InternetPodnikání

4 tipy pro lepší cashflow ve firmě

Nejen začínající podnikatelé mohou mít čas od času s cashflow problémy. Čáru přes rozpočet může udělat cokoliv – od klientů, kteří neproplácí faktury včas až po prudké zdražování materiálů od dodavatelů. Jak problémům s cashflow účinně předcházet?

Plánujte předem

Začít plánovat „co budu dělat až…“ je v případě firemních financí zásadní krok. Nenechávejte řešení až na poslední chvíli. Připravte si plán už dnes a začněte i s jeho předběžnou realizací. Jen tak se problémům s cashflow v lepším případě úplně vyhnete, nebo je v případě nouze hravě vyřešíte třeba i během půl hodiny.

Pokud budete s řešením čekat až problém vyvstane, můžete se dočkat pár skutečně horkých okamžiků. Co všechno můžete udělat ještě tento týden, aby se vám problémy s finančním tokem jednou vyhnuly?

Naučte se umění vyjednávání

Máte dlouhodobé dodavatele, se kterými panuje vzájemná spokojenost a pravidelná, hladká komunikace? Zkuste si vyjednat lepší podmínky spolupráce. Můžete například navrhnout předčasnou platbu „výměnou“ za slevu, nebo najít další možnosti, jak zaplatit menší obnos.

Umění vyjednávání je v podnikání naprosto neocenitelnou schopností. Naučte se ho i vy. Pomůže vám v mnoha oblastech a rozhodně na něm nic neztratíte. Pomocí skvěle vybroušené dovednosti vyjednávání můžete získat spoustu zajímavých spoluprací, o kterých by se vám jinak ani nesnilo.

Zkontrolujte svůj sklad i vybavení

Jednou z dalších věcí, kterou můžete udělat už dnes, je kontrola zásob a vybavení. Pokud vám ve skladu nějaké zboží leží už příliš dlouho, je na čase se ho zbavit. Proč mít peníze v něčem, co pouze zabírá prostor? Raději vše, co vám negeneruje zisk, rozprodejte se slevou.

To samé platí i pro kancelářské či další vybavení, které už nějakou dobu nepoužíváte.

Zjistěte si vše o možnostech faktoringu

Pokud už se nacházíte ve finanční tísni a potřebujete peníze ihned, může vám pomoci faktoring od Cashbotu, který nabízí proplacení faktury do 30 minut.

Faktoring je ideální v případě, že jste zákazníkovi vystavili fakturu s delší splatností, ale peníze potřebujete ihned. Cashbot však funguje i opačně a kromě toho, že vám fakturu ihned proplatí, můžete s jeho pomocí odložit splatnost faktur od vašich dodavatelů. Jedná se tak o velmi rychlé a snadné řešení akutních problémů s finančním tokem.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet