

Co takový seskok padákem či ferraty? Pro dobrodružné povahy je to jako stvořené, takže pokud vaše kamarádka vyhledává adrenalin, vciťte se do ní. Kromě klasického seskoku padákem z letadla se může proletět balónem. Anebo si zasportovat již zmíněným drápáním se po skále za pomoci sedáku a ferratové brzdy. Největší taková stěna Česka se nachází v Děčíně. Tato zajištěná cesta má několik tras, značených písmeny, a jmenuje se Pastýřská stěna. Je to famózní zážitek.

Koncert, divadlo, kino

Lístek do divadla či na koncert oblíbené kapely. Tím ji můžete také potěšit, ovšem za předpokladu, že tyto věci zbožňuje. Jestliže nemiluje filmy, nemá smysl ji ani brát do kina.

Vybavení do kuchyně

Každý člověk potřebuje jíst. Vaše kamarádka není výjimkou. Musí mít nějaký prostor, kde pokrmy „spáchat“. Předpokládejme, že kuchyň je jí plně k dispozici. Nádobí se však opotřebovává anebo ta dívka či žena zakládá rodinu a neví, co dříve. Hrnce, pánvičky, hrnky, skleničky, nože, pekáče a další gastronomické věci uvítá v domácnosti každá stoupenkyně něžného pohlaví. Lehce přes tisícovku se nabízí mimo jiné mikrovlnné trouby, věrný a užitečný to pomocník v domácnosti.

Dále nikdy nic nezkazíte nákupem ručníků, utěrek, zboží z drogerie… od pracích potřeb po mycí všeho druhu a přípravky do koupele. Pokud kamarádka čeká dítě, potěší ji oblečky, cintáky, dudlíky, zavinovačky, lahvičky, nočník, vanička a všechno, co vás k tomu ještě napadne. Vhodná je i knížka pro dítě do budoucna, ale především plyšové hračky.

Chechtací pytlík do nepohody

Jako prevence splínu a upadnutí do deprese slouží vtipná hračka pro všechny věkové kategorie, které se říká chechtací pytlík. Je-li vaše přítelkyně mrzutá a bez nálady, zmáčkne jej. Věcička spustí nakažlivý smích a rázem je po smutku.

Věřím, že jsme vás inspirovali, a teď můžete v klidu uvážit, co z toho by vaše dobrá přítelkyně ocenila. Napište nám komentář, jaké dárky pro kamarádku se osvědčily vám a jaké tipy v tomto článku vás zaujaly.

Přečtěte si také naše články o syndromu vyhoření nebo jak zjistit nadmořskou výšku.

.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Petra Sýkorová
Jsem redaktorkou skautského časopisu Roverský kmen. Ve volném čase píši básně, povídky a knihu. Také ráda čtu a chodím do přírody. Vystudovala jsem maturitní obor podnikání.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *