InternetPodnikání

4 tipy pro lepší cashflow ve firmě

Nejen začínající podnikatelé mohou mít čas od času s cashflow problémy. Čáru přes rozpočet může udělat cokoliv – od klientů, kteří neproplácí faktury včas až po prudké zdražování materiálů od dodavatelů. Jak problémům s cashflow účinně předcházet?

Plánujte předem

Začít plánovat „co budu dělat až…“ je v případě firemních financí zásadní krok. Nenechávejte řešení až na poslední chvíli. Připravte si plán už dnes a začněte i s jeho předběžnou realizací. Jen tak se problémům s cashflow v lepším případě úplně vyhnete, nebo je v případě nouze hravě vyřešíte třeba i během půl hodiny.

Pokud budete s řešením čekat až problém vyvstane, můžete se dočkat pár skutečně horkých okamžiků. Co všechno můžete udělat ještě tento týden, aby se vám problémy s finančním tokem jednou vyhnuly?

Naučte se umění vyjednávání

Máte dlouhodobé dodavatele, se kterými panuje vzájemná spokojenost a pravidelná, hladká komunikace? Zkuste si vyjednat lepší podmínky spolupráce. Můžete například navrhnout předčasnou platbu „výměnou“ za slevu, nebo najít další možnosti, jak zaplatit menší obnos.

Umění vyjednávání je v podnikání naprosto neocenitelnou schopností. Naučte se ho i vy. Pomůže vám v mnoha oblastech a rozhodně na něm nic neztratíte. Pomocí skvěle vybroušené dovednosti vyjednávání můžete získat spoustu zajímavých spoluprací, o kterých by se vám jinak ani nesnilo.

Zkontrolujte svůj sklad i vybavení

Jednou z dalších věcí, kterou můžete udělat už dnes, je kontrola zásob a vybavení. Pokud vám ve skladu nějaké zboží leží už příliš dlouho, je na čase se ho zbavit. Proč mít peníze v něčem, co pouze zabírá prostor? Raději vše, co vám negeneruje zisk, rozprodejte se slevou.

To samé platí i pro kancelářské či další vybavení, které už nějakou dobu nepoužíváte.

Zjistěte si vše o možnostech faktoringu

Pokud už se nacházíte ve finanční tísni a potřebujete peníze ihned, může vám pomoci faktoring od Cashbotu, který nabízí proplacení faktury do 30 minut.

Faktoring je ideální v případě, že jste zákazníkovi vystavili fakturu s delší splatností, ale peníze potřebujete ihned. Cashbot však funguje i opačně a kromě toho, že vám fakturu ihned proplatí, můžete s jeho pomocí odložit splatnost faktur od vašich dodavatelů. Jedná se tak o velmi rychlé a snadné řešení akutních problémů s finančním tokem.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice do nemovitostí i osobní rozvoj. Spolupracuji na velkých projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo ceske-volby.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet

Kryptoměny a jejich budoucnot Internet

Budoucnost kryptoměn

Nejpopulárnější kryptoměna Bitcoin ztrácí na hodnotě a její zastánci jsou zklamaní. Kryptoměny tu však zůstanou, ...
honor super mobil Internet

Recenze Honor 10x 2022

Honor pokračuje ve vydávání smartphonů během epidemie. Současné americké sankce jí brání ve využívání mobilních ...