Nezařazené

5 nejlevnějších zahraničních destinací pro studenty

Uvítal nás nový rok a s ním přichází čas vyrazit za novými dobrodružstvími. Pokud jste student, máte pravděpodobně hlouběji do kapsy, než běžný smrtelník. Není ovšem čeho se bát, protože v dnešní době se dají jízdenky i letenky po zajímavých místech Evropy sehnat i pod tisícovku. Spárujete-li tuto skutečnost s kratší dobou pobytu vyjde vás cestování v řádu pár tísíců. Pojďme se podívat na pár levných možností.

Řecko

Řecko patří mezi jedny z nejvíc student-friendly míst na cestování. Zaprvé letenky na Rhodos, Korfu nebo Kos, ale třeba i do Athén se dají sehnat pod 100 eur, tedy nějakých 2500 kč. Zadruhé ubytování v Airbnb, nebo třeba i v běžných hotelech je cenově dostupnější, než v jiných místech Evropy. Pokud s sebou vezmete pár kamarádů a pronajmete si vícepokojový byt, náklady na pronájem ještě více klesnou. Kromě toho, že Řecko oplývá historickými památkami, má také krásné pláže a obecně teplou vodu bez velkých vln. Je tedy ideální i na lenošení u vody, nicméně v tom případě je lepší ho navštívit během jíné sezóny než zimy.

Řecko má krásné pláže. Ostrov Kos.
Řecko má krásné pláže. Ostrov Kos. Zdroj: unsplash.com

Kypr

Kypr patří mezi další velmi zajímavé oblasti, kam jako student můžete vyrazit na prosluněnou dovolenou. Letenky na Kypr se především z Vídně do města Pafos nebo Lanarca dají sehnat i za ceny okolo tisícovky. Pokud se chcete po Kypru přesouvat, hlavním typem dopravního prostředku pro vás bude autobus. Cestování autobusem je velmi cenově dostupné, jízda ve městě nebo jeho okolí stojí 1 euro a i dlouhé vícehodinové spoje jako například z Pafosu do Ayia Napy vás vyjdou maximálně kolem 10 eur. Kypr stejně jako Řecko nabízí jak historické památky, tak i krásné teplé moře bez vln. Pokud jdete spíše za kulturními památkami doporučuji navštívit Pafos, který má několik památek zařazených na seznamu UNESCO, a pokud vás láká spíše relax a krásné pláže doporučuji město Ayia Napa, které má mnohem turističtější, ale také víc párty charakter.

Skalní útvary u Ayia Napa
Skalní útvary u Ayia Napa. Zdroj: unsplash.com

Albánie

Albánie je jednou z nejvíce opomíjených cestovních destinací v Evropě. Přitom se jedná o skvost, který není ještě napěchovaný turisty a patří také mezi nejlevnější země v Evropě obecně. Nicméně právě kvůli její neobjevenosti je cestování po Albánii pro větší dobrodruhy. Málokde se domluvíte anglicky a veřejná doprava není příliš spolehlivá. Proto je lepší si půjčit auto a památky a přírodu projet s ním. Jinak jsou ceny přívětivé a třeba ubytování začíná už na 10 eurech za den.

Jezero Komani v Albánii
Jezero Komani v Albánii. Zdroj: unsplash.com

Španělsko

Španělsko také patří mezi jedny z levnějších a exotičtějších destinací, kam studenti mohou vyrazit třeba na prodloužený víkend. Tato destinace je vhodná především pro lidi, kteří mají rádi noční život, protože města ve Španělsku ožívají až po setmění. Ve Španělsku jsou také k vidění ikonické památky jako například Sagrada Familia, katedrála od Antonia Gaudího v Barceloně. Nebo slavný park Güell od stejného architekta. V tom případě ovšem musíte počítat ještě s nějakými extra poplatky za vstupné do těchto památek, v případě katedrály se pro studenty jedná o cca 24 až 38 euro podle toho jaký typ prohlídky si zvolíte.

Pohled z parku Güell v Barceloně
Pohled z parku Güell v Barceloně. Zdroj: unsplash.com

Maďarsko

Maďarsko je levnou destinací, kam z Čech nemusíte ani kupovat letenky. Pokud například koupíte vlakové jízdenky do Budapešti s dostatečným předstihem, vyjdou vás se studentskou slevou na ISIC pod tisícovku. Jedete-li z Prahy, máte možnost využít přímého spoje Regiojetu nabo Českých drah, počítejte ovšem s delším časem cestování, cca 6 hodinami. Budapešť je velmi zajímavé město s mladou a hipsterskou energií a ceny i přes současnou inflaci zůstávají nižší nebo stejné jako u nás. Nezapomeňte navštívit proslulé maďarské lázně, kterých jsou po celé Budapešti desítky, nebo třeba nějakou z galerií či muzeí.

Pohled na budapešťský parlament, nepřehlédnutelnou památku města
Pohled na budapešťský parlament, nepřehlédnutelnou památku města. Zdroj: unsplash.com

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Justme100
Ahoj, jmenuji se Justýna, jsem studentka žurnalistiky a psaním článků bych si chtěla získat nějakou praxi. Mám ráda zvířata, vaření, cestování a objevování nových kultur.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *